MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Mlava...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 350
Godina : 29
Datum upisa : 25.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 21:15

vlajkoni ::
Malo manje slike stavljajte sad mi javise da je pao server pentagona
Ja se izinjavam,mislio sam da je samnivanje automatizovano...Ako hoce neko da izbrise ovo,pa cu opet,sa smanjenim...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2408
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 21:51

Лаки, је л'то онај скакавац?
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 59
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 22:07

bokac ::
Jeste, majko, to je taj, hulja i bećar...!
Doduše, ubačen je naknadno u usta ribe, slikanja radi... Very Happy A riba je upecana na normalan mamac, "kaficu"... Very Happy
Šala, Boki, šala!
Skakavci su prva liga! Prosto mi je žao da ih bacam u vodu! Avaj, jedno tri - četiri komada sam sahranio ukrašavajući rastinje oko Belice i Gradca...! Sad Sad Sad
Otpočni serijsku proizvodnju, otvori firmu "Skakavac&Co" i eto veselja i materijalnog prosperiteta! A ja ću da izvršim prepad na Kineze da nađem još par kilometara gumica i sreći nikad kraja!
cheers cheers cheers

P.S.

Laki, smanjuj slike, aman - zaman! Levu stranu teksta pišem u sobi a za desnu moram da izađem u predsoblje!
Umanji ih u onom "SlikoŠejkeru" pa "EDIT" poruke pa ubaci ponovo, smanjene! 640x480 ili manje, biće dovoljno...
Ili si namerno hteo da ionako veliku ribu predstaviš još većom? Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 22:16

Ma danas je ludilo bilo na Mlavi,rojili se mravi ali klen nikako da ih ni pogleda,samo 1no sam capio na mrava...Upecao sam i par sa "kaficom" par sa obicnim policelonskim, i 2 kom sa bambulom od lamperije Twisted Evil i ovog na skakavac bu Bokac...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 22:23

@Laki,
da li si probao mokre mrave? AKo nisi, veži 40 cm predvez za luk udice skakavca, a na prevez mokrog mrava...

@Zoki
Ako ti je žao da kidaš muve, onda za bolje i nisi...
Što se tiče kineskih gumica koje sam ti oteo, imam sve boje osim zelene...

Poslednji izmenio bokac dana Pet 3 Sep 2010 - 22:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 22:26

Onda bi skakavac sluzio kao neki idikator (da nekazem plovak)? Nisam probao sam samo sa policelonski crnim sa belim polpropilen krilima,one sitne belikce obozavaju i skroz sitni lenovi,nista vece od 10cm...Probacu i mokre ako bude lepo vreme ovi dana...kafe vise nemam,pa moram alternativu da pronalazim scratch
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 3 Sep 2010 - 23:32

Fora je u tome što zakon kaže da možeš imati dve udice po štapu i time je sve OK (osim gde je drugačije propisano; to se podrazumeva). S druge strane, hopper-dropper montaža je sjajna stvar, bez obzira kako je zoveš. Vrlo brzo ćeš shvatiti da plovak i indikator nisu isti način za pecanje, ali to je neka druga priča...

U prošli petak, na "donatorskom" toku Gradca, jedino na šta sam uspeo da izazovem lipljana je bio Panićev mokri mrav. Od ta četiri pokretanja za muvom, dva puta je uspeo da uzme mrava, ali sam oba puta zakasnio sa kontrom. Sumrak u klisuri, obrasloj šumom ...a mene mrzelo da stavim indikator. Ko mi je kriv...

Pominjem mokre mrave baš za klena, jer sam imao isti problem sa policelonskim, dok nisam prešao na mokre (u jesen, mravi na sve strane, ne leteći nego na rastinju). Imaš i ovde i o mokrim mravima:
http://musicarenje.forum3.biz/sve-ostalo-f21/mali-mrav-t617.htm

Poslednji izmenio bokac dana Pet 3 Sep 2010 - 23:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 1:04

ZORAN R. ::
Jeste, majko, to je taj, hulja i bećar...!
Doduše, ubačen je naknadno u usta ribe, slikanja radi... Very Happy A riba je upecana na normalan mamac, "kaficu"... Very Happy
Šala, Boki, šala!
Skakavci su prva liga! Prosto mi je žao da ih bacam u vodu! Avaj, jedno tri - četiri komada sam sahranio ukrašavajući rastinje oko Belice i Gradca...! Sad Sad Sad
Otpočni serijsku proizvodnju, otvori firmu "Skakavac&Co" i eto veselja i materijalnog prosperiteta! A ja ću da izvršim prepad na Kineze da nađem još par kilometara gumica i sreći nikad kraja!
cheers cheers cheers

P.S.

Laki, smanjuj slike, aman - zaman! Levu stranu teksta pišem u sobi a za desnu moram da izađem u predsoblje!
Umanji ih u onom "SlikoŠejkeru" pa "EDIT" poruke pa ubaci ponovo, smanjene! 640x480 ili manje, biće dovoljno...
Ili si namerno hteo da ionako veliku ribu predstaviš još većom? Twisted Evil

http://www.youtube.com/watch?v=8WfG1PzqBVQ&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3999
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 2:09

mrav je mala muva i kad ga struja potopi moze biti bilo gde u vodenoj masi....

ako nista drugo,koliko si puta video da vodena struja potopi,bukvalno podvuce tvoju suvu muvu, koja je namascena,od plovnih materijala uradjena a jos ima i predvez koji je dodatno zbog povrsinskog napona drzi na ili blizu povrsine? ako iz toga nemozes zakljuciti gde jedan mravic sve moze da zavrsi....

a i tesko ces ti da vidis mrava na dnu reke,nisam te vidjao da ronis dok sa druge strane ja....

ima me u svim slojevima vode....video sam sigurno mnogo toga pod vodom sto ti sigurno nisi pa pazljivo slusaj i citaj i naucices Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 2:36

Kolika bi mu peraja i koliko tegova trebalo da zaroni lol!

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 2:47

za bokija samo skafander.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 2:54

Od čega?

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 3:04

pa samo skafander ima preko 100kg....a od cega je pojma nemam
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 11:57

@Laki,
da li si probao mokre mrave? AKo nisi, veži 40 cm predvez za luk udice skakavca, a na prevez mokrog mrava...

@Zoki
Ako ti je žao da kidaš muve, onda za bolje i nisi...
Što se tiče kineskih gumica koje sam ti oteo, imam sve boje osim zelene...
Trčim kod Kineza oma!
Ima da izmisle ako nemaju! Ako treba i sa "dunkl - roze" tufnicama (vidi pod "Milka Babović")!

Dr Rubber
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 12:28

simpson H ::
Cek bre ja sam mislio da se ovde prica o musicarenju Very Happy

Mislim zakonski je dozvoljeno i na crvica, glistu ili caurase pa eto predloga da ih nataknemo umesto dve musice i "musicarimo"
A zašto ne na živi mamac?
POD USLOVOM DA SVAKU RIBU VRAĆAŠ!
Pisao sam ranije o tome pa da ne dužim, samo kratko...
Od deset, recimo, zakačenih glisti, devet će mi ribe skinuti i veselo se naručkati a na desetu ću upecati ribu koju ću VRATITI u vodu, naravno! I to nije sportski? A sportski je bacati plastiku, dlaku, perje, metal...? Ajde...! Time nikako ne koristiš ribama a pecanje je bilateralan proces pri kome treba da bude lepo i tebi i ribama!
Sretao sam mnogo onih koji pecaju na neživi mamac i koji pakuju u ranac štukice od 10 cm tvrdeći da su te "najslađe"! I oni su "sportski" ribolovci zato što ne pecaju na "živi mamac"? Ajde...!
Stvar je u kompletnom pristupu materiji, tj., pecanju a ne u vrsti mamca! Zamisli da pustiš nekog "mušičara mesoždera" u ribnjak (ili jako bogatu vodu ribom) i da ga ostaviš bez kontrole - vrlo "sportski" bi očistio brzo sve ribe iz vode...!
Dakle, hvataj rukama, zubima, na gliste, na hleb... - u varijanti sa udicom valja da bude bez kontrakuke i (virtuelno) poljubi ribu i vrati je u vodu i ne brini za "kodekse" i da li će biti ribe i sutra u vodi u kojoj pecaš!

P.S.
Ne, ne priča se samo o mušičarenju, priča se o pecanju, o odnosu prema vodi i prirodi, o odnosu prema kolegama ribolovcima, o edukaciji mlađih...

Dr Release
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 14:46

Oholiver ::
za bokija samo skafander....

Laughing

ТОООООООООООООООООО ОХОЛИ, 'ДЕ МЕ НАЂЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ДУБОКА ВОДО - ЕВЕ МЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

PS: Је л' дишући?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 15:03

Ovo je odelo za naj dublja ronjenja,cipele su od olova inace,u ovu metalnu masku se vazduh upumpaa direktno iz kompresora koji je na brodu.Jako zajebano ronjenje po recima nekih koji su probali.Misli cak da se vise i ne koristi.Uglavnom se koristio za podvodne radove.Ali mozda bi bilo pogodno za spustanje u izvor mlave.Jos ima da se izvadi kamion iz izvora cak se pominje svapski tenk...a te stvari mogu ugroziti izvor tj manjim pomeranjem zemlje (potres) moze doci do urusavanja i zatrpavanja izvora sto bi bilo gadno po reku i sve u njoj i oko nje.Mislim da se takva situacije vec desavale ali na srecu na kratko vreme tipa pola sata...Tema je MLAVA ne musice,e 2 udice i ostalo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 17:47

aca-laki ::
Ali mozda bi bilo pogodno za spustanje u izvor mlave.Jos ima da se izvadi kamion iz izvora cak se pominje svapski tenk... Wink

Mislim da je taj TAM-ic izvadjen odma Very Happy ako se dobro secam reci dase sa Mlave cheers
Za tenak pojma nemam....al pun je i Dunav brodova pa sta im faaaaaaaaali!!!
Ono Vreeeeeeeelo,uhhhhhhhhhhhhhhh.............ronioci iz Bulgarije su se valjda spustali do 80-tog metera Very Happy i utekose!!!!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 18:11

Lepo vrelo a??Ma ne smeta nista da je u koritu,smeta sto je u izvoru,jer mrdanjem zemlje se lako moze zatrpati.Sad u vezi kamionceta,koliko sam upoznat jedan manji za dostavu je izvadjen odmah a jedan je uleteo posle rata tamo neke 46-7dme i on valjda nije izvadjen.Doduse to su ne potvrdjene informacije,to su ono lokalne price ljudi koji zive u Zagubici.Moram Oholog spustiti do dna,da prodzara rupu Twisted Evil
Mislim da je dotlen naj dublje sto je neko usao a izasao,ti bugarcosi su se naj dublje spustili,posle valjda se grana u dva kraka i postaje uzi...Lepe su one pastrmke sto se sepure na vrelu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 21:13

@Bokac
To nije za tebe već za jednog drugog bokija Wink

Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 21:26

Prota71 ::

Ono Vreeeeeeeelo,uhhhhhhhhhhhhhhh.............ronioci iz Bulgarije su se valjda spustali do 80-tog metera Very Happy i utekose!!!!

Proto crni koji Bugari? Pa nasi su bili u 84m vrela Mlave i 123m vrela Krupaje. Moji drugari Mirko i Vlatko.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 21:41

100ka ::
@Bokac
To nije za tebe već za jednog drugog bokija Wink

Их бре, Јоцо... а баш би ми лег'о за дубоку воду...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 22:40

Oholiver ::
za bokija samo skafander.... Laughing
Ne vredi, Boki bi se i u tome pokvasio...! Very Happy
Možda neka podmornica... Question

Dr Nemo
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 299
Godina : 38
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 23:28

ZORAN R. ::
A zašto ne na živi mamac?
POD USLOVOM DA SVAKU RIBU VRAĆAŠ!

Od deset, recimo, zakačenih glisti, devet će mi ribe skinuti i veselo se naručkati a na desetu ću upecati ribu koju ću VRATITI u vodu, naravno! I to nije sportski? A sportski je bacati plastiku, dlaku, perje, metal...? Ajde...! Time nikako ne koristiš ribama a pecanje je bilateralan proces pri kome treba da bude lepo i tebi i ribama!
Sretao sam mnogo onih koji pecaju na neživi mamac i koji pakuju u ranac štukice od 10 cm tvrdeći da su te "najslađe"! I oni su "sportski" ribolovci zato što ne pecaju na "živi mamac"? Ajde...!
Stvar je u kompletnom pristupu materiji, tj., pecanju a ne u vrsti mamca! Zamisli da pustiš nekog "mušičara mesoždera" u ribnjak (ili jako bogatu vodu ribom) i da ga ostaviš bez kontrole - vrlo "sportski" bi očistio brzo sve ribe iz vode...!
Dakle, hvataj rukama, zubima, na gliste, na hleb... - u varijanti sa udicom valja da bude bez kontrakuke i (virtuelno) poljubi ribu i vrati je u vodu i ne brini za "kodekse" i da li će biti ribe i sutra u vodi u kojoj pecaš!
Lepo rečeno! Smile

Nisam pristalica menjanja propisa i dozvole pecanje pastrmke na žive mamce (kao što je dozvoljeno recimo u Francuskoj), ali moram priznati da nekadašnji stari ribolovci koji su pecali na velikog našniranog peša i hvatali po 1-2-3 krupne pastrmke dnevno (ili nijednu), čine manju štetu nego vešti mušičar koji ubode i pusti 10-20 sitnih pastrmki (i neke od njih solidno povredi, poneku i smrtno), a ponese 2-3 najkrupnije.

Dovoljno sam slobodnih shvatanja da čak mogu da pomislim da takav, po našim pravilima krivolovac, koji peca na peša i ponese jednu ribu dnevno, čini manje štete nego mušičar koji baš sve ribe vraća, ali recimo ne skida kontra kuke, a bocne 10-20 riba. A da ne spominjem kakvu štetu pravi varaličar koji koristi dve trokrake udice, a sve ribe vraća. Bocne i pusti 10 pastrmki, a od toga 3 zadnjom trokom ubodene u oko. Krupan peš (ili potočna mrena od 10 cm) na jednokrakoj udicu u odnosu na njega dođu kao milosrdni anđeo...

p.s. A na glistu i crve NE zato što predpostavljam da ih pastrmka zguta više od veštačke muve, pa se teže povredi... geek

Poslednji izmenio Goci dana Sub 4 Sep 2010 - 23:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 23:33

Uf taj "milosrdni anđeo" je zajeban No

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   

Nazad na vrh Ići dole