MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 4001
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 12:18

Boki, ja i ne rekoh da sve nimfe voda nosi kako hoce. Ima par koje plivaju, al i one po brzacima su nemocne spram vode.
U svakom slucaju, sa unutrasnje strane udice mi je skroz nepotrebno da radim pokrov. Na kraju krajeva izboscu prste dok ih namestim Smile
A ima jos jedna stvar, ako ce se ovo okrenuti, a hoce, okrece se taman ka ribi. Posto ova nece skroz na dno ici. Pa je riba ispod muve ibpokrov joj bude vidljiv Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 12:24

Davno sam negde gledao film neki. Musicarenje neko. Ameri nimfare, izmedju ostalog snimak musice pod vodom, ovakva standardna plivala bas uvovom polozaju kao sa slike. 
E sad, dal zakrivljene plivaju okrenute ne znam, ima tu i vrh udice koji ima tezinu. Mada iskreno ne zanima me mnogo ako muva lovi Smile
Za te okrenute definitivno koristim jig modele udica
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6591
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 12:26

Hahah, namazan si ti, sad siokrenuo prorez na tungstenu na gore Wink

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 12:31

I na krivim udicama sam. Da bi uv lak usao u supljinu i bolje drzao kad udje u sve pore Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 18:12

Nisam imao tamniji biots inace bibga stavio. Mada mi se i ovako dopadaju. Ribama nece smetati

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2410

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 19:55

Oholi, znam šta sam pisao i šta si pisao. Nije u tome suština...

Joca je pokrenuo pravo pitanje. Suština je da NIJEDNA nimfa sa ove strane neće nikad biti u položaju sa vrhom udice na dole. Sve će "biti nošene predvezom" sa udicom na gore, baš kao da su jig udice. Kod jig udica je taj položaj dodatno naglašen. Drugim rečima (da ne citiram tvoje reči iz nekog gore posta) svima im je ovo pokrov stomaka.

Što se tiče tumbanja (živih i veštačkih) nimfi u bukovima, relativizacija ovog pitanja postaje racionalizacija u izbegavanju suštine. Čak i u brzacima koji su iole uniformni, veštačke nimfe lako zaposedaju jig položaj, a prave nimfe lako se drže stomakom na dole.

U video filmu u kome  Vladi Trezbunia (po njemu je nazvan Wladi worm, lik je otišao na SveCko prvenstvo u ŠveCku, valjda '89. i na klasično poljsko nimfarenje izuo kompletne reprezentacije...  Ako se dobro sećam, valjda nije ni imao pristojnu, modernu strunu te '89. Da podsetim, '89. je ona godina u kojoj su se Srbi rastali od pameti i krenuli nizbrdo, dok su se svi okupirani od sovjeta okrenuli uzbrdo...) Elem, u tom filmu postoji mnoštvo podvodnih snimaka, kojima se pokušava reći nekoliko stvari, da sad ne davim... Niti u jednom kadru, niti jedna nimfa NIKAD ne biva "nošena tipetom/vučena štapom... kroz vodu" sa vrhom udice na dole. Voda u kojima je Vladi demonstrirao tehniku poljskog nimfarenja (reklamirano/poznatije kao češko), je uvek bila "pocket water", sa mnoštvom brzaka, turbulencija, kamenja, stenja, bukova... Ni jedna nimfa (a da se može videti na snimku) ni posle udaraca o stene ne biva izvrnuta sa vrhom udice na dole.

Sve ovo "bogohuljenje" koje gore piše, je samo znak da velika većina flyer-a bira da veruje u mitove, umesto u sopstveno iskustvo.

Poslednji izmenio bokac dana Sub 4 Feb 2017 - 20:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:17

Ne slazem se. Gledao sam bukvalno video gde muva na ravnoj udici pliva bas ovako kako stoji na slici iznad.
Dal je relativizacija ili nije meni je to za pecanje savrseno nebitan detalj sa koje strane mi pokrov stoji. A kod vezivanja za sad nemam nameru da mu menjam polozaj jer je smaranje za vezivanja.... To po nekad na jig modelima radim 

Jedno pitanje. Znas da ti verujem i da tvoje stavove postujem jer si jedan od pametnijih ljudibkoje znam. Zasto je uopste uveden model jig udice ako se muva okrece? I jedno malo teze dokazivo zasto vise kacim po dnu sa obicnim nego jig udicama? Pricam npr o fazanu iste velicine i tezine. Ako se i obicna okrece, onda bi trebalo isto da kace. Al meni ravna udica mnogo vise zapinje.... Zato i koristim dzig.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:23

Oholiver ::
... na ravnoj udici...

Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:28

Oholi, hvala na lepim rečima, al' nemoj bre to javno... Nahebaćemo. Svi ćemo nahebati...

Elem, matori, upravo gore pišeš mnoge stvari koje su "odbrana" moje teze, a "protiv" tvoje!!!

Evo odgovora, u vidu pitanja:
gde je okce kod jig udice, iznad ili ispod težišta jig-a? (naglašavam suštinu, pa prelazim na varaličarske jigove)

PS: malopre sam malo dopunio pisanije, u međuvremeu si ti već odgovorio na prethodno, neprošireno izdanje...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:32

Moguce.,  secam se filma. Al se ne secam muva.... Znaci ponovo gledam.... Smile ti si fizicar....miracu ti verovati. Al pokrov ne menjam Razz
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:33

Zasto je uopste uveden model jig udice ako se muva okrece?

Piše ti, bre, gore:

Suština je da NIJEDNA nimfa sa ove strane neće nikad biti u položaju sa vrhom udice na dole. Sve će "biti nošene predvezom" sa udicom na gore, baš kao da su jig udice. Kod jig udica je taj položaj dodatno naglašen.

Osim toga, ne postoji fer odgovor na tvoje pitanje dok se ne definiše sledeći odgovor:
u kom položaju se udice kače za prepreke?

U SVAKOM. Stene su 3D pojave, kači se za svaku stranu stene, osim (i to samo ponekad) za donju.

Dakle, gotovo sve nimfe "idu" okcem na gore, a kod gotovo svih udica je na toj strani i vrh udice, pa zato "plivaju" u "jig položaju" i down eye (DE) udice. Nije slučajmo Jim Leinsenring koristio za svoje neotežane, flymph muve up eye (UE) udice, jer je tvrdio da je položaj okca (njemu) važan.

I za kraj, ('ladi se večera) meni je poptpuno svejedno ko će kakvim muvama puniti svoje kutije.

Poslednji izmenio bokac dana Sub 4 Feb 2017 - 20:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:37

Istina i da su stene 3d Smile al da kace dzig manje kace... Jer ako tripujem....mnoooogo mi dobro ide Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Sub 4 Feb 2017 - 20:58

E tako se diskutuje na forumu :-)

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Ned 5 Feb 2017 - 4:31

Pa kad imas Bokca. Oduvek mi je bio zanimljiv njegov pristup pecanju. Naucni pristup. Sto bi zoki rekao militantni. Zamisli da ide svake nedelje na pecanje bar jednom. Garant boljeg ne bi bilo.... Al polako Vuk stasava, Boki ce ga voditi Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Ned 5 Feb 2017 - 11:34

Omldinac već uveliko peca, al' znaš kakav je Bokac neće da se hvali Wink

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Ned 5 Feb 2017 - 22:22

Ispravka:

Leinsenring (učitelj) nije pravio problem sa DE udicama, već je Pete Hidy (učenik) birao UE udice. Ali, u slučaju običnih mekonogih muva, to je sasvim nevažno, jer su sa svih strana iste. Jedino mokre muve s krilima nisi iste izvrnute ili ne, no to nije presudno za ovu priču.

Dakle, dobro je što postoje muve kao što su Visočki zec, Bird's Nest, Dirty Bird i slične guide's flies, pa je izvrtanje (ionako prisutno) postalo nebitno u smislu položaja muve.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Ned 5 Feb 2017 - 23:58

...i još jedna pretpostavka:

Oholi pominje američki film sa (američkim?) nimfama, podvodne snimke, bla, bla...
Dakle, samo pretpostavka, jer film nisam gledao, verujem u Oholijeve reči...

Tradicionalno, čak i danas, mnogi ameri pecaju sisteme sa neotežanim nimfama i olovnom sačmom. Čak i da su nimfe sa perlom od tungstena, sisteme sa olovcima i dalje mnogi koriste kao osnovni. Ako su nimfe u pomenutom snimku bile neotežane, sasvim je moguće da su lukom udice bile na dole - baš kao i što je za očekivati, naročito ako DE okce nije bilo izrazito savijeno. Dakle, sve se slaže.

Razz
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 9:06

Ne secam se. Mislim da je bila neotezana sa normalnom udicom. A sta su DE i UE udice ne znam jer sam tek ustao (16h)
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 11:36

DE =down eye
UE=up eye

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 13:27

Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 14:16

Nema na čemu Wink
Mada DE može da bude Deutcheland, a UE Užice geek

Royal coachman

Broj poruka : 1099
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 14:55

Da je Maric prisutan čitalo bi se "dupe" Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 15:02

Srećom pa nije još čuo zna nas, psst  Cool

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 20:42

Mislim da je bila neotezana sa normalnom udicom.

Zato se i nije izvrtala udicom na gore (u "jig" položaj).
Sve se slaže...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Pon 6 Feb 2017 - 20:47

tommylee ::
Da je Maric prisutan čitalo bi se "dupe" Smile

Ćuti, ne prizivaj...   Još iz wc-školjke nije počeo da iskače.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   

Nazad na vrh Ići dole

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 15 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Nimfe-
Skoči na: