MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Fazanov rep parasut (video)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3978
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Fazanov rep parasut (video)   Pon 18 Okt 2010 - 21:04

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2395
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Pon 18 Okt 2010 - 22:57

Lep rad, Oholi. Za ovu žicu "sa elektromotra" imaš pivo!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Uto 19 Okt 2010 - 1:03

jok, da neces da bude brendirana hahahah
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6568
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Uto 19 Okt 2010 - 4:42

Naravno da mora da bude brendirana i presvučena zaštitnim slojem koji je štiti od oksidacije sa garancijom od 3 godine geek

Da si snimio ovaj video pre jedno 3-4 godine poštedeo bi me silnih muka Very Happy

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Uto 19 Okt 2010 - 19:02

E NADAM SE DA CU NEKOGA KO JE NOV U SVEMU DA POSTEDIM Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Sre 20 Okt 2010 - 9:56

Simpatična kreatura!
Primedba: fazanove isperke treba motati u kontra smeru od onog u kome se mota konac, pa se onda žica za porebravanje mota u smeru motanja konca pa kad je prihvataš koncem prihvataš je u istom smeru u kome je i motana. Kažu (malo) iskusniji od mene da prihvatanje materijala za porebravanje koji je motan u suprotnom smeru od osnovnog konca olabavljuje (odmotava) "rebrenje".
Kada se porebri u istom smeru u kojem se kasnije prihvata osnovnim koncem, onda se dodatno "navijaju" rebra na tu stranu pa cela skalamerija bude čvršća. Idea

Dr Study
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Sre 20 Okt 2010 - 16:28

doktore upravo iz tog razloga ja visak zice prevratim unazad i prihvatim ga koncem tzv lock....
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Sre 20 Okt 2010 - 18:18

Oholiver ::
doktore upravo iz tog razloga ja visak zice prevratim unazad i prihvatim ga koncem tzv lock....
Ne bih da komentarišem,
Samo sam napisao da su to neki Svišeri, Ričardsi, Šolmajeri, Vitloci... posavetovali ali nije isključeno da ljudi nisu provalili foru sa posuvraćivanjem i "lokovanjem"...

Pazi, probao sam, nije uopšte bolno - potpuno je svejedno kako namotavaš fazana što se samog motanja tiče pa shodno tome, što ga ne bi namotavao u kontra smeru od konca pa rebrio u smeru motanja konca pa prihvatio rebra koncem u "pravom" smeru (sa ili bez navodnika) pa onda "lokuješ" koliko hoćeš, zar ne?

Ništa teško, ništa nelogično, ništa neprirodno a efekat isti ili bolji bez specijalnih tehnika prihvatanja materijala za rebrenje...

No, ne slušaj ti mene, ja sam absolute begginer samo udri pa makar sunetio, posuvraćivao - važno je da praviš dobre ako ne i odlične muve! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Sre 20 Okt 2010 - 20:10

navika je cudo,fazana motam ovako jer mi je prirodnije, a mogu da se preokrenem pa da ga motam kako god zelis, mrzi me samo, iskreno.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2395

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Sre 20 Okt 2010 - 23:09

@Zoki

ideja sa motanjem tela suprotno od konca (i porebravanja) je dobra. Problem je u onim muvama u kojima telo dabiram na osnovnom koncu (jer ne volim da komplikujem dabiranjem u petlji, jer kad se dobro dabira osnovni konac muva izgleda OK i traje OK, a i jednostavnost izrade je OK).
Inače, foru sa posuvraćenom "zamkom" u pričvršćavanju žice (ili biotsda ili pera ili ...čega god) koristim jer sam se uverio da stvarno daje trajnije muve (ne samo u pričvršćavanju žice).
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Čet 21 Okt 2010 - 11:07

Citat :
@Zoki

PRESTANI DA CITIRAŠ KOMPLETAN POST ISPRED SVOG ODGOVORA!!!
Kad sam pročitao u nekoj knjizi (Mislim da je to u Soucijevoj o Crnim Grujama) da porebravanje treba vršiti u smeru osnovnog konca kojim ćeš porebravanje prihvatiti - bilo me sramota što mi i samom nije to palo na pamet! Pazi, dešavalo mi se kad prihvatam materijal za porebravanje (žicu, šta god) da se isti počne razmotavati ako je rebrenje u suprotnom smeru. Nekako sam pridržavao pa sam uspevao da, koliko - toliko učvrstim muvu. Posle sam počeo malo i u ispravnom smeru da rebrim i video da je tako mnogo bolje ali nisam to usvojio kao pravilo! Onda lepo pročitao u knjizi da je to pravilo dobrog vezivanja muva i kraj - usvojeno kao PRAVILO! Nije me mrzelo da na olovci namotam žicu i da je prihvatam koncem u oba slučaja i utvrdio da je rebrenje u smeru motanja konca mnogo kvalitetnije, da se žica namotava i priteže pri pričvršćivanju, što i jeste cilj cele priče i završio sa teoretsko - praktičnim razmišljanjima na tu temu...
Naravno, skupljam štosove po Galovici, po netu kad stignem a, normalno, i po knjigama eminentnih autora na temu mušičarenja. Dobro, u toj sferi su Šolmajer i Leson nenadmašni, detaljno, korak po korak prikazuju faze izrade svih mogućih tipova mušica da je to milina gledati i čitati a stalno mi je na dohvat ruke.

Još da počnem da vezujem muve - gde će kraj da mi bude...! cheers Ma polako, mlad sam, ima vremena...

Dr Jang
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Čet 21 Okt 2010 - 12:23

Razumem, o Veliki Brate koji jesi na Nebesi! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   Čet 21 Okt 2010 - 16:45

a ima jos jedna caka zoki, isto kao i zica, i fazanovi isperci se mogu malo razmotati kad se vezuju suprotno nego ja kako radim, a lakse mi je zicu da posuvratim a i manje mesta zauzima zica nego posuvraceni isperci...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep parasut (video)   

Nazad na vrh Ići dole

Fazanov rep parasut (video)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: