MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

MUSTAD udice - katalozi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 771
Godina : 54
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: MUSTAD udice - katalozi   Pet 27 Mar 2015 - 14:49

Od pocetka musicarenja (svog, naravno) sam voleo 539E za suve muve, a kasnije sam nailazio i na druge modele drugih namena kojima nije bilo mane. Iz radoznalosti sam otisao na Mustadov sajt da vidim sta ima sad tamo i otvorio evropski katalog. Iznenadilo me je novo oznacavanje musicarskih udica (ali je logicno i lako za snalazenje), a i zadrzavanje starih oznaka za 539E i 540 upprkos promenama za ostale modele, uglavnom strimerske i manje za nimfe i za tularase.
Zeleci da pogledam kakve modele Mustad nudi u drugim delovima sveta, kliknuo sam na Sev. Ameriku i bas se iznenadio, a isto zatim i za Australiju, Afriku i druge lepe krajeve diljem ovog planeta.
Ko zeli iznenaditi se u svojim godinama, evo mu linka:http://www.mustad.no/230912www/products/pdfcat.html
Kad se proba da otvori Products>Product catalog> i izabere bilo koji region, dobija se nebulozna poruka o nemogucnosti otvaranja sa servera. Jedino moze da se download-uje pdf za Evropu. Slicno je i kad probam da otvaram Signature udice (odlicne!).  Nista vanevropsko!
Dosta cudno. Za proizvodjaca koji pravi verovatno najvise na svetu i tako dobrih udica.
Isto tako, za Evropu se daje kao standardni dry fly model 94840, kao i razne varijacije (finije, jace, duze), ali 539E ne; njega ima samo u pdf katalogu. Bas cudno da sajt bude tako bezvezan!
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Green drake
Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 63
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: MUSTAD udice - katalozi   Sub 28 Mar 2015 - 10:15

hvala  pedja. to je nekadasnji renomirani i za mene tada  jedini proizvodjac, za druge nisam znao, secam se kada sam za svaki nabavljeni tip u svesci zapisivao ocenu, od 1 do deset, u stotama tacnosti, za buduca porucivanja, dakle od  mustada poceli su vmc-ovi a kasnije i japanci, mustad je meni sinonim za udice.  redom  539, te dugacka 94833,....
 napomena-mislim da i oko 1995. u katalogu ne imahu oni  539 (!!!!), ima tu nesto cudno.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1071
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: MUSTAD udice - katalozi   Pon 30 Mar 2015 - 13:14

Ovaj model već šmekam neko vrijeme.Sve se kanim da ih poručim ima u BG-u!
Mustad SS Circle Streamer -E71SS
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MUSTAD udice - katalozi   

Nazad na vrh Ići dole

MUSTAD udice - katalozi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Udice-
Skoči na: