MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Stega iz moje radionice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
muzicar
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 13
Godina : 65
Datum upisa : 26.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 1:46

Znaci pocelo je pre par meseci kada sam skitajuci po netu naleteo na Nor vise.Dopalo mi se to sto ovakav pristup izradi musica daje veliki komfor i brzinu izrade.Dabing se uradi za tren oka kao i sva ostala motanja a o razmaku kod porebravanja i da ne govorim.
Jednom recju bio sam na mukama kako da dodjem do stege a da ne izdvojim svotu koja je bila napisana pored svakog segmenta.Jer kada sam sve sabrao trebalo bi izdvojiti lepis 640 Evrica.
Poceo sam da gnjavim drugara iz ZR (vrsnog strugara) da odvoji 1-2 dana da mi uradi ono sto bih ja hteoi naravno opisao mu detalje.
Na zalost nisam znao nista o mehanizmu i kako sve funkcionise ali on kao strugar i svaki drugi strugar zna doticnu problematiku samo su u pitanju nijanse.
Posle 3 meseca molenja kada mi je rekao da nece moci ni za sledeca 2 meseca da mi to uradi usao sam u radionicu sa planom da sam uradim sve.
Mucenje je trajalo mesec dana ali sam svakoga dana imao nove rezultate i na kraju dosao do ovoga sto vidite.
Uradio sam sve od celika 1531 i mesinga i naravno okalio uz uputstva iz radionice koja se time bavi a na kraju ako se celjusti budu lose pokazale(do sad nisu jer nemaju ni ogrebotinu od udice) napravicu nove.

Poslednji izmenio muzicar dana Pon 27 Sep 2010 - 2:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 8:44

Uhhhhhhhhh,Ti si LUD(ak)!!!!!!!! cheers Eeeeeeeeeeeeh taman sam pomislio da je sa Zokijem El pikolo ElevatorFly-jem zavšila era klikeraša & dubokoumnih ljudi,stvaralaca i graditelja kad ono ćorak,evo ga još jeeeeeeeeeeeeedan!!!!!!!!
Dobro je,naš si 100%....i kod tebe je bolest u punom zamahu,daleko je pooooooooooooooooooooooodmakla u razvoju,svaka čast!!!!Divota...takav nam i trebaš a i mi tebi,dalje ništa nepitaj!!!!SHOU Very Happy cheers drunken
10-ka za stegu,trud,rad i zalaganje cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake

Broj poruka : 105
Godina : 44
Datum upisa : 08.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 11:00

Od mene sve cestitke majstoru za rad i zalaganje,
stega je vrhunska sto se vidi iz prlozenog,
malo ljudi zna koliko je rada potrebno da se napravi ovako nesto kvalitetno i neunistivo

jos jednom BRAVO MAJSTORE cheers cheers cheers

PS. Ako budes imao problema sa celjustima kontaktiraj me na PM mozda ti mogu pomoci, posle izradjenih 8 komada stega, provalio sam u sustinu materijala i postupka termicke obrade celjusti.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 11:13

More Vas dvojica da se spojite,udružite...malo mladosti i iskustva(a i liftadžija je koliko vidim ulogovan Very Happy )....svi kažu da je u proizvodnji i većem izvozu SPAS!!!!

cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2406
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 14:04

Буџим, дакле постојим!

МАЈСТОРСКИ!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6587
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 14:31

bokac ::
Буџим, дакле постојим!

МАЈСТОРСКИ!!!

Svaka čast "el Musicante" cheers
Pogotovu me oduševilo postolje!

Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 16:51

Zahvaljujem se svima na pohvalama a o radu sta reci imao sam stvarno mucnih trenutaka jer ja nisam zapravo strugar i nemam njihovih zanatsko-iskustvenih primena i prilaza materijalu sto je u svakom zanatu limitirano vremenom.
Lepo mi je drugar rekao dok ner polomis 100 nozeva (ja sam ovde svega 4) neces znati ni da struzes.
Necu da otvaram novu temu ali evo o cemu se radi: Kada sam uradio stegu i montirao je na postolje naravno odmah sam i pokusao da napravim neku musicu.Sve je islo lepo dok nisam primenio tehniku dabingovanja.Ne zman da li su svi upoznati ali sa ovom stegom to se vrlo lako odradjuje i extra brzo naravno ukoliko se upotrebljava i AUTOMATSKA BOBINA.
Pocele su tu moje nove muke ali sam posle 4-5 dana eksperimentisanja dosao do toga da mi mehanizam vraca 40-tak cm konca nazad.Tu mi se javio novi problem.Posto imam indijsku bobinu hteo sam da je prilagodim ovoj mojoj motalici a da bobinu maksimalno sacuvam u obliku u kojem jeste.
Posle 2 dana mozganja konacno sam dobio ono sto sam zeleo.Postigao sam da na moj mehanizam moze za 2 sekunde da se postavi bilo koja bobina od bilo kog proizvodjaca a da se bobina ne mora kriviti ili da se na njoj prave neki zahvati.
Ukapirao sam odmah da sam ponasao nesto novo cega nema na trzistu (znam da postoji Nor-vise automatic bobin i Ekich automatic bobin) ali i jedna i druga imaju fiksne keramicke vodjice koje se ne mogu odvajati od nosaca konca.
Licno mislim da jbi ovaj moj proizvod imao kupaca jer mnogo vise ljudi ima obicnu bobinu koju sa dodatkom moze da pretvori u automatsku i sada imam situaciju da to krijem kao zmija noge.Naravno zelim da to na neki nacin zastitim,eventualno proizvodim i distribuiram.
Posto mislim da ovde ima pametnih i domisljatih glava ja bih o tome voleo da prodiskutujem i pronadjem resenje. cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 17:38

Lepo u zavod za patente pa posle kači slike na net Very Happy

Woolly Bugger

Broj poruka : 69
Godina : 42
Datum upisa : 05.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Pon 27 Sep 2010 - 18:22

bravo za stegu vrhunska je.
a sto se tice ovog drugog 1OO-ka je u pravu Zavod za patente i posle si zasticen u slucaju kradje ideje.
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 1:16

Na zalost kod nas nema ama bas nikakve zastite i to sto bih ja nekoga tuzio mogao bih da cekam i to bog zna koliko.Jer sama zastita i registracija kako oni to ovde zovu MALIH PATENATA nije neka novcana stavka ali treba cekati oko godinu dana da se proveri da to negde vec ne postoji i tek se onda objavi u valjda sluzbenom glasniku a u ovako potkupljivoj zemlji ako neko namirise dobar posao ode kolac na dobos.Neko bi to vecn prodao za par stotina evra kada mu je plata ne veca od 200.
Pokusavam da kontaktiram velike strane proizvodjace ili cu otici koliko vec ove ili sledece godine na neki od najvecih sajmova ribolova u evropi.Ovo mi je savetovao moj dobar drugar Slavko Minodraz:pretpostavljam da ste culi za Slavkovu bubu koju je proizvodio cini mi se Yo-zuri.On mi je rekao da sa pojavom na takvom sajmu automatski dobijas svoju stranu u sajamskom katalogu i to bi bila neka vrsta prvog pojavljivanja artikla te vrste tako da posle toga niko ne moze ni da pokusa da kaze da je to njegov izum.
Ima kod mene toga jos i vec se mesecimana pr. zlopatim sa glavom musice nesto poput Magic head-a koji radi Marc Petetien.Moja varijanta je metalna i uskoro cu imati i rezultate a sto se tice izrade i cene u odnosu na njegovu bice 5 puta jeftinija.
Najgore je bilo smisliti kako uraditi alate. E pa ako sam za"ebo stvar moracu ponovo.Ako budu radili strimeri ili sta su to vec, videcete ih.
Moramo pitati Zeku da li moze da uradi nesto preko svojih nemackih veza?Mozda bi to bila i najbolja varijanta.No vreme ce pokazati na kakvom smo putu, seljackom blatnjavom ili autostradi?
Odoh da uradim prve vrc-vrc musice sa novim glavama i da ih bucnem u kadu.
Ako budu vrckale eto me sa izvestajem jos nocas Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 1:35

Svaka čast!

Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 59
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 9:30

muzicar ::
Slavko Minodraz:pretpostavljam da ste culi za Slavkovu bubu koju je proizvodio cini mi se Yo-zuri.
Ne bavim se varaličarenjem ali, ako se dobro sećam, Yo Zuri je varalica i to za lignje ("Peškafondo") a buba (Slavkova) je nešto drugo. Neka me ispravi neko ako grešim.

Samo udri po pronalazaštvu! Doduše, u ovoj zemlji se retko ko najeo 'leba od tog umovanja ali, nikad nije kasno da prvi "povučeš nogu"! Doduše, nemam pojma šta je "automatska bobina" i čemu bi to služilo ali nema veze, "mlad" sam, saznaću...

Proveri dobro za te sajmove, ne verujem da je dovoljno da se pojaviš sa nečim nepatentiranim i da si time automatski zaštićen od plagiranja! Na Zapadu se silne pare odvajaju za patentiranje koječega pa ne verujem da oni bacaju pare - umesto da se, jednostavno, pojave na nekom sajmu sa svojim izumom i da time budu automatski zaštićeni!

Kao što rekoše ljudi, otiđi, ipak, u "Zavod za zaštitu intelektualne svojine" ili prvo poseti njihov sajt http://www.zis.gov.rs/sr/home/ pa se raspitaj i za tu varijantu pojavljivanja na sajmovima.

Srećno, u svakom slučaju, a kad se obogatiš - polažem pravo na jednu autiomatsku bobinu (čemu god služila)! cheers

P.S.

Kad si već u pronalazačkom "fazonu", vidi radi mene i Prote (koji uspemo da vežemo 3 (tri) muve godišnje) da izmisliš neku "automatsku stegu"!!! Idea Ukucaš na tastaturi, recimo: "Klinkhamer #10" i Bzzzzp! - za 5 sekundi ispadne savršeni Klink! E, to bi bila sprava! Odmah se pretplaćujem na jednu! A Prota će da pazari bar dve, znam čoveka! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 11:24

ZORAN R. ::
Ne bavim se varaličarenjem ali, ako se dobro sećam, Yo Zuri je varalica i to za lignje ("Peškafondo") a buba (Slavkova) je nešto drugo. Neka me ispravi neko ako grešim.

Zoki Yo-Zuri je japanska kompanija koja proizvodi (kvalitetne i ne baš jeftine) varalice. Ta varalica koju ti spominješ je najverovatnije samo jedna od artikala iz njihovog širokog asortimana.
http://www.yo-zuri.com/
S.Minodraž im je prodao licencu za "Slavko bug" i oni su ga proizvodili neko vreme.

Woolly Bugger

Broj poruka : 69
Godina : 42
Datum upisa : 05.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 11:28

ZORAN R. ::
Kad si već u pronalazačkom "fazonu", vidi radi mene i Prote (koji uspemo da vežemo 3 (tri) muve godišnje) da izmisliš neku "automatsku stegu"!!! Idea Ukucaš na tastaturi, recimo: "Klinkhamer #10" i Bzzzzp! - za 5 sekundi ispadne savršeni Klink! E, to bi bila sprava! Odmah se pretplaćujem na jednu! A Prota će da pazari bar dve, znam čoveka! Very Happy

pa ti cim dobijes onu novu stegu o kojoj si Bokcu ,Goranu i meni pricao u ,,Tidri,,ja verujem da ce se same vezivati ,ako ne to onda ces barem utrostruciti broj musica koje navezes za godinu dana. geek
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 12:15

Znam da je kompanija, meni su za more bili interesantni zbog varalica za lignje pa ih po tome pamtim.
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 269
Godina : 54
Datum upisa : 11.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 13:58

E dragi prijatelji, i stegu i automatsku motalicu (dodatak za bobinu) kod prijatelja "muzicara" i video i probao.
Proizvodi su odrađeni majstorski, funkcionišu perfektno. Stvarno kvalitet vrh,
Još samo da ga "slomim" da napravi još koji komad. Ha, ha, ha...

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 14:25

VLADISANS ::
E dragi prijatelji, i stegu i automatsku motalicu (dodatak za bobinu) kod prijatelja "muzicara" i video i probao.
Proizvodi su odrađeni majstorski, funkcionišu perfektno. Stvarno kvalitet vrh,
Još samo da ga "slomim" da napravi još koji komad. Ha, ha, ha...

lol!
Ubedi ga da me na FB proglasi za prijatelja pa da maznem i ja tu jednu automatsku bobinu (čemu god to služilo - takva mi struka da mi je "automatika" drugo ime)! cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 18:25

Vlado,Vlado,ako negde procuri kako bobina izgleda nece mi dugo trebati da skontam gde je procurelo i koga da utepam.
Malo sale ali Vlada je jedini koji je sve video i isprobao u potpuno radnom stanju.Cak smo i njegove bobine Tiemco. C@F i jos jednu stavljali na automatiku i pasuje.Ma "taman kapa za Jovicu"
Mene evo sa vode i prvi strimer ili sta je vec uradio sam od marabua.Rep je od dlake moje keruse-sarplaninke a nogice od pera ali ne znam cijeg i naravno KAPICA.Evo sad cete videti i kako sve to izgleda.Napravio sam jos jednu koja ima i lameta pored repa od kerusine dlake.a ima i dlaka od koze .Dabing takodje od sarplaninkea ispod njega olovna zica i samolepljiva folija za krila.Da li je ovo dobro ne znam ali meni lepo izgleda no da li ce se svideti i ribama probacemo.
Ova prva od marabua izgleda prilikom provlacenja kroz vodu kao mala hobotnica sam kracima koji rade.Koliko se secam kada se marabu vuce kroz vodu potpuno se slepi uz udicu ia kada se zaustavi onda se rasiri.
Ja bih rekao da je to to.
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 18:55

Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 19:02

Izvinjavam se ukoliko sam trebao ove fotke da postavim medju musice ali ukoliko to treba molio bih moderatora da to ucini.
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 269
Godina : 54
Datum upisa : 11.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 22:24

muzicar ::
Vlado,Vlado,ako negde procuri kako bobina izgleda nece mi dugo trebati da skontam gde je procurelo i koga da utepam.

Muzikantu,
Prvo: ne'mo da pretiš.
Drugo: još uvek ćutim, prosto ne znam šta mi je, ne mogu da verujem da sam toliko izdržao. Neću moći još dugo. Zima dolazi, sezona vezivanja a meni alata i pribora nikad dosta.
Treće: ja nisam uopšte skup, jedan primerak automatske motalice meni i ćutim kao riba.
Četvrto: pročitaj ovo sve još jednom.

E prijatelju to su te dve stvari koje sam hteo da ti kažem.

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Uto 28 Sep 2010 - 23:58

Super ti ovi strimeri od kereće dlake, predpostavljam da je slična kao lisičija.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Sre 29 Sep 2010 - 8:45

Leleeeeeeeee!
Pa ovo razmiče vodu i pravi cunami talase na obali! Još ako se pokaže lovno - potrošnja šarplaninaca po glavi mušičara će naglo porasti! affraid

P.S.
Hoće li neko, konačno, da mi objasni šta je to "automatska bobina", čemu to služi a uz to i (ne)radi? Evil or Very Mad
Ima li negde da se vidi neka drljava, kupovna varijanta? Više puta tokom igranja sa stegom mi konac iz bobine bude predug pa ga ručno namotavam da bi nastavio. Ako ta sprava pritiskanjem nekog gumbića namota taj višak - kupljeno!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 350
Godina : 29
Datum upisa : 25.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Sre 29 Sep 2010 - 9:25

Zoki evo mislim da je na ovom klipu se vidi i princip bombine i stege,to je to (valjda),,,mislim dace ti se svideti bounce
http://www.youtube.com/watch?v=39xvJCfd4Js
Svaka cast na stegi,izgleda vrhunski,bez mane lepo i kvalitetno.
Nazad na vrh Ići dole
muzicar
Gola udica
Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   Sre 29 Sep 2010 - 13:27

Zoki da ti ne bih puno objasnjavao aca-laki ti je uputio link od Nor-vise a ja sam moju uradio slicno Ekich-evoj samo sto na mehanizmu nema tube zs vodjenje konca nego ti postavljas svoju obicnu bobinu i dobijes ovo sto ces videti kod Ekich-a.
Uzgred cena Nor-vise je 35$ a Ekics svoju prodaje za 80$.Ja sam moju takodje uradio tako da ne mora da se premotava konac nego fabricku spulnu i svaku drugu sa rupom od 8mm mozes da stavis nja mehanizam.Da ne pricam puno evo ti link pa pogledaj:
http://www.youtube.com/watch?v=Rtg3PyYrhvk
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Stega iz moje radionice   

Nazad na vrh Ići dole

Stega iz moje radionice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: