MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Čestitka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 785
Godina : 54
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Čet 31 Jan 2008 - 23:19

Mislim da ne bi bilo dobro ako bismo pretvorili forume u berze i biroe za reklamacije proizvoda bez garancije. Ali, nije nemoguce razvijati i takve stvari (npr. preko pm-a, u licnim, fizickim susrtima musicara kakav sugerise Zeka), samo se pitam koliko je to interesantno na javnom forumu? Na stranu legalnost takvih "akcija".
Mislim da ce ovakva iskustva koja ruse poverenje u kvalitet proizvoda renomiranih proizvodjaca zbog toga sto su kupljeni bez prave konsultacije i u neznanju kupca koji posle reklamira vrlo lose odjeknuti ako dospeju do samih proizvodjaca.
Moguce je da nikad ne dospeju, ali SA, Cortland-u ili Rio-u sigurno ne treba takva dilerska sluzba.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Čet 31 Jan 2008 - 23:26

Opet se "strucnjak" mesa u stvari o kojima nema pojma. No mnogi su navikli i na to. Aca je prodavao strune koje je dobijao godinama direktno od proizvodjaca, apsolutno legalno sa svim vazecim garancijama. Naravno svako ima pravo da sumnja u verodostojnost informacije pa i nas veliki "strucnjak".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Čet 31 Jan 2008 - 23:35

simpson H ::
Opet se "strucnjak" mesa u stvari o kojima nema pojma. No mnogi su navikli i na to. Aca je prodavao strune koje je dobijao godinama direktno od proizvodjaca, apsolutno legalno sa svim vazecim garancijama. Naravno svako ima pravo da sumnja u verodostojnost informacije pa i nas veliki "strucnjak".

Naravno. Aca je prodavao, ali ih nije dobijao radi prodavanja, no to je Acina stvar. On zaista jeste bitno ime nase musicarske zajednice i vazno je da pruzi dobar primer celoj zajednici, kako zbog nas ovde, jos vise zbog FFF kolega instruktora. Isto tako, iz natpisa koji je moto ovog foruma vidi se kakav pristup i stav u vezi musicarenja kao hobija se ovde neguje, a ne kao komercijalne delatnosti i profesije. Naravno, svaki vid doprinosa musicarskoj zajenici i musicarenju koji je legalan je dobrodosao.
Ostale stvari su davno vec vidjen ruzan manir nipodastavanja tudjeg iskazanog misljenja; taj vid primitivizma preuzet iz drugih, neprimerenih sfera i od pojedinaca u njima ne bi trebalo da spada ovde.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Čet 31 Jan 2008 - 23:50

Na osnovu cega tvrdis da znas razlog zasto neko dobija strunu od proizvodjaca? Proizvoljno razmisljanje se ponavlja?
Strunu dobija jer je to obaveza proizvodjaca iz potpisanog ugovora i nikoga ne zanima sta se sa tom strunom dalje desava. Poklon, prodaja, bacanje u smece,... sve jedno im je sta se sa tim desi. Samo o tome treba i znati nesto da se ne lupa u buducnosti. Ista je situacija sa stapovima i cekrcima i ostalim priborom. Kod proizvodjaca opreme to se zove PRO package, sleduje odredjena kolicina godisnje besplatno bez bilo kakvih uslova.

Prozivanje bilo koga da se bavi ilegalnim radom sa tvoje strane je teska optuzba koja moze da izazove ozbiljne posledice. Znajuci da je Aca ipak lekar, znam i da mu je Hipokratova zakletva svetinja, te da pacijentima ne zamera nista.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 0:02

To jeste zaista Acina stvar. Legalnost i primer postupanja. Jer to bi trebalo da je i sastavni deo njegove ugledne profesije, i njegovog integriteta FFF instruktora. Da li je Aci potrebna prica ove vrste i sa takvim zastupnikom na ovom forumu a propos musicarske strune koju je na organizovanom susretu musicara na Adi kupio Joca, to ce on verovatno proceniti i odgovarajuce reagovati. Nisam imao pojma ni da je struna bilo, niti da su prodavane, nit' da ih je Joca kupio, a ni da je bio nezadovoljan kupovinom do veceras. Reagujem samo na nepotrebnost pretvaranja foruma u e-trgovine, toga ima dovoljno na netu, sa legalnim adresama, firmama, nacinima dopremanja, garantnim uslovima i uslovima reklamacija, itd.
Sve ostalo bi bilo stvar licnih kontakata, fizickih ili elektronskih.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 0:20

Zaista ne vidim gde je neko pomenuo trgovinu na forumu? Za to je valjda namenjen forum oglasi? Zeka je samo reagovao na nesto sa cim nemam nikave veze niti me interesuje i ovo je bila konverzacija njega i mene. Dopustam i da je tvoja reakcija proizvod prividjanja i iznosenja proizvoljnih ocena kojima si inace sklon.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 0:57

E u ovoj podebljanoj rečenici je poenta Simpsone. Strune je Aca dobijao godinama kao što si rekao, pa je najverovatnije struna koju sam kupio bajata. Hteo sam da kupim strunu za male pare i predpostavljao sam da postoji neka kvaka zašto su strune duplo jeftinije nego u USA. Ali sam takodje predpostavio da Aca kao ugledna person medju domaćim mušičarima, a i šire, nema nameru da prodaje neki bofl. Struna koju sam kupio je Rio Lake WF8I i drugačija je od strune koja je prikazana na Riovom sajtu. Ne želim da svaljujem krivicu na bilo koga zbog toga što je ta struna k'o sajla, jedini ko je kriv sam ja pošto sam hteo da što pre sklopim komplet za mušičarenje štuke. Da sam bio malo strpljiviji možda bih našao neku bolju strunu za te pare. Znam samo dve stvari da od Ace Ivanovića može da se nauči jako puno toga o mušičarenju, a da ja više nikad neću kupiti strunu van prodavnice ili bez prethodne probe iste.
Najbolje se uči na sopstvenim greškama Rolling Eyes
P.S. Uopšte nema potrebe za daljim tokom razgovora u ovom pravcu mislim da je sad sve razjašnjeno.
P.P.S. Nema potrebe da mi Aca menja strunu.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 1:57

Joco, moram jos da dodam nesto.

Imam strune koje su stare sigurno vise od 3 god i nisu bajate uopste. Nije to hleb ili parizer pa da se tako lako ubajati, kako ti rece. Ako se cuva u originalnoj kutiji (ne namotavana na cekrk) i bez direktnog kontakta sa suncem, moze da potraje bez problema i duzi period od 5-6god.
Sad kada si mi rekao koju strunu si uzeo, jedna stvar je jasna a tice se samog proizvodjaca. Napominjem da nemam predstavu o pomenutom modelu sem sto iz imena mogu da predpostavim cemu je namenjena. Cak mislim da je navedeno i u uputstvu za upotrebu kod svih modela ovog proizvodjaca. RIO za razliku od SA preporucuje da se struna "slomi" pecanjem nekoliko puta ili fizicki istezanjem (sto ipak ne preporucujem) da bi izgubila memoriju. Oni kazu da je dovoljno 1-2 pecanja medjutim moje iskustvo je razlicito. Meni je bilo potrebno duplo vise. Uvek ces primetiti drasticnu razliku izmedju RIO i SA bas u tome sto svaki RIO dok je nov deluje zicasto i sa odredjenom kolicinom memorije, a svaki vlasnik izuzetne RIO Selective Trout ce ti potvrditi isto. Ako ti nesto znaci, dodji da ti pokazem novi RIO Gold i novi nikad upotrebljeni RIO WindcutterI(oba placena po punoj USA ceni) koji se pravio do 2006. i da ih uporedis sa par RIO modela koje koristim vec nekoliko god. Razlika je ogromna ali se ne uzbudjujem nimalo.
Opet, i ovo ne mora nista da znaci mozda ti struna nije legla stapu ali to niko nema sanse da zna napamet. Ako ti je jedina zamerka na memoriju strune predlazem da otpecas nekoliko puta sa njom.
I kupovina u prodavnici ne znaci puno ako je ne poznajes Joco. Mozda je struna bila u izlogu ili izlozena suncu, a dovoljan je vrlo kratak period da se na taj nacin osteti trajno. Najgora iskustva sam imao sa velikim prodavnicama tipa Cabelas ili Sportfish, srecom samo za tippete i predveze. To je toliko trulo bilo da se kidalo od pogleda popreko. I to sam prihvatio kao cinjenicu pa kada mi stigne naruceno, ja odmah i probam predvez da znam na cemu sam i treba li da narucim drugi. U proseku svako drugo pakovanje je perfektno bas kako i treba da bude. Koristim samo RIO tippet 6X i 7X a za ove deblje ako zatreba uzmem bilo koji najlon za pecanje
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 2:36

Znam da strune mogu da stoje dugo u dobrim uslovima.
Moj stric Milan upoznao si ga ja mislim, pošto je bio onda na Adi kad sam kupio strunu, ali je otišao ranije pa nije mogao da mi da savet pri izboru iste. Taj moj isti stric ima strunu koja je stara +30 godina, pokazao mi je, neka žuta mislim da je Orvis (ali ne smem da garantujem).
Strunu sam već bio koristio jedanput na livadi pre nego što je Zeka isprobao, mada ako me sećanje dobro služi, pošto nas je bilo 7 tada na livadi, mislim da je Dragojlović isto izrazio ne preterano pozitivno mišljenje o dotičnoj struni.
Što se tiče ležanja strune na štap, moj stric je probao taj štap sa svojom WF6I (mislim da je takodje Rio) i preporučio mi strunu #7 iako je štap # 8/9 (video si ga i ti Ron Thompson) da bih mogao da radim sa više strune u vazduhu.
Na Adi sam tad isprobao i neku #9 koju sam pozajmio na 15 min od Radovana, čak si me ti i slikao dok sam mahao sa njom.
U poredjenu sa ovom #8 koju ja imam, #9 malo jače napuni štap u B.C. što je i razumljivo, ali i 8 radi svoj posao u tom delu skroz OK. Da se ne ponavljam problem je memorija tj. tvrdoća strune da budem precizniji.
Čekam 1. april pošto je od danas počeo lovostaj na štuku, na vodi možda struna malo i smekša.
Ako ne j*b*g* imaću strunu za vežbu na livadi, a možda i keva dobije novi konopac za vešCrying or Very sad

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 2:56

Struna se nece tako brzo "slomiti" da nema memoriju na livadi vec najpre u vodi pecanjem. Na livadi ce samo pre da ode u vecna lovista, mada je to ceh koji placaju svi koji vezbaju. Za memoriju strune nista manje vazno nije kako je namotana na cekrk, ako se uvila, pisi propalo. Slobodno je razmotaj i istegni na sec metar po metar strune, pogotovo ako ti cekrk nije LA.
Mozda gresim ali nisam siguran koliko je tebi potrebno da drzis dosta strune u vazduhu. Pre ce biti da je za tebe neki SH sistem gde mases sa manje strune a ispucavas je daleko. Po meni, za to je najbolje potraziti savet od Oldsurehanda ili Esoxa koji imaju veliko iskustvo sa tim tipovima strune.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Pet 1 Feb 2008 - 9:18

Vukmane ili Sjekloca

Nema tu ILI... ILI... Ja sam Vukman Sjekloca.... ovdje sam Vukman, jer mi je neki magarac sa foruma MUSICARENJE. ORG maznuo i avatar i ovdje koristi moje prezime, probajuci da se lazno predstavi. Ali, saznacu ko je, pa ce biti belaja i strke. Na tvom forumu sam Sjekloca, to znas i sam.

Kao sto se na svom forumu trudim da budem dobar domacin, tako se i na drugim forumima trudim da budem dobar gost pa prvo procitam pravila koja vaze za forum.

Koliko se trudis da budes dobar gost video sam iz tvoje silne zelje da ovom forumu cestitas mali, pocetnicki jubilej... prema tome smijesno zvuci.

I kako to definises GOST, a uclanio si se? Ili si gost ili si clan. Ako si gost, onda nemas prava da pises, samo citas. Ako si clan, onda i pises i citas i ucestvujes u radu foruma. E, ako si ti sebi dao za pravo da se uclanis i budes KAO GOST u mogucnosti da pises - onda bi neko trebalo da razmisli o tvom statusu. Odredi se bre, covjece.

A pravila jesu pravila, ali ima i nekih nepisanih ali bitnih pravila, a to su pravila lijepog ponasanja, koja valjda ne treba posebno apostrofirati. Ili treba??? Ne vidim da je iko imao problema s ovim nepisanim pravilima osim Karadjona, no vidim da se covjek lagano dovodi u red.

A meni je interesantno da se Karadjon uopste ne pojavljuje od kad si ti poceo da se zanimas za njegov slucaj. Da li negdje gviri i ceka kako ce se odvijati cijela diskusija - ne bih znao, al bih pretpostavio!

Na ovom forumu videh pravila u 6 tacaka, i ne vidim da je bilo koja od njih prekrsena od strane karadjona? Secam se i da nije bilo brisanja dok se izd***vao na Lakija i mene! Valjda je to tada odgovaralo? Verujem da bi slicno bilo da je kojim slucajem napljuvan Mixmaster, cak sam i siguran da bi naisao na tvoje duboko postovanje.

Kako bre ne vidis da je karadjon prekrsio bilo sta??? To sto se izdrkavao na tebe i na Lakija je njegova stvar, licno mi se ne svidja, stvarno je prostacki i krajnje bezveze. Da li je nekom odgovarao takav startni nastup karadjona - nemam pojma, vjeruj mi. Meni sigurno nije, kao sto mi ne bi odgovaralo pljuvanje i po Miksu i po bilo kom drugom, jer moj je stav takav: ne volim pljuvanja i niskointelektualna izdrkavanja, ma ko da je u pitanju i ma kome da su upucena. Iz toga se moze samo zlo izroditi, dobro nikako. A nisam na forumima da bih nasao zlo, zla ima previse svuda oko nas.

Izostanak brisanja pocetnih karadjonovih pisanija i kasnije korekcije od strane admina sam shvatio kao ocigledno pokazno sredstvu u evoluciji postupka, bas kao u osnovnoj skoli: Draga djeco, evo kako izgleda ovo, a onda cemo to malo da sankcionisemo, pa cemo malo da ga dotjeramo, pa cemo da malom Karadjonu damo ukor, pa ce on i svi ostali to da shvate, pa ce na kraju sve biti u redu. Kao one slike u kabinetima biologije: Imas prvo amebu, pa neke gustere, pa sta znam, neke majmune, pa prvobitnog covjeka, pa na kraju imamo homo sapiensa. Bar se nadam da je tako i da sam ja to ispravno prihvatio. Ako drugi nisu - tu im ja ne mogu nikako pomoci. A moguce i da sam ja to sam sebi iskonstruisao. Uostalom, obrati se administratorima, moderatorima, prokuratorima i ostalim *eratorima ovog foruma, mozda ce ti oni objasniti, meni ne treba.

I stvarno ne razumem sto si se bre uvatio za Karadjona? Jel on neki VIP clan na tvom forumu, pa ti se pozalio da ga ovdje maltretiraju, lupaju mu samare i vuku za usi?

Vukman ::

ili su svi ostali budale sem tebe

Znam sigurno da neki jesu ali neki nisu. Zar nije isto i kod tebe?

Ne razumijem sta si pitao! De, redefinisi ideju!
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake

Broj poruka : 121
Godina : 46

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Sub 2 Feb 2008 - 17:03

ja doziveo da me simson brani Sad scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Sub 2 Feb 2008 - 23:32

karadjon ::

pa, sad.... neznam sta bih ti reko... A jel te ovdje mnogo napadaju? bounce
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Ned 3 Feb 2008 - 13:04

karadjon ::
Šta ćeš život piše romane affraid

Woolly Bugger

Broj poruka : 76
Godina : 32
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   Uto 5 Feb 2008 - 8:03

Evo, i ja se pridruzujem cestitkama. Ovo lepo ide, ljudi se skupljaju, prolece se priblizava, teme su bas fine. Jedino me brine sto Ubica cepa skobalje i sto Nisavom plove pokojnici. Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Čestitka   

Nazad na vrh Ići dole

Čestitka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Predlozi, želje, čestitke, kritike...-
Skoči na: