MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

PACERski blog - muve (muke) po bokcu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6579
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Čet 17 Sep 2009 - 16:32

ZORAN R. ::
Dobro, dobro, vraćam ribe u vodu (mahom) osim cverglana naravno, ali bi voda bila crvena od krvi iz uboda na par miliona zakačenih riba!

Gorane da si vratio cverglana prekršio bi zakon. Od ove godine je zabranjeno vraćanje alohtonih (unešenih) invazivnih vrsta u naše vodotoke (hvala Bogu) Twisted Evil
Inače pored cverglana zabranjeno je vraćanje babuške i sunčanice (sunčan i karaš) cheers

Kakva je priča za dozvole na Adi sada, da li ima negde da se kupi dnevna i koliko košta?

Royal coachman

Broj poruka : 2400

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Čet 17 Sep 2009 - 16:38

Zoki,
ne znam šta trošiš, ali sačuvaj i za mene malo! Smile Smile Smile

...i tako je Beograd dobio svoju prvu, 'ladnu, brdsko-planinsku vodu, na mesto muljave Galovice (u narodu poznatije kao kanal Izacija) sa sve komunom pride. Da slučaj ne bude slučajan, sve to se zakuvalo među PACERima iz Galovice, da ne bude posle ko se prvi dosetio...

PS: NEMA PREPREKE ZA MLADE INŽENJERE!
PPS: molim Admina ili SuperFly-a da banuju ovog PACERčinu na par dana da malo uspori... boli me stomak od smejanja, a koliko čitam privatne poruke - nisam jedini!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Čet 17 Sep 2009 - 17:17

Boki,
Evo, neću više ništa da pišem časna mi Titova pionirska reč!
Samo još malkice...
Nisi trebao da provaljuješ da je kanal Galovica u planu! Sad će neko da mazne ideju i ode mas' u propast! U stvari, džaba mu je, nema tvoje crne Guje, ha!
Osim ako se ne prodaš mrskom neprijatelju, izdajice roda svoga (mušičarskog)?!
Pssssst, nemoj nikom da kažeš – i Petrac je u igri a kad zahvatimo i onaj j...ni Aqua park koji se gradi godinama pa od njega napravimo jezero – eto sve tri vrste vode. Ali, nemoj nikom da pričaš, to je naša mala, slatka tajna...!
Čuj, sad mi pade na pamet: a gde su slane vode????!!!
Dakle, iskopaćemo veeeeliku rupu, dovući par miliona tona soli iz Tuzle...
Neću više, mene mi!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 18 Sep 2009 - 9:14

Za 100ku!
Pazi trip, sad nisam Gola udica, sad sam Mali mrav?!
Ha, ha, ha kad bi mravi bili ovoliki, ljudski rod bi odavno iščeznuo!
Vidi to tamo šta se dešava...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 18 Sep 2009 - 12:57

Zorane,
"mali mrav", "gola udica"... su statusne odrednice koje odgovaraju meri tvog učešće na forumu. Kao i uvek, kvalitet je obrnuto proporcionalan kvantitetu; i obrnuto. Pa ipak, ja nekako dogurah do "Royal coachman" (imitacija mrava, ali za one kojima je mrav previše "prost" vole da veruju da to nije imitacija mrava), što je samo promer da svako pravilo ima izuzetke.

Ostalo na pm.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 18 Sep 2009 - 12:59

A kog tačno mrava imitira Royal????

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 18 Sep 2009 - 13:00

ZORAN R. ::
Za 100ku!
Pazi trip, sad nisam Gola udica, sad sam Mali mrav?!
Ha, ha, ha kad bi mravi bili ovoliki, ljudski rod bi odavno iščeznuo!
Vidi to tamo šta se dešava...

http://www.youtube.com/watch?v=dGdIpAhNd88 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy cheers lol! geek
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1411
Godina : 59
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 18 Sep 2009 - 13:13

Zeka ::

Nisi čuo za Kraljevskog mrava? Shocked lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Ned 20 Sep 2009 - 0:06

Zeka ::

Evo šta na tu temu kaže Dušan Momčilović. Ako to nije dosta, nikad neće biti dosta.

Treći odgovor na ovoj stani:
http://musicarenje.forum3.biz/sve-ostalo-f21/mali-mrav-t617-15.htm
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Sre 7 Okt 2009 - 14:43

panic ::
Dragi prijatelji,

Pasivno pratim rad svih foruma ali me evo nateraste da se od srca nasmejem i javim vam se. Verujte, malo me i grize savest sto se do sada nisam setio i poslao nekoliko kutijica pominjane tvari. Obično je šaljem ljudima koji uzmaju odredjene komplete, ukoliko ne zaboravim ili se ne sete da me pitaju. Tajne nema, većina masti, ulja i sprejevi radi se na bazi parafina, silikonskih ulja .... ukoliko vas ne mrzi idite do apoteke i malo zagrevajte i mešajte ... ili jednostavno sačekajte sledeći petak. Goran je od prekosutra kod mene pa ću ga zamoliti da vam je ponese.
Pozdravljam sve članove foruma i koristim priliku da se Galovičanima zahvalim za izvanredno druženje proletos kao i za perfektne drvene ravnjače jelenske dlake koje sam dobio na poklon. Nadam se da ćemo i u buduće biti u prilici da razmenimo misli a možda malo i pecamo. Srdačno vaš,

Saša Panić

Nije prošlo ni nedelju dana, da ni ja, niti iko od nas, se nije setio da se zahvali Aleksandru Saši Paniću na poklonu koji nam je poslao po Goranu Grubiću... Mis'im stvaaarnooo...

Elem, neobaveštene bih uputio da prečešljaju ovu temu (4. strana, sredina...) i pronađu u njoj spontani povod ove lepe priče, koja se tako tiho i nezahvalno završila... U svakom slučaju, u petak, 4. Oktobra, dobih (dobismo) po kutiju "Panićeve" maže za muve, a pride i ogromnu količinu vrlo finog polipropilena...

Saša, HVALA!!!

Evo moje maže:

...i mog kalema polipropilena, optimističkog kapaciteta, dovoljnog za 50000 muva (ja sam uzeo prvi i to najviše od svih! - obratite pažnju na suptilnu zaobljenost u struku, koja verno odslikava svog vlasnika):

Ovo je ostatak klubčeta polipropilena, pošto je svako komunistički odmotao koliko mu treba:

Meni se čini da nismo odmotali ni polovinu poklona! Svi zainteresovani za polipropilen mogu da svrate u Galovicu, petkom od 20h, sa sve kalemom u džepu...uz uslov da mi se prethodno jave privatnom porukom (da znam da li treba da nosim polipropilen... ili da prosledim nekom, ukoliko ne stižem u Galovicu).
Svi ostali, koje put ne dovodi u Galovicu, mogu da mi se jave privatnom porukom, koja treba da sadrži adresu i broj metara koji se ište.

Ovom prilikom bih se zahvalio i Goranu Grubiću, nezaobilaznoj karici u lancu poklona, koji nas je zadesio...

Poslednji izmenio bokac dana Sre 7 Okt 2009 - 14:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Sre 7 Okt 2009 - 14:52

Embarassed Mene sramota stvarno ispadoh bzvz.

HVALA SAŠA cheers

Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Sre 7 Okt 2009 - 20:08

Ja sam najstariji.......zasto uvek Ja prvi....ima mladjih od mene....a i starijih(izvini Bokile)!!!
Ma toliko smo zateceni i ometeni ovih dana da ni sami ne znamo gde udaramo..

HVALA,HVALA,HVALA!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Sre 7 Okt 2009 - 22:20

Nema na čemu drugari, sledeći put vam šaljem pirotski ćilim pa ćete sami da tražite onu dlaku za Tapsa ..... znate, ranije su se ćilimi radili od staklaste dlake starih rasa i mogli da traju vise od sto godina, ko zna, ... mozda je bilo i dosta ostrigotina sa ovnovih svedoka. Šalu na stranu, drago mi je ako sam mogao ovim skromnim poklonom da vam se zahvalim za predusretljivost u slanju meni potrebnog perja kao i prilike da uživam u vasem drustvu. Pre neki dan sam uhitio jednog puha i posle duzeg vremena vezao neke muve od njegovog krzna. Sledeceg vikenda idem opet u planinu i ako bude prilike da jos neki da život za obnavljanje gradiva, ... stici ce i do vas. Srdacno,

Sasa
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Sre 7 Okt 2009 - 22:37

panic ::
Nema na čemu drugari, sledeći put vam šaljem pirotski ćilim pa ćete sami da tražite onu dlaku za Tapsa .....

...što bi rekao Peđa Simonović - odšrafio mi se pupak od smejanja!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Čet 8 Okt 2009 - 0:47

Saša za šta se koristi puh za dabing ili rep za strimere ili oba tri scratch

Elk hair caddis

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Čet 8 Okt 2009 - 14:16

Joco, dlaka sa ledja,bokova,vrata i glave se umeša i fin je svetlo siv dabing za manje imitacije. Rep se odere i osuši sa sa njega secka po malo dužih dlačica za repove nimfi

Poslednji izmenio panic dana Sre 16 Dec 2009 - 14:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Pet 9 Okt 2009 - 8:28

Hvala.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Uto 15 Dec 2009 - 19:11

Да ли личе?

На слици су ларве тулараша, (у народу познатије као СЕЏ Wink) једне јулске вечери извађене из кућица од тврдог биљног материјала (кора, гранчице и сл.). Међу имитације је залутала једна као имитација лутке тулараша, ал' кога брига...
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Uto 15 Dec 2009 - 20:31

Treba napraviti bar par velicina i nekoliko nijansi, malo se razlikuju od vode do vode, doba godine i dr... Zahvalne su, lovne i trajne.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Uto 15 Dec 2009 - 22:20

@Душан

ХВАЛА на слици&речи!

Ова удица је #10, модел Hayabusa 387. Имам их у три боје, у величинама од #10 до #16. Као што се види, треба имати и веће...

Иначе, све су отежане у средњој половини удице, тело је од дабинг-четкице (између две бакарне жице упредена мешавина зечије поддлаке + розикаста синтетика + крем дабинг + тајни састојак #1 + тајни састојак #2), а по наматању доообро ишчеткана па пошишана - циљ није била дубинска лутка, мада... Имају нестваран изглед кад се поквасе (шифра: месн(ат)и нарезак).
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Uto 15 Dec 2009 - 22:46

Da nisi ti to napravio dabing tvister?
Ova skroz levo će da igra za BT Very Happy

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   Uto 15 Dec 2009 - 23:47

100ka ::
Da nisi ti to napravio dabing tvister?
Ova skroz levo će da igra za BT Very Happy

Нисам још... То сам прошле године позајмио Охоливерову справу за мучење жице, па ми остало пар "четкица" дабинга.

На Б.Т. се нисам накупио бубица, али нешто ће, ваљда, да заигра и "напамет"?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   

Nazad na vrh Ići dole

PACERski blog - muve (muke) po bokcu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: