MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 11:59

cheers cheers cheers Laki, cheers cheers cheers
STIGLE ČARAPICE A I KAIŠ, BOGAMI!!! cheers cheers
Vrh vrhova!
Klinac mi se odmah dočepao čarapica i navukao no, skinuo ih je posle par minuta - bockaju! Very Happy Ove moderne "Galofak" generacije nemaju pojma šta valja! Evil or Very Mad

Svaka čast tebi a bakici posebno! cheers cheers cheers Pozdravi je puno i reci joj da mora da nam poživi (barem) još 100 godina - taman da nekom mlađem prenese umeće! Very Happy

Moramo se, nekako, odužiti bakici pa smisli šta bi je najviše obradovalo!

Načuo sam već u Galovici podmukle predloge: da se kupi bakici komplet igala za pletenje i gomila vunice! Twisted Evil Strašno! Evil or Very Mad

Ne kažem da mi nešto slično u trenucima slabosti nije padalo na pamet, priznajem... Embarassed

Neka bude ovako: kupimo komplet igala za pletenje i celu ovcu, sa sve oktopodama i vunicom, pa ovcu izkonzumiramo a vunica ostaje! cheers Naravno, i bakica mora učestvovati u trajnom uklanjanju onoga ispod vune a i ti, normalno!

A ima nas u Galovici vazda... Pa neki spominju duuuugačke čarape... Uh, trebaće tu jedno omanje stado... Ništa, neka bakica angažuje žene iz sela po sistemu "domaća radinost" i eto biznisa!

Peđa će da navuče Amere na čarapice pa ćemo da udarimo i po export-u! Vreme je da i našoj maloj privredi krene! cheers

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6575
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 13:55

Vunene čarape u Ameriki LINK<---

Vunene pantale LINK<---

Elk hair caddis

Broj poruka : 350
Godina : 29
Datum upisa : 25.06.2010

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 15:03

Super sto ste zadovoljni....Bocka,e pa mora da bocka prirodna vuna mani ove sintetike sto lice na vunu...Ja cesto koristim bas te bakine domace zimi kad idem na pecanje ili setnju po snegu,milina greju kao smederevac a nema da se znoje noge.Doduse imam i jedne Vojne vunene koje su isto jako dobre i kvalitetne,ali su malo finije.Ne znam koja firma to proizvodi mislim da je Jumko iz vranja.
Baka ima 85 godina vratila se dole u dalmaciju i nemozemo je naterati ni silom da dodje do nas,njoj je naj lepse kad neko od nas uhvati i dodje kod nje.Selo je to nigde zive duse.pa kad je neko poseti radost do neba....
Opasac nije nesta jer je prilicno star,,,(verovatno je skinut sa nekog mrtvog ujee ) Twisted Evil
salim se ...Dobar je to opasac i kvalitetan samo je malo estetika u off-u
vreme je da skines vatrogasca cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 15:25

Laki znoje se noge i u vunenim čarapama, ali vuna može da upije 30% (od svoje mase) vlage. A industrijske su samo bolje obrađene zato ne bodu ili bodu manje od onih bakinih Wink

Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 15:32

Nemam pojma,ali meni se ne znoje,,,Pazi foru proslog leta dok sam bio u vojsci august mesec ja cizme i vunene carape,na +40 stepeni nigde znoja,kad skines cizmu jednostavno carapa suva,suva noga...Sad kako i zasto pojma nemam....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 15:45

Keva mi je tekstilni inženjer radila je +20 godina u fabrici za izradu vunene ćebadi i koječega drugog od vune ona mi je rekla da vuna upija 30% vlage.
Inače imam veliki problem pošto se znojim ko konjina, kad god sam nosio vunene (fabričke) čarape u čizmama noge su mi bile suve, ali su mi zato nogavice uvek bile mokre od vrha čarape do kolena.

Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Sub 30 Okt 2010 - 17:39

Joco,
Pusti te Amere i njihovu sintetičku vunu koja je prošla 560 faza obrade! To nema veze sa ovom bakičinom vunom, veruj mi! U ovima ne može da bude hladno ako ništa drugo što peckaju i time podstiču krvotok! Živela bakica! cheers cheers cheers
A znojenje će te proći kad prođe pubertet, ništa ne brini! Twisted Evil

Laki,

Kaiš je prva liga, doduše malo je "povukao" na ujkice ali šta da se radi... Very Happy Danas sam kupio i dve originalne gajke sa nekim klipsevima za kačenje koječega pa je tako kompletan, par kašikara za pojas i idemo da pecamo k'o ljudi! Very Happy
Bravo još jednom! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3986
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Ned 31 Okt 2010 - 0:12

hvala baki a i tebi laki Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2398

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Ned 31 Okt 2010 - 0:15

Лаки,

од оног кончића којим су чларапице биле везане једна за другу, већ су смотане неке убитачне муве. Корак-по-корак следи... Smile
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Ned 31 Okt 2010 - 0:22

pa sto nerece za koncic,,,imam jedno 2m istog,ekstra stvar za kedise bez kucice (valjda kedis,ne razumem su u tu gamad)
Oholi-
ma uzivajte i gacajte po vodi cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2398

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   Ned 31 Okt 2010 - 0:27

aca-laki ::
...ekstra stvar za kedise bez kucice...

Da, da - super je vuna! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO   

Nazad na vrh Ići dole

ČARAPICE, BAKICE I OSTALO NEOPHODNO
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: