MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Gradac

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Sledeći
AutorPoruka
cori
Green drake
Green drake

Broj poruka : 200
Godina : 62
Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pet 18 Apr 2008 - 0:23

Bio sam i ja na reci Gradac. Divna je. Vidimo se ponovo na Gracu, 19.04.2008 kada će biti prvo kolo MLS (konačno će se i to desiti, a mislio sam da u Srbiji nema snage za to). Napred u pobede!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 785
Godina : 54
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pet 18 Apr 2008 - 10:52

Trenutno postoji problem sa statusom starateljstva nad zasticenim dobrom "Klisura reke Gradac", a time i sa ribolovom na samoj reci.
Licno sam, s obzirom da sam direktno profesionalno ukljucen u poslove vodjenja ribolovnog koriscenja, imao neprijatnosti pre mesec dana, a i juce, kad sam otisao ISKLJUCIVO da pecam u skladu sa rezimom koji na reci vazi.
Vise nikakva tajna nije da je u reku tokom prosle godine mimo vazecih propisa i dokumenata uradjenih u skladu sa time ubacen lipljen i radi se na njegovoj genotipizaciji, kao i da je zloupotrebom sluzbenog polozaja od strane ovlascenog lica ubacena pastrnka iz mrestilista (isluzene matice iz ribnjaka) u ribolovnu vodu zasticenog prirodnog dobra. Zbog ovih, ali i drugih, ocito mnogo vaznijih i krupnijih stvari za aktere desavanja, doslo je do sadasnje situacije i delovanja koja prevazilaze normalne okvire ponasanja civilizovanih ljudi. Profesionalno nemam nameru da podrzavam nazakonito postupanje i obzirom da je to opste poznato, kao musicaru su mi prilikom dolaska na pecanje ljudi meni neshvatljivog primitivizma pravili probleme busenjem guma i pretnjom busenja guma na automobilu i direktnom pretnjom da ne dolazim izrecenom iskazom da takve nbepojmljive stvari "cine ljudi koji vole reku". To podseca na bezvlasce i na ponasanje primereno hiljadama godina pre sadasnjeg trenutka u kome su, ocigledno, neki jos uvek.
Nadam se da ce i policija u Valjevu kojoj su oba slucaja prijavljena, ali i ljudi iz Valjeva shvatiti da Gradac, cije se lepe sklike ovde pojavljuju i plene lepotom, shvatiti da je Gradac donedavno bio takav jer se starateljstvo nad njime sprovodilo na strucna i na zakonu i propisima proisteklim iz njega zasnovan nacin.
Licno nemam nameru da izlazim vise na reku sve dok postoji bezvlasce i vladavina sile, posebno od strane neovlascenih lica. Pozdravljam s druge strane razum i izuzetno korektno ponasanje pojedinih prijatelja koji su angazovani kao ribocuvari i koji doprinose da cela situacija ne eskalira (jos uvek, a valjda ni nece) dalje od ovoga. Ipak, postavlja se pitanje kome ovo treba, koliko je cela situacija odrziva i kako valjevska sredina dopusta da se ova i pravno i socijalno atavisticka situacija odrzava vec duze od mesec dana.
Nazad na vrh Ići dole
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 55
Datum upisa : 05.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pet 18 Apr 2008 - 15:47

A jel ovo znači da sutra možemo da dođemo u nezgodnu situaciju sa vlasću????
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1411
Godina : 59
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 12:18

Nema izveštaja sa Gradca? Zar niko nije bio?
Za Coria znam da jeste ali on danas ima predivna dešavanja u krugu svoje porodice ( Ivane da ti čestitam cheers cheers cheers ) a šta je sa ostalima Question
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 18:22

Delovi reportaže za list Mušičar

U klisuri reke Gradac, u subotu, 19. aprila 2008. je održano prvo kolo za mušičarsku ligu Srbije (MLS). Organizator je bilo ekološko društvo EKOD Gradac....
....U sklopu Prvog kola je bila prezentacija fly casting od strane EFFA instruktora Ivana Dragojlovića, prezentacija mušičarske opreme VISION (zastupnik firma “Travar” d.o.o. iz Novog Sada) i promocija lista Mušičar iz Novog Sada...
....održan je PRVI Sabor ekologa Valjeva, na kome su učestvovali skoro svi (organizacije i društva) iz Valjeva kojima je cilj očuvanje prirode....
....Dvestotinjak učesnika je bio impozantan skup za Gradac, pa i Valjevo....
....Takmičilo se ukupno 28 takmičara. Glavni sudija Aco Đukić je na kraju takmičenja bio veoma zadovoljan. Takmičenje je proteklo u najboljem redu....
Najuspešniji u ukupnom plasmanu, je bio Damnjanović Nebojša iz Valjeva sa sedam ulovljenih riba. Drugo mesto je osvojio Nikolić Miljan iz Niša, a treće Radojica Popović iz Raške.....
....Poželimo takmičarima da se za sledeća kola MLS (2. Đetinja, 3. Rzav, 4. Drina i 5. Lim) dobro i kvalitetno pripreme, te da osvoje što bolja mesta. Njih petorica će, na kraju, biti članovi prve reprezentacije Srbije u mušičarenju i ići na svetska i evropska prvenstva...
...Bistro! Vidimo se opet na prelepoj reci Gradac!

ceo tekst na www.musicar.rs

Poslednji put izmenio cori dana Pon 21 Apr 2008 - 19:14, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Djole Nis
Green drake
Green drake

Broj poruka : 216
Godina : 45
Datum upisa : 28.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 19:23

Evo par komentara iz mog ugla kao takmicara i kao "kibicera" na dogadjaje koji su propratili ovaj dogadjaj.

Sve najiskrenije pohvale i cestitke organizatorima i ljudima koji su pomogli da se pocne sa MFS ligom i sa prvim kolom.

Od svih koje sam imao prilike da upoznam, najdraze mi je da sam upoznao gospodina Ranka (iz Galovicke sekcije) a svima ostalim po jedan veliki - sto nisu nasli makar jedan valjan razlog da se tamo pojave. Ali ako se gospodin Ranko pojavio kao predstavnik ove sekcije smatrajte da je bas tu sekciju i reprezentovao u svom velikom smekerskom stilu. Pozdravite ga od mene vi koji citate jer vidim da zaobilazi ova pacersko-forumaska cukanja po tastaturi i pametno zamenjuje to vreme ribolovom. Stap kojim peca da mu uramite u sekciji na navidljivijem mestu.

Takmicenje je proteklo po planu organizatora a i sve greske ako ih je i bilo neka idu na to da je to prvo takmicenje te vrste u Srbiji.

Korektne sugestije su dobijene od ljudi iz bosanske federacije - delu ljudi iz njihove reprezentacije koji su se tu nasli na licu mesta da pomognu svojim iskustvom

O detaljima takmicenja ce vec neko napisati.

Kratak zakljucak. Ne propustite sledeca takmicenja. Ipak je iznad svega druzenje, zezanje, razmena iskustva, skidanje fora onih vise iskusnih.

Bistro i vidimo se na sledecem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 19:42

Ranko zna gde mu je mesto u sekciji i to, veruj mi svesrdno koristi kao jedan od najagilnijih i iskusnijih članova Razz
Uvek nasmejan i spreman za šalu i motanje novih muva zna da prepriča i anegdotu sa ribolova od pre više godina nego što neki članovi imaju i svaki put je to zanimljiv način, bez trunke zavisti ili netrpeljivosti prema nekom kolegi Very Happy
Da nebude nesporazuma, On redovno čita svaku reč ovde napisanu ali nije od onih koji bi previše komentarisali druge, to obično radi u krugu prijatelja i verujem da si to primetio. Znači Ranka si i sam pozdravio Cool
Siguran sam da je Ranko predstavio nas ostale na najbolji mogući način cheers a i tebi Djole hvala na ovom postu...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 21:58

Ranko je nezamjenjiv član i nadasve čovijek koji nadahnjuje mnoge mlađahne naše članoove.Čovijek za koga niko u ovom našem svijetu klanova mušičarenja nema ružnu riječ,a to je rijetko.Zapravo jedinstven slučaj.A Rankova motka,eee to je priča za sebe.I što bi neko reko "da moji štapovi znaju da pričaju"...Od dotičnog priče nikad ne bih slušao,ali priča tog Rankovog štapa ,bila bi muzika za moje uši...Zato,ne dirajte mi Starinu,jedan je Ranko.

Čestitke prvoplasiranima.Sretno u daljnjem takmičenu.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 23:40

JEDAN JE ČIČA!!!! Rankan moj drug, prijatelj,.... Ma MUŠIČAR!!!!
Nazad na vrh Ići dole
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 23:55

Zeka ::
radojica-pop ::
JEDAN JE ČIČA!!!! Rankan moj drug, prijatelj,.... Ma MUŠIČAR!!!!
Twisted Evil cheers
Cool Cool Cool Wink Za čiču GINEM!! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Ned 20 Apr 2008 - 23:59

Nema potrebe ovdje niko da gine,al pusti sad ČIČU,pričamo o Ranku.

Nazad na vrh Ići dole
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 0:47

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Zeko pa na njega i mislim!!!! Pričaće ti kad se vidite Wink Pozdrav!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 1:04

radojica-pop ::
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Zeko pa na njega i mislim!!!! Pričaće ti kad se vidite Wink Pozdrav!!!!

Ma već nam je pričao i slike pokazivao Razz I on isto o tebi misli ali takav je Ranko, otvorena srca i uvek za druženje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 1:21

Zox ::

Ma već nam je pričao i slike pokazivao Razz I on isto o tebi misli ali takav je Ranko, otvorena srca i uvek za druženje Very Happy
Prijatelju moj, ja se i Čiča znamo poodavno i cenim ga kao najrođeniji rod!!!! A sve ostalo neću ama baš nikad da objašnjavam! Ranko Jokić za mene je ČIČA! ON i ja to prihvatamo i to je naša lična stvar! Bez uvrede svakom! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 1:45

Ma nema uvrede, naročito kada ste Vas dvojica u pitanju cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 9:41

AMA kakva uvreda...Samo da ste mi blizi...

Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 11:39

A kako niko ovdje ne metnu sliku od Miksa??? Bas mi nedostaje... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 15:29

Evo je Vukmane, samo za tebe. Mogu pogledati i ostali zainteresovani i fanovi.
Gospodin Ivan Randjelović je zauzeo visoko 4. mesto. Znači ušao bi u reprezentaciju zajedno sa prvom trojicom i Kuzmanović Oliverom koji je bio peti da se sada preine liga. Samo prvih pet ide na svetska i evropska prvenstva.

Čestitam Nišlijama! 2., 4. i 5. svaka čast! A javili su da neće doći. Šta bi tek bilo da su hteli?

Poslednji put izmenio cori dana Pon 21 Apr 2008 - 22:55, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 18:56

Jao Ivane pa sad će Vukman da se obraduje ko malo dete Laughing

Gola udica

Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 20:23

Pa da je i Raščana došlo koliko pola nišlija šta li bi tek bilo!!!!

Kuku ne smem ni da pomislim

Very Happy Very Happy Very Happy cheers Very Happy Very Happy Very Happy cheers

Mala šala Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin

Broj poruka : 201
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pon 21 Apr 2008 - 20:32

Svaka šala ima pola zbilje lol!

Čestitke svima i učesnicima i organizatorima ovog prelepog dogadjaja cheers

http://musicarenje.forum3.biz
shikimyphone
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 20.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Sub 24 Maj 2008 - 13:20

Tako lepo, i tako blizu BG-a..
Kad bi na svakoj vodi bilo ovako sve uspostavljeno, oznaceno sta sme i sta ne sme da se radi bilo bi ribe ko blata..

Ali dzaba, kad su ljudi gladni i ne savesni prema prirodi koja ih okruzuje No

I naravno ko i uvek, koga je briga..

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Sub 24 Maj 2008 - 17:34

Mudro zboriš Shiki cheers

Gola udica

Broj poruka : 21
Datum upisa : 11.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pet 30 Maj 2008 - 4:39

Moze li neko da me blize uputi sto se tice Gradca :koliko je udaljen revir od samog Valjeva, dozvole, pravila,smestaj...Od kad sam u Bg-u ne masem bas cesto a zelja je ogromna..
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 457
Godina : 52

PočaljiNaslov: Re: Gradac   Pet 30 Maj 2008 - 9:46

BG - Gradac priblizno 100km. Sam revir je udaljen od centra Valjeva mozda 10 km, ma ni toliko. Pratis putokaze za manastir Celije i tu si. Dozvole se izdaju na licu mesta kod ribocuvara - dnevna 800 din. godisnja 6000 din. Ribolovni dani su od srede do nedelje. Rezim ribolova uhvati i pusti. Riba - potocna pastrmka i po koja kalifornijska uglavnom nizvodno. Za smestaj se mozes snaci ili u samom Valjevu ili u ekoloskom domacinstvu na samom Gradcu - kod "Paceta". Sto se pribora tice nema potrebe za stapom jacim od #5.
Zabacaji su kratki do 15 m maksimalno, muve standardne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Gradac   

Nazad na vrh Ići dole

Gradac
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 44Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 23 ... 44  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: