MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Aquapark - ADA ZENEVA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 76
Godina : 33
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Aquapark - ADA ZENEVA   Pet 18 Jan 2008 - 22:55

Danas citam u nekim niskim novinama da su odobrena sredstva za pocetak izgradnje Akva parka sa pompeznim nazivom "Ada Zeneva" na Nisavi, vizavi Niske banje, na mestu koje je nekad bilo poznato banjsko recno kupaliste Zeneva. Predvidjena je izgradnja velikog kamping-prostora, rekreativnog jezera sa kupalisnom infrastrukturom, sportski tereni, jezero za ribolov, jezero za mrest ribe i sta-ti-ja-znam sta jos. Naoko, lepa ideja, ali ako pricamo o ideji. Medjutim, stvar je ozbiljnija: nije vise u pitanju ideja! PARE ZA IZGRADNJU SU ODOBRENE. Da ne budem cinik, jeste fino da se onaj prostor malo uredi, da se privede nekoj civilizaciji. Ali... Sta ce biti leti? Sta ce biti kad julske vrucine od Nisave naprave potok? Sta ce biti ako tranzitni putnici ne zele da svrate s glavnog puta i provedu nekoliko sati na Adi Zenevi? Sta ce biti kad se slupa nekih 2 milijardi dinara, a banjski gosti ne zele da iz Banje sidju na Adu. Sta ce biti ako Nislije nastave da na prvomajske uranke i dalje idu u Sicevo, Ostrovicu ili na Plocu. Na kraju, kako ce to uticati na vrlo specificnu banjsku klimu? Kako na riblji svet Nisave? Nisam protivnik progresa, ali... ovo meni ne sluti da ce izaci na dobro.

Nezadovoljni glasac
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 785
Godina : 55
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Sub 19 Jan 2008 - 10:09

Laughing Laughing Laughing Laughing
Znaci, ako sam dobro shvatio, nijedna riba nema da se mresti ni u koje drugo jezero, nego samo u ono namenski napravljeno za mrest ribe? confused Pozdravljam konacno uvodjenje reda u ovu drzavu, makar to pocelo od riba!
Ili ne mislimo na iste ribe, nego se radi o konacnom obracunu sa niskim natalitetom i mukama nerotkinja? Jel' to jezero blizu neke kasarne? bom
Svi ti lepi, veliki projekti farao koji prilikom izgradnje angazuju renomirane preduzetnike iz kraja pig neokaljane reputacije i njihovu gradjevinsku operativu su namenjeni po zavrsetku nama gradjanima monkey da se relaksiramo, za neku manje-vise sitnu kintu, ali sto masovnije. Tokom rada njihovog akvaparka ce se angazovati stosta malih privatnika koji ce zakupiti prostor i usluzivati nas dok mi uzivamo. Dotle i odatle policija ce naplacivati nesavesnim vozacima lako i uspesno, bez mnogo lutanja okolo, kazne koje ce saobracaj oko akvaparka uciniti bezbednijim, najelitniji momci iz Durlan (ili i iz Bulevar, koj' si ga znaje) ce da brinu o bezbednosti u akvaparku...I stosta drugo, sto ja glup ne mogu ni da zamislim.
Eeeee, to sve treba da se plati. I mesto da si zadovoljan sto se neko toliko zalozio da se odobri i nadje novac za tu lepotu, ti si tako skeptican...
Pa ko ce svetu ugoditi? Baz mi je zao bre tih finih politicara Sleep ... Crying or Very sad
study
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6591
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Sub 19 Jan 2008 - 17:22

Jadni oni treblai bi da počnu da uzimaju veće procente (mislim na političare) lol!

Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Ned 20 Jan 2008 - 10:04

Ako to stvarno bude realizovano (a ja mislim - tesko!!!) na nacin i u svrhu u koju je namenjeno, dobicemo - NISTA! A i Mix ce ostati bez omiljenog mjesta za klackanje stapova. LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Ned 20 Jan 2008 - 10:32

Vukman ::
Ako to stvarno bude realizovano (a ja mislim - tesko!!!) na nacin i u svrhu u koju je namenjeno, dobicemo - NISTA! A i Mix ce ostati bez omiljenog mjesta za klackanje stapova. LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing

Uh, "klackanje stapova"... Kao "Bal manijaka svih vrsta".
Nastrano.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Ned 20 Jan 2008 - 10:51

pedjabg ::

Uh, "klackanje stapova"... Kao "Bal manijaka svih vrsta".
Nastrano.

Ma dobro je, kad nije PROSTRANO!!!
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   Pon 21 Jan 2008 - 17:33

Izgradnja akvaparkova je samo jos jedan vid ugrozavanja vodenih stanista i njihovog sveta koji je obicno vezan za ionako ugrozavajucim faktorima preopterecena urbana podrucja. Medjutim, jos je strasnije sto se i ruralna, pa i nenaseljena podrucja i njihova vodena stanista ugrozavaju izgradnjom brana, nekontrolisanom secom suma i erozijom, prekomernom mineralnom eksploatacijom i neretko i zagadjenjem same vode iz cumurana, pilana i logora ljudi koji ih opsluzuju, sto pokazuje i nerezonsku ekspanzivnost ljudi bez obzirnosti prema prirodi i svesti da se od nje dugorocno zavisi. Cak i ribolovci koji bi po naklonosti trebalo da uzimaju u obzir napred receno ponasaju se krajnje sebicno u pogledu zastite origninalne samosvojnosti raznovrsnosti ribljeg fonda (ostalo ih ni ne zanima, osim deklarativno, iskljucivo kritizerski i pasivno-agresivno).
Hard-Ccre Antropocenticnost.
Svet odatle polako bezi. Odskora. Polako. Ali nedvosmisleno.
Mi mesto da vidimo i samo to (majmunski, kako umemo kad hocemo) oponasamo, cak ne ni iz inata, vec iz proste sebicnosti i neznanja zmurimo, pravimo se da to ne vidimo i teramo svoj prostacki komoditet.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Aquapark - ADA ZENEVA   

Nazad na vrh Ići dole

Aquapark - ADA ZENEVA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ekologija-
Skoči na: