MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

KONTRA-PINCETA i pinceta

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 9:03

KONTRA PINCETA ili HACKLE PLIERS sluzi za namotavanje pera oko tela udice, čime dobijemo pre svega nožice na našoj musici, a takođe služi i za namotavanje ili pridržavanje nekih komponenti, kao recimo materijal za porebravanje tela musice.
I kod ovog alata se moze desiti da pregrize pero. U tom slucaju je dobro na jednu celjust navuci komadic bušira ili plasticne cevšice, koja ce svojom mekocom ublaziti pritisak čeljusti ili apsorbovati uticaj oštrih ivica kontrapincete na pero. Izradjuje se u vise tipova i velicina.

Mada ih ima u različitim oblicima, služe za istu svrhu

rendeer

Obične pincete, za razliku od kontrapinceta, uglavnom imaju ulogu pridržavanja sporednih materijala ili nanošenja posebnih delova mušice na udicu prilikom izrade.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 76
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 9:18

Lice na Ubicine, keve mi! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 785
Godina : 55
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 9:47

Admine,
Probao sam bio sa tim mekim buzirom, ali onda su mi pera klizila i izpadala iz "hvata" kontrapincete, pa sam odustao i vremenom stekao neki osecaj za motanje (kazem "neki", mada i nije neki, cesto se desi da pero pukne i sad).
Doduse, moj pribor, kao verujem i vecine ovde prisutnih, indijskog je porekla, pa me zanima jesu li neke druge ("firmirane") kontrapincete kvalitetnije?
Takodje, u katalozima sam vidjao Griffin (cini mi se) rotacione kontrapincete, koje lepo kostaju, ali nije bedak ak' je merak, pa ima li neko bilo kakva iskustva s time? (Uvek sam ranije zaboravljao da je uvrstim u narudzbenicu, a otkako su spustili carinski limit ne naruvujem da gojim parazite!)
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 91

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 11:04

pedjabg ::
Admine,
Probao sam bio sa tim mekim buzirom, ali onda su mi pera klizila i izpadala iz "hvata" kontrapincete, pa sam odustao i vremenom stekao neki osecaj za motanje (kazem "neki", mada i nije neki, cesto se desi da pero pukne i sad).
Doduse, moj pribor, kao verujem i vecine ovde prisutnih, indijskog je porekla, pa me zanima jesu li neke druge ("firmirane") kontrapincete kvalitetnije?

Ja godinama na vrhove kontrapinceta stavljam silikonske bušire koji

- pre svega eliminišu loše nagibe na ušicama kontrapincete (nema idealnih, ma koja da je vrhunska marka u pitanju), tako da kontrapinceta sa buširom na sebi svom svojom površinom pipaka pritiska na pero, ali ih pre stavljanja na vrhove kontrapincete utopim ili u superlepak (nekada davno) ili u silikonski kit (zadnjih godina) - ovo rešenje sa silikonskim kitom mi se više svidja jer kasnije lakše skinem bušire sa pincete i zamenim ih drugim, novim

- drugo, buširi na vrhovima kontrapincete eliminišu mogućnost da oštrice vrhova kontrapinceta iseku pero.

Takodje, u katalozima sam vidjao Griffin (cini mi se) rotacione kontrapincete, koje lepo kostaju, ali nije bedak ak' je merak, pa ima li neko bilo kakva iskustva s time?

Mogu ti reći da sam nekoliko puta, na nekim zahtevnijim modelima mušica pokušao da koristim rotacione modele, ali priznajem da mi se nije dopalo ili ja nisam imao dovoljno iskustva, odnosno nisam našao za potrebno da ovakvim alatom pravim mušice koje ionako ne koristim, tako da moje mišljenje nije validno po pitanju ovog tipa kontrapinceta. Verovatno je neko imao boljih iskustava od mene i nadam se da će te udostojiti kvalitetnim odgovorom!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 785
Godina : 55

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 12:36

Ma i u ovom ima sadrzine.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6591
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Pet 11 Jan 2008 - 16:30

Probao sam i ja sa silikonskim bužirima po savetu Vuka Janačkovića. Kad sam navuko na oba kraka pincete nije hvatala dobro, kad sam navukao samo na jedan krak hvatala je bolje al su mi pera opet ispadala, zato sam ih skinuo (bužire). Probaću ovo što Admin kaže da zalepi bužir. Wink

Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   Sub 12 Jan 2008 - 17:20

Admine,

Very Happy Very Happy Very Happy

Pa i ne pucala ti pera koliki su ti prsti,moj profo.To treba nježno i polako.Jesam ti lijepo rekao da to nije za nas.Na livadu i manualija,ovo je za one s nježnim prstićima.Jes vidio kako to Goran mota?Al kakvi su prstići..?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KONTRA-PINCETA i pinceta   

Nazad na vrh Ići dole

KONTRA-PINCETA i pinceta
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: