MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Skakavac...!!!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6569
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Pon 28 Mar 2016 - 1:28

Vinil rib je namenjen za porebravanje (rib na engleskom znači rebro) odnosno za motanje tela muva. Ovi lastiši iz gaća su verovatno jako dobri za suve pošto su baš mekani, probao sam ih na malom strimeru juče nemaju nikakvog efekta, slepe se uz telo.

Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 63
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Pon 28 Mar 2016 - 11:15

Винил риб имају или су имали ђоле из ниша, раде из пирота и ваш симпсон, али их имају и кинези, неке отопим пеглом између поштанских фолија, дао ми колега из трстеника, чиме их спљоштим уз помоћ обичне пегле или ових нових за уврчење косе, у зависности од намере или величине удице, понекад жилетом обликујем и тај уздужни профил, а у већини случајева да то не правимо толико значајним.
покадкад врхове ножица, кад сам доконији,  продужим топљивом  кинеском пластиком, други пут  истим мушицама уопште не  убацујем ножице, сви то радимо различито.  винилска ребра у основној изведби тачно је  да нису баш за ногице, као што су оне од ластиха.

А ластиш(х)а има класичних, око 0,6мм пречника, код нас белих или црних, или тањих које претражујем из ових савремених женских гаћа или прслучића који су за бацање, зато сам раније  као лакодоступне на тој полицелонки уградио тај бели, у суштини-нема се пара за иностранско поручивање.
могу се ножице ишчепркати и из  раздвојивих високотоплотноотпорних нишких материјала кружног попречног пресека, али је зајебан посао, засад! за веће скакавце најчешће задовољавају обични ластиши.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Pon 28 Mar 2016 - 12:02

Simpson nije naš mi smo Paceri Wink
To što spominješ od Kineza je verovatno ona guma koju je Zoki Tigar nabavio onomad.

Royal coachman

Broj poruka : 1072
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Pon 28 Mar 2016 - 13:23

Ima kod kineza ja uzimao neka mekana guma a fino tankog profila.Može tjelo da se mota a mogu i noge.
Dosta ja to izbjegavam jer masa toga nije nekog kvaliteta a i ne primjetim razliku od standardnih prirodnih materijala.
Onaj fazon sa ispercima od fazanovog pera mi je nenadmašan!

Poslednji izmenio tommylee dana Pon 28 Mar 2016 - 15:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Green drake
Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 63
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Pon 28 Mar 2016 - 14:04

100ka ::
Simpson nije naš mi smo Paceri Wink
davno znam svake strane naseg beograda, izvinite ako vas to dotice.

a tomiju da odgovorim da je postavio vrhunsku sliku zadnjih nogu, ovo nikad ne omanjuje za skakavca. slicno, ali od drugog fazana, je davno koristio pokojni andrija urban, jednog narandzastorepog skakavca sa otpalim vrhom udice, samo kao uspomenu, stalno premestam iz kutije u kutiju, da se setim tih davnih dana/urban je neko vreme boravio 11 km od mog mesta a nismo se znali/.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Uto 29 Mar 2016 - 1:08

Ma šalim se Rade nemoj toliko ozbiljno da me shvataš Smile

Tomi ovo je super ja nikako da se nateram da "upropastim" jedno fazanovo pero u ove svrhe.

Royal coachman

Broj poruka : 1072
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Uto 29 Mar 2016 - 9:42

A šta msilite nekdo drugo pero kakav bi efekat dalo!?!
Nego ja nikako da nabavim onu "kukicu" valjda je za šivenje?
Gledao sam nekek klipove rade sa običnim iglama,ja to ne postižem,zeza me položaj čvora.

Poslednji izmenio tommylee dana Uto 29 Mar 2016 - 12:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Uto 29 Mar 2016 - 10:30

Verovatno bi neko drugo pero tipa guščijeg isto bilo ok, ali ja bih dao prednost ovim šarenim.
Kukica je valjda za heklanje/kukičanje. Vidi u nekoj radnji koja prodaje šivaći pribor. Mislim da ih ima manjih i većih.

Royal coachman

Broj poruka : 2395

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   Uto 29 Mar 2016 - 16:16

Mislim da su noge na skakavcima potpuno nebitne ako se tiče primamljivosri ribama. Klanje vola za 3 grama mesa...

Koristim dva skakavca - uprošćenu verziju LeTorte Hopper, od jelenske dlake, bez ikakvih nogu i policelonskog skakavca. Ovog drugo, samo ako radim bez krila od jelenske dlake, napravim batake, a i to samo zbog plovnosti. Sve te gumice samo izvrću muvu da loše padne na vodu, a ako su krute i duge imaju vrlo selektivnu ulogu - pecaju se samo one ribe koje spanđaju muvetinu sa sve nogama u prvom zalogaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Skakavac...!!!   

Nazad na vrh Ići dole

Skakavac...!!!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: