MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Bambula najlovnija muva ikad

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Bambula
Mali mrav
Mali mrav

Broj poruka : 25
Godina : 67
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Bambula najlovnija muva ikad   Uto 8 Jan 2008 - 2:31

Svako ko ima makar miligram mozga i ko je ikad probao da peca na ovu muvu zna o čemu govorim!!!
Nazad na vrh Ići dole
Fishkiller
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 71
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Uto 8 Jan 2008 - 3:08

E, kolko znam ta se muva zove bambola, a ne bambula. Bambule su bili oni veliki klikeri od zeleno staklo. A muva nije losa, pravi je onaj Vanja iz Nis. Al se brzo raspadne i potrosi. Vise volim ove obicne, al pecao sam i na nju.
Nazad na vrh Ići dole
Bambula
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Sre 9 Jan 2008 - 8:27

Ma to o cemu ti pricas je losa kopija prava bambula se pravi od balze i izmislio je neki baja iz Nis, a ova tvoja bambola je obicna papucarka Idea
Nazad na vrh Ići dole
boki64ja
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 9
Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: mislim da si u pravu   Sre 9 Jan 2008 - 22:37

Bambula ::
Ma to o cemu ti pricas je losa kopija prava bambula se pravi od balze i izmislio je neki baja iz Nis, a ova tvoja bambola je obicna papucarka Idea

Taj baja je Nislija i trebalo bi da je kum baji iz Sokobanje ( Vanji ) ako se ne varam . U ostalom nisam siguran da kreacija ostvarena od jednog genijalca ne moze biti dobro napravljena pa i popravljena od drugog .
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 9:33

Tu jebacku muvu je napravio Vanja 100% a onaj debil randja prisvojio kao i mnogo drugih stvari to je poznata stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 91

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 10:18

Karađon, da budemo načisto odmah - bez direktnih i niskih kvalifikacija. Ovde smo svi ravnopravni, jednaki i opušteni!

Pogledaj Uvodnu reč!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 76
Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 10:34

Ko god da je izmislio tu muvu, Vanja ili Randja - ja je koristim i dobra je. Ne pravim je sam, obicno je nabavim preko drugara i bas mi se lepo pokazala. Od koga je oni nabavljaju, dal je sami prave - nemam pojma. Jedina mana joj je sto ne moze da izdrzi vise od dva izlaska na vodu. Ili pukne ili se razmotaju konci koji je drze na udici, ili joj se nogice rasture. A ovako, sve ostalo moze da prodje.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 771
Godina : 54

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 11:45

Zoki ::
Ko god da je izmislio tu muvu, Vanja ili Randja - ja je koristim i dobra je. Ne pravim je sam, obicno je nabavim preko drugara i bas mi se lepo pokazala. Od koga je oni nabavljaju, dal je sami prave - nemam pojma. Jedina mana joj je sto ne moze da izdrzi vise od dva izlaska na vodu. Ili pukne ili se razmotaju konci koji je drze na udici, ili joj se nogice rasture. A ovako, sve ostalo moze da prodje.

Ne koristim je jer ne musicarim klena, a i uistinu tesko prelazim sa "klasicniih" muva na bilo kakve novotarije, posebno drvene (?!). Ali nije prvi put da cujem da kupljene muve od "komercijalnih" autora traju vrlo kratko. Cak sam cuo i biser da su neki komercijalni autori muva na udicu sa razvrcanom kupljenom muvom donetom od musterije za izradu nove davali popust! Odlicna navlaka. Mozda je ovo interesantna tema za poseban topic?
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 12:09

pedjabg ::

Ne koristim je jer ne musicarim klena, a i uistinu tesko prelazim sa "klasicniih" muva na bilo kakve novotarije, posebno drvene (?!). Ali nije prvi put da cujem da kupljene muve od "komercijalnih" autora traju vrlo kratko. Cak sam cuo i biser da su neki komercijalni autori muva na udicu sa razvrcanom kupljenom muvom donetom od musterije za izradu nove davali popust! Odlicna navlaka. Mozda je ovo interesantna tema za poseban topic?

Koji ces ti pa kurac ovde taman sam pomislio da sam se oslobodio takvih affraid
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin

Broj poruka : 201

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 15:01

karadjon ::

Karadjon molim te da procitas Mala pravila -LINK posebno obrati pažnju na prvu tačku.
Ovo ti je druga lična, znaš kako ide to u košarci Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 15:05

pedjabg ::

Znam, zato sam se i pojavio. cherry
Nazad na vrh Ići dole
sjekloca
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 6

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 15:58

Bambula je moja omiljena muva
cheers cheers cheers cheers cheers
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
sebastian
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 4

PočaljiNaslov: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 15:59

Laughing vidim da je bambula postala prava holivoodska zvezda. posebno o tome tko je "bambulu" prvi radio, ne vezao drvenu muvu nego vezao "bambulu". Meni to nije važno (autorstvo) a samo autorstvo prihvačam iz onoga što tvrdi večina. Da bi razmišljao drugačije nemam materijalni dokaz. Zasda tako razmišljam.
Sama muva je izuzetno lovna kada imam u mislima klena. Lovi i druge ribe ali to je prvoshodno klenovska muva. Što se tiče same balse volim raditi i ose od balze u realističnoj varijanti i to je jedina realistična muva koja ne da lovi nego doslovno dovodi ribu do ludila. Jedina super lovna realistična muva. Klasičnu ili kako ja volim reči original bambula (kruškasto telo od balze...) ja radim bez onog indikatora u vidu krilca od polipropilena jer me vid još uvek dobro služi i sa njom ne lovim na velikim udaljenostima, također ih radim klasično sa nogicama od petlova pera i jednu verziju radim u stilu "coffe fly" sa nogicama od jarebice a ta mi je i najomiljenija verzija.
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 16:31

Superfly ::

Karadjon molim te da procitas Mala pravila -LINK posebno obrati pažnju na prvu tačku.

Kakve veze imaju pravila sa ovim sto sam napisao? Da nisam uvredio nekoga pitajuci koji ce kurac sad ovde kad je razjebao vec jedan forum ( na onom drugom su ga na vreme izbacili). Nema licno nema uvrede i kakve su sad to licne greske sta ti to znaci koji kurac. Jebe mene ko stigne tamo pise nema izbacivanja i nema brisanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja doso ko covek na jedan novi sajt mislio sam da se ratosiljam onih budala.
Nazad na vrh Ići dole
sjekloca
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 6

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 16:44

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Čet 10 Jan 2008 - 20:30

Superfly ::

Koji ces ti pa ****c ovde taman sam pomislio da sam se oslobodio takvih affraid

Kakve veze imaju pravila sa ovim sto sam napisao? Da nisam uvredio nekoga pitajuci koji ce ****c sad ovde kad je raz***** vec jedan forum ( na onom drugom su ga na vreme izbacili). Nema licno nema uvrede i kakve su sad to licne greske sta ti to znaci koji ****c. J**** mene ko stigne tamo pise nema izbacivanja i nema brisanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja doso ko covek na jedan novi sajt mislio sam da se ratosiljam onih budala.

S ponosom i indignacijom izjavljujem odgovorno:
Za budalu uvek ima posla!!!
Nazad na vrh Ići dole
Bambula
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 6:17

Možete vi da se zezate kolko oćete al bambula dokazano lovi, voleo bi da kaže nešto i onaj Randja (što ga spomenu Zoki) o njoj pošto je on taj kog sam ranije pomneo da je izmislio.

Iz moje iskustvo od pre nego što sam posto mušičar mogu da kažem da klen voli kad mu nešto bućne. A pošto je bambula od drvo ona lepše bućne od papučarku. Jedino malo oće da zajebava da pukne drvo nekad, al sad ništa nije savršeno.
Ne znam kako je s pastrmku pošto nju retko pecam, al da klena ubija, ubija ga ko kuršum u čelo.
Uostalom i Zoki je reko da je dobro prolazio na nju al je imo te manje probleme da pukne balza.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 8:12

Bambula ::

Iz moje iskustvo od pre nego što sam posto mušičar mogu da kažem da klen voli kad mu nešto bućne. A pošto je bambula od drvo ona lepše bućne od papučarku. Jedino malo oće da zajebava da pukne drvo nekad, al sad ništa nije savršeno.

Ozbiljno pitanje:
Davno kad sam pravio varalice vrlo brzo sam sa balze presao na lipu, carsko drvo. Iako nesto teze od balze, mnooogo se preciznije i bez takvih problema da pukne pri radu (pri bacanju da i ne govorimo) obradjuje. Kako je bambola mnogo manja cak i od voblercica od 2 cm, mozda bi bilo interesantno probati od lipe, koja je, uzgred, jedva malo teza. Je li neko probao lipu?
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 9:35

Laughing
Ja mislim da je Ubica probao lipu. Vidis da je ceo kao lipov ....c!

clown
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 9:47

sebastian ::
. Što se tiče same balse volim raditi i ose od balze u realističnoj varijanti i to je jedina realistična muva koja ne da lovi nego doslovno dovodi ribu do ludila. Jedina super lovna realistična muva. Klasičnu ili kako ja volim reči original bambula (kruškasto telo od balze...) ja radim bez onog indikatora u vidu krilca od polipropilena jer me vid još uvek dobro služi i sa njom ne lovim na velikim udaljenostima, također ih radim klasično sa nogicama od petlova pera i jednu verziju radim u stilu "coffe fly" sa nogicama od jarebice a ta mi je i najomiljenija verzija.

Sebastjan, ti pravis one superrealisticne muve, one kao za izlozbe?

Prvo bi te zamolio da ovde stavis neku sliku uradjene takve muve (koje bilo), a onda da nama (u stvari meni) objasnis kako pricvrscujes balzu za udicu. Jas am probao nesto da pravim od plute od pampura iz vinske flase al nikako da je lepo pricvrstim za udicu. Kad je zalepim ona se odlepi. Pa sam onda neka tela od plute seko popreko i navlacio na udicu, al sam morao plutu da ucvrscujem koncem, pa sam je lakirao da konac drzi, al mi sve nekako to bude smuljano ko velike pantalone na cigance.

Druga stvar sto me interesuje: da li je moguc real fishing sa takvom muvom. Ne sumnjam da ce klen da udari na takvu kreaciju, al ako deset klena zine na takvu muvu, sta ostane od muve posla sat vreme? Jel se isplati da potrosis dva sata za izradu takve super muve, a da je potrosis za sat vremena? U stvari isplatilo bi se kad bi za sat vremena na takvu muvu ulovio deset klena kilasa, al opet.

cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 9:54

Zoki ::
... al mi sve nekako to bude smuljano ko velike pantalone na cigance.

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Vrlo ineteresantno pitanje kad je u pitanju "produktivnost" muve; mada je ovo hobi i strast, pa i ne mora da bude relevantno, ali kao nacin gedanja na stvar nesumnjivo interesantno.
Mozda ne bi kao posebna tema bilo lose razmotriti izdrzljivost raznih vrsta muva i materijala od kojih se rade. Npr. svi kude u tom pogledu paunovo pero, a ja bi se j...avio za njega s nekom finom mladom gospodjicom koja ih drzi u dvoristu...
(valjda smo tako i nakupili gomilu toga u Galovici, a? Bar su tako meni rekli...)
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Pet 11 Jan 2008 - 10:04

Za gospodjice ne znam, mi smo doskoro isli nocu da cerupamo paune u Niteks i Duvansku. Sad u Duvansku ne mozes da udjes pa taman da si spajdermen, a u Niteksu vise nema fazana. Kako izgleda, vise nece bude ni Nitesk. Al zato, ima tri kuce od tajkuna na Kulu i na Delijski vis gde ima malo pauna, al ima i dzukele, alarmi i obezbedjenje, pa razmisljamo kako da stupimo u kontakt sa vlasnicima da nam bar daju ona pera koja sama otpadnu od pauna. Paunovo pero je zakon, kakav senil.
Nazad na vrh Ići dole
sebastian
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 4

PočaljiNaslov: Bambula najlovnija muva ikad   Sub 12 Jan 2008 - 12:18

@Zoki, meni lično se isplati raditi onakvu osu jer je za mene FT isto strast kao i sam samcat ribolov na vodi. Osa je izuzetno lovna ali i trajna ako se dobro uradi. Moj recept je sledeči: Abdomen posebno uradiš od balze pa zatim thorax i samu glavu na kraju. To znači da dobiješ tri dela tela od balze. Obrađuje se vrlo brzo. Pomoću kirurškog skalpela (može i žilet) odsečem komad balze, sa tim grubo obradim balzu i sa finim šmirglom lepo oblikujem svaki deo posebno. Ovo je sada vrlo važno, VRAT udice malo išmirglam i onda ga presvučem osnovnim koncem (ultra thread). Prije toga namotavanja glavu ose pažljivo nabodem na udicu i navučem do okca udice a zatim namotam taj spomenuti konac kao osnovu. Onda uzmem thorax i zasečem ga do pola a isto tako i abdomen zasečem toliko koliko treba da uđe u udciu (zadak viri tj. nije ceo na udici i zasečen je tek samo za udicu). To sve treba raditi pažljivo i strpljivo. Onda se pažljivo kapne super lepak u te proreze. Blago se stisne telo i super lepak uradi svoje. Balza je tako doslovno prikovana na udicu. Opet šta bi bilo posle par pastrmki ne znam i ne želim da znam Razz ali to je muva koju koristim za klena i volim ju ponekada uraditi jer mi ejpravo zadovoljstvo. Krila prilepim pomoču male kapi epoxy lepka a nogice navežem od žute pene od koje ih sam nekako izoblikujem. Prilikom lepljenja tela telo nikako ne stisnem jedno uz drugo nego pustim malo mesta. Lakiranje i farbanje je pomoču laka za nokte i crnog alkoholnog flomastera. Inače kada bi želio uraditi ovakvu muvu za pastrmku nabavio bi kvalitetnu balzu i lakirao bih to sa dvokomponentnim lakom pomoču pištolja. Isto se ta osa da uraditi i na sledeči način: na udicu se nalepi komad balze i kada se lepak osuši pomoću šmirgl papira se oblikuje cela muva. Ima još načina ali ja radim na onaj prvi. Sa ovom balza osom ja lovim klenove od 40 -48cm uglavnom. Prošle sezone sam u samo jednom danu sa njom uvatio nekih 7 takvih komada a bilo je i sitnijih i eto mi ose u kutiji još uvek cela. Inače je ne forsiram, uhvatim par riba kao što sam gore spomenuo i onda menjam muvu da mi ne bude jednoličan ribolov. Ne držim se jedne muve ko pijan plota, ako jedna muva lovi u tom danu ko blesava ja ipak probavam i druge.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Ned 13 Jan 2008 - 7:48

Cao, Seb. Hvala ti na detaljnom prikazu izrade verzije bube od balze, hajde da je ovde zovemo "modifikovane bambule". Uopste bih opet pomenuo da me uvek iznova prijatno iznenadi tvoja posvecenost musicarenju, a radujem se svakom postu koji pises jer znam da ce biti i pristojan i tematski odredjen.
Na korisnicima ove muve (osnovne i modifikovane, usavrsene, napedne verzije) je da njene dobre i lose strane imaju u vidu.
Nazad na vrh Ići dole
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 83
Godina : 56
Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad   Ned 13 Jan 2008 - 23:15

molio bih sebastijana ako ima sliku te ose da je postavi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bambula najlovnija muva ikad