MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Nedaleko od reke Rasine...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 67
Godina : 30
Datum upisa : 12.01.2012

PočaljiNaslov: Nedaleko od reke Rasine...   Čet 12 Jan 2012 - 13:29

Zdravo!
Ja sam Novi, apsolutno novi clan po svakom mogucem pitanju, sto se tice musicarenja.
Kao sto i sam naslov kaze, poticem nedaleko od reke Rasine. Smile Lepa reka, malo izlovljenja nezakonitim mrezarenjem, ali nista sto obnoviti ne moze. Smile

Toliko za sad. Jos jednom pozdrav i nadam se da cemo se lepo druziti. Smile))))
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
radezamora
Green drake
Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 63
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Čet 12 Jan 2012 - 13:33

JEDAN MORAVSKI OTPOZDRAV, ZIV BIO I DOBRO DOSAO, RASINA JE I NASA REKA KAD JOJ DODJEMO U GOSTE, PROSLE GODINE SAM JOJ SAMO OSETIO HLADNOCU, BESE SNEG NA ZELJINU, IMAS TI I MANJE RECICE PA JE I TO LEPOTA TVOG ZIVLJENJA U TAKVOJ PRIRODI
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Čet 12 Jan 2012 - 13:42

Op Op, eve ga jedan Klen. MOja omiljena riba. Smile Smile Smile
Na šta ga nisam pecao, i iz koji sve pozicija. Smile Pa sad reko, tamo od leta, kad se vratim domu svom sa studija, da probam i ovu drevnu veštinu. Retko ko to tamo radi u mom kraju, pa da im svima iscedim mast Very Happy Very Happy Very Happy xaxaxa Naravno nije to jedini razlog. Wink

A ima vala tih rečica i potočića podno Jastrepca kolko oćeš... Sve to treba proći, ali kao što sam negde malopre pročitao: Sve je manje slobodnog vremena... Pre fakulteta sam imao po 4 meseca godišnje slobodno, a sad... jedva 1... Šta ćeš Smile
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Čet 12 Jan 2012 - 21:01

Pozdrav Pepi, dobrodos'o! Da ti kazem, na super mesto si se zapljunuo, kolko vidim, mlad si pa ces imati dovoljno vremena za ''ODV'', a i Rasina je odlicna voda... sad je sve na tebi!

BISTRO, maestro!
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Ned 15 Jan 2012 - 12:37

E, fala, fala... Jesam mlad, ali pecam od 6. godine aktivno. Smile Deda me vuko za sobom gde god je išo. A reko da probam nešto novo. Što pre počnem, bolje ću da naučim. i tako...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6575
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Ned 15 Jan 2012 - 13:35

Dobrodosao Pepsis Smile

Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Pon 6 Feb 2012 - 12:27

Fala fala 100ka Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 777
Godina : 54

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Sub 11 Feb 2012 - 23:19

Jastrebacka reka jedna je od najlepsih koje sam dosad video, a ne zna im se broja. I Rasina kod Stanisinaca i Mitrovog polja je lepota. Pa Zagrza pre sastava... Lepota. Ali tako prazno, bez pastrmke. Velika steta.

Nadam se da ce i tamo stvari ipak ici nabolje. Pozdrav, Pepsis
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Green drake
Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 63
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Ned 12 Feb 2012 - 20:51

колега пеђа,где ме сад нађе, управо сам јеном колеги имејлом послао причу како сам на загржи а било је то око 1970. на бамбусака и кинеске мушице у дубини испод тадашњег језерцета код милиције успео да не ухватим ни једну пастрмку а лудо су ударале и све кидале, била су то давна времена али и сад има рибе али ретко. после овог снега не верујем јер мештани тих села преграђују реку тако што накотрљају снег са брда и зауставе јој проток и похватају сву рибу- и тако на више места,проверено нажалост.

а природа је овамо стварно прелепа,наравно и реке
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 777
Godina : 54

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   Pon 13 Feb 2012 - 11:58

radezamora ::
колега пеђа,где ме сад нађе, управо сам јеном колеги имејлом послао причу како сам на загржи а било је то око 1970. на бамбусака и кинеске мушице у дубини испод тадашњег језерцета код милиције успео да не ухватим ни једну пастрмку а лудо су ударале и све кидале, била су то давна времена али и сад има рибе али ретко. после овог снега не верујем јер мештани тих села преграђују реку тако што накотрљају снег са брда и зауставе јој проток и похватају сву рибу- и тако на више места,проверено нажалост.

To sa snegom na Vlasini kazu "gase reku"!??
Valjda da spasu ribu oid zivota!
Steta za sve nas koji bismo samo da pecamo k'o ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Da vas malo obojicu citiram :D   Ned 19 Feb 2012 - 22:47

pedjabg ::
radezamora ::

To sa snegom na Vlasini kazu "gase reku"!??
Valjda da spasu ribu oid zivota!
Steta za sve nas koji bismo samo da pecamo k'o ljudi.

E, pa vidite ovako. U gornjim tokovima je reka mala, kao i donjim, pred sam KŠ. Ja sam video leti kako je pregrađuju sa običnim korpama. Ima u donjem toku gde leti protiče kao kroz neke useke u dnu, negde oko 20-30 cm. Ja tu mnogo volim da pecam ( i kod trave ispod jezera Smile ) . No, na početku tih useka se postavi korpa od pruća, i onda uzvodno gaziš... sve što ima završi u korpi. A ima dosta. Riba ide u te useke jer tu lakše filtrira crviće i larve iz brzaka koji su malo uzvodnije... i tako.

Ja sam samo čuo da je pastrmke i mrene nekad bilo u Rasini, i da su bile velike... Sad ima skobalja, kao blata. Razjuri sve. (Posebno mi žao klena... nema više gde da se mresti:( Sad Sad )

No, nadam se da će jednog dana seljac prestati makar da bacaju đubre. Reka nema, osim toga niti jednog velikog zagađivača, đto je odlična stvar. I pre su seljaci "vatali ribu na svakojake načine, al oni ne mogu nikad toliko da nahvataju koliko može ribe da ima.... Samo da nije Jezera (mada je ono bogato Wink ), i da nije tolioko đubreta po reci. Da se to očistiti. Smile

E da, još jedna stvar. Dole nije odavno pao ovakav sneg. Sad kad se otopi, pa kad prelije i Rasina i Morava, pa kad krene klen uzvodno, a skobalj nizvodno. A joj!!! Nisam, zbog faax već par godina propisno pecao... Ali, na leto se vraćam. Još samo da mi prođe gore kod Onog ovo za vodostaj i ribu i milina. Very Happy Very Happy Very Happy

Još, jednom. Fala vi na dobrodošlici:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nedaleko od reke Rasine...   

Nazad na vrh Ići dole

Nedaleko od reke Rasine...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Dobar dan, ja sam novi član...-
Skoči na: