MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Mlava...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 299
Godina : 38
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Sub 4 Sep 2010 - 23:37

100ka ::
Uf taj "milosrdni anđeo" je zajeban No
Laughing

Ubija iz milosti, ali svega jednu ribu dnevno. geek

A nemilosrdni ubode, povredi i pusti 30.

Ja zasita veoma često prekinem mušičarenje kad krenu da kupe pastrmkice do 100 grama. Stvarno mislim da je greh bocati ih i puštati, pogoto što tim malim udica napravi srazmerno veću povredu nego većim.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 820
Godina : 58
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:11

Oholiver ::
simpson H ::
mrav je mala muva i kad ga struja potopi moze biti bilo gde u vodenoj masi....

Nije istina! Da jeste lovili bi sa tungsten mravima.

pa pazljivo slusaj i citaj i naucices Very Happy

Ja volim pazljivo da slusam i da naucim nesto ali od kompetentnih ljudi. Ti si me vise puta slagao i na taj nacin sebe automatski eliminisao iz grupe kompetentnih. Zato ubuduce trazim da mi podneses dokaz da postoje mravi na dnu reke.

to sto se ne lovi na tungsten mrave to nije dokaz da njih nema na dnu reke....dugo su musicari lovili samo na imitacije jednodnevki zanemarujuci tulare, dugo se lovilo i samo na suve muve pa je cika frenk sojer uradio.....znacii argument ti je totalna glupost,drzi se pribora kad vec ne znas da pecas i izmisljas kojesta

a ovo za laganje je teska optuzba i pojasnices je jednom i to detaljno!
Naravno da mravi rone i to ne slučajno!

Vratimo se naučnim činjenicama! Koga ne mrzi (ima 14.500.000 strana) neka na donjem linku:
http://www.google.com/images?hl=sr&q=mravi&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=CrGCTJLaBcGQswbyqJTmCA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCEQsAQwAA&biw=1280&bih=804
potraži Nautilus podvrstu mrava. Našao sam na nekoj strani ali više ne znam na kojoj...

Veoma interesantna podvrsta, životno vezana za vodu! Imaju standardni abdomen i toraks a na njihovom spoju nešto što liči i na krilca i na peraja! Radi ishrane, zaranjaju pod vodu i to na veoma interesantan način! Kad počnu sa zaranjanjem ta krilca-peraja menjaju napadni ugao (kao elisa helikoptera), zarotiraju za (otprilike) 273 stepena (precizna merenja u toku) i potiskuju mrava u vodu. Pošto, normalno, krilca-peraja ne mogu da se vrte non-stop u krug već samo za pomenuti ugao, na kraju rotacije, menja im se ugao, "odvrću se" pa ponovno kreće rotacija - zaranjanje.

Shodno tome, Simpsonova ideja sa "tungsten mravima" je izvanredna! Jedino što se mora voditi računa o prezentaciji! "Tungsten mrav" se mora pustiti da potone oko 6,7 cm pa zaustaviti, pa 6,2 cm tonjenja pa stop, pa 5,9 cm pa stop i tako kontinualno smanjivati dužinu zarona u "jednom cugu" kako se ide prema dubini! Naime, sa dubinom se menja i sila potiska (povećava) - koja sprečava mravića da istim stepenom jedne rotacije krilaca-peraja zaroni za istu dužinu. Za izranjanje "tungsten mravića" važi obrnuto: prvo je duži put pa sve kraći... Deluje malo zametno ali posle par desetina sati vežbanja može se postići (gotovo) savršena prezentacija! Napadi riba se, najčešće, dešavaju pri zaustavljanju "tungsten mravića" mada je nekad "inicijalna kapisla" sam početak zarona - izrona. (Smatramo gustinu vode konstantnom, situacija se malo komplikuje kada se gustina vode menja.)
Inače, životni ciklus Nautilus mrava je životno vezan za vodu. Disanje obavljaju preko komplikovanog sistema polu-zakržljalih škrga koje u vodi preuzimaju funkciju standardnih škrga a na suvom preuzimaju funkciju traheja. Jedino što faze boravka van vode po relativnoj vlažnosti od oko 67,5% ne smeju prelaziti period od 9 minuta i 30 sekundi - inače dolazi do trajnog sušenja škrga - traheja. Zato ova vrsta mrava kolonije gradi na samoj liniji razdvajanja vode i kopna i to duboko pod vodom i duboko u kopno (nekada i više desetina metara na obe strane!) - kako bi u zavisnosti od vodostaja mogli da premeštaju svoje trenutno boravište.

Dr Džonsonova je proučavala razmnožavanje ove vrste mrava i došla do vrlo interesantnih zaključaka! Sparivanje mužjaka i ženke se dešava u vodi i to u (lakim) poskocima! Naime, mužjak i ženka počinju da zaranjaju paralaleno, blizu jedno do drugog. Pošto u fazi zaranjanja ne mogu da priđu jedno drugom dovoljno blizu, sparuju se u trnucima zastoja u zaronu! Pošto ti trenuci zastoja traju delić sekunde (koliko je potrebno krilcima-perajama da se "odmotaju") u tom kratkom vremenskom periodu mora doći i do precizne i brze kopulacije! Postoji i video zapis snimljen ultrabrzim kamerama samog trenutka spajanja - fscinantna brzina i preciznost! I to tako traje sve dok ne dođu do dna, gde mužjak, iscrpljen, ugiba i odnosi ga vodena struja a ženka polaže jaja i takođe ugiba i biva odnesena vodenom strujom. (Tada se mogu naći u svim slojevima vode, u zavisnosti od turbulencija fluida i tada je prezentacija nalik "dead drift-u"!)
Kada mladi mravići budu spremni za izleganje iz jaja, do njih zaranja čitava ekipa mrava dadilja koji skupljaju jaja i odnose ih u podzemno-podvodnu koloniju, na liniju razdvajanja kopna i vode gde je vlažnost najveća. Kasnije, kada se mali mravići izlegu, mravi dadilje ih sele tamo-ovamo u zavisnosti od vodostaja kako bi uslovi konstantno bili optimalni.

Ima još mnogo zanimljivih detalja o životu ovih mrava ronioca ali ne bih vas više zadržavao... Još samo jedan detalj! Oko standardnih polusferičnih očiju imaju nešto nalik okviru tako da im facijalni deo strahovito liči na ronilačku masku! Utvrđeno je da iz tih "okvira" izlazi nešto nalik paučini ili jako tankim pipcima koji se isprepletu pri zaranjanju i time naprave, praktično, jako gusto sito ispred polusferičnih očiju pa onda izgleda kao da zaista imaju ronilačku masku preko "lica"! A ta "maska" im služi kako im pesak ne bi upadao u oči kada dođu do detritusa kojim se hrane...
Vrlo, vrlo zanimljiva vrsta i vrlo zgodna za imitiranje u mušičarenju!

Dr Brem

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3970
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:26

hahahahahahah, odakle ti inspiracija vise Very Happy
mnogo dobar text Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6564
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:37

Zoki imaš pivo u Galovici sledeći petak od mene cheers

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:39

hahahahahahah, odakle ti inspiracija vise Very Happy
mnogo dobar text Smile
Nauka Vladimire, nauka a ne inspiracija! Very Happy Very Happy Very Happy
Znaš da sve radim na naučnoj bazi! Posebno mi se dopada onaj deo o "brzoj i preciznoj kopulaciji u lakim poskocima"! Very Happy Very Happy Very Happy

Dr Science
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:42

Zoki imaš pivo u Galovici sledeći petak od mene cheers
Znači, dugujem ti gajba - jedno pivo! Uh, moram da nastavim sa iznošenjem naučnih činjenica bitnih za mušičarenje i neke mušičare kako bi još odmanjio dug! Very Happy Very Happy

drunken
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:43

Čime sam zaslužio dug? Embarassed

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:49

Čime sam zaslužio dug? Embarassed
Nemam pojma više ali pamtim! No, ako nećeš sam da piješ, pomagaću ti ja, nije problem... drunken drunken
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 0:50

Može al' ja ne pijem s rozi samo s grivu Wink

Mali mrav

Broj poruka : 29
Godina : 46
Datum upisa : 04.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 9:45

Alo administracija, kako se zove ovaj topic ???
Jel ovo Čatboks ???
Izgleda da sam ja malo zalutao scratch
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 11:52

Fly Daddy ::
Jel ovo Čatboks ???
Tema je "Mlava" a ovih simpatičnih mravčića ronioca ima i u Mlavi!
Je li tako Laki?
A i Cica Macu sam onomad video kad smo bili na Mlavi... drunken
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 13:50

Fly Daddy ::
Jel ovo Čatboks ???

E ako si im rekao,Ajd sad pomagaaaaaaaaaaaaaaaaaj.....ubacui stogod lepo od Mlave,vidis sta se desava kad se mladi vataju ica i pica!!!!!!!!!!

lol!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 350
Godina : 29
Datum upisa : 25.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 15:03

Zoki,,tvrdi se mada konkretni dokazi su u fazi obrade,Uzimaju se otisci papilarnih linija sa nogica mrava i ceka se provera baze podataka da bi potvrdili Osnovanu sumnju.Ako ta metoda zakaze insistiracu na DNK analizi mrava ronilaca...
Ps jeste tema Mlava zato nemoj da vas sramota ubacujte slike iste i nesta zanimljivo o njoj...
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 20:01

Poslednji izmenio Fly Daddy dana Pet 10 Sep 2010 - 20:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 20:02

Poslednji izmenio Fly Daddy dana Pet 10 Sep 2010 - 20:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 20:05

Uploaded with ImageShack.us

Poslednji izmenio Fly Daddy dana Pet 10 Sep 2010 - 20:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 20:18

aca-laki ::
Zoki,,tvrdi se mada konkretni dokazi su u fazi obrade,Uzimaju se otisci papilarnih linija sa nogica mrava i ceka se provera baze podataka da bi potvrdili Osnovanu sumnju.Ako ta metoda zakaze insistiracu na DNK analizi mrava ronilaca...
Ps jeste tema Mlava zato nemoj da vas sramota ubacujte slike iste i nesta zanimljivo o njoj...
Bravo Laki!
Prati pomno dalja istraživanja na polju mlavskih mrava ronioca, izuzetno zanimljive kreaturice!

P.S.
Kud reče da čovek ubaci slike, opet moram u predsoblje da pogledam drugu stranu ekrana!
Ali dobro, ovako ribe izgledaju veće pa nije loše s te strane...
Uz to, nadam se da su sirotice preživele ovo vucaranje po kamenju?

Poslednji izmenio ZORAN R. dana Pon 6 Sep 2010 - 10:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Ned 5 Sep 2010 - 20:35

bravo Fly Daddy odlicne fotke
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pon 6 Sep 2010 - 0:51

Fly Daddy odlične fotke i lepe patrmke samo te molim da u buduće kad kačiš slike ne budu šire od 800 pix (odnosno da im format bude 800x600 pix)!

Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 10 Sep 2010 - 0:30

Da ne ispadne da samo kolega zan da peca,i mi forumasi po nekad ubodemo po nesta,mada nam vise idu od ruke one dvonozne ribice.Ali kad zagazimo u Mlavu, UHVATI I PUSTI

- nije kao gornji tok ali ima po koji brzak

http://a.imageshack.us/img201/9345/photo0188.jpg

Inace dan neverovatan,preko 30 klenova sam uspeo uhvatiti,od toga je 20setak manjih i 10tak ovakvih.Dva velika koja sam video nisam uspeo zajebati ni sa cim.
Oo sve je upecano na Kaficu,nesta na obicnu,a vecina na farbanu u crveno belu kombinaciju..
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 10 Sep 2010 - 0:44

aca-laki ::
Ali kad zagazimo u Mlavu, UHVATI I PUSTI
Bravo Laki!
Kad god se neka riba "izmetaboliše" NEMA je više u vodi, odnosno, nažalost, IMA je ali u drastično izmenjenom obliku...

Dr C&R
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 10 Sep 2010 - 20:23

Malo sam se igrao,padala kisica pa nisam mogao na pecanje...Kombinacija slike mog stapa i slike zalaska sunca na mlavi od pre neki dan....
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 10 Sep 2010 - 20:42

Odlicno, maznuo sam ti sliku geek
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Pet 10 Sep 2010 - 20:46

Ok,nikakav problem kad je u pitanju C&R i Mlava tema
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2394

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Uto 4 Jan 2011 - 2:33

Sezona I

Epizoda I

24 časa Le Mlave

(ovo sećanje, koje tek sada čitate&gledate, posvećujem drugarima iz ove i mnogih drugih nezaboravnih avantura, a posebno drugarčini Zokiju Elevator-Tajgeru, koji je najviše platio da bi ova pričica opstala, makar i sa ovolikim zakašnjenjem; istome dugujem i naslov...)

"...raspolagati tuđom mukom nije mala zajebancija..."

Natezanje je počelo... verovatno u ponedeljak, odma' nakon prethodnog pecanja, samo se toga ne sećam najbolje. Trudio se da ne diram ništa, ne odlučujem napamet . Znam samo da u četvrtak nisam imao kud do da se izjasnim - je l' 'oću ili neću, a ako 'oću gde? Te Gradac onakav, a Resava ovakva, Rzav takav... a Drina - ne pitaj... Prognoze se prate svakih 15 minuta, zvrckaju telefoni, kucaju poruke... U petak uveče, u Galovici, konfuzija uzima zalet, nemam pojam ni da li se ide, ponajmanje gde. Neodlučno izabrasmo Mlavu.

1000 zašto, 1000 zato...

Zamalo da na Mlavu i ne stignemo. 'Teo Zoki da nas po'apsi sve i parkira pored Rajićevog jezera (to je onaj ribnjak u kome je puk'o kavez sa šaranima pa postao revir; eno ga, prodaje se kao ribnjak, uknjižen...). Babuškarsko-šarandžijskoj remiscenciji nam se Zoki jedva odupreo... Verovatno i ne bi uspeo, da nije obećao Lakiju da idemo đuture na pecanje, a Laki živi uzvodno od Rajićevog, u Malom Crniću, srećom...

U Petrovcu na Mlavi snabdesmo se doručkom&ručkom, pravac Suvi Do...

Lakiju je ovo prvo pecanje pastrmke, dok Oholom, Zokiju i meni prvo jutrenje na Mlavi. Goran Grubić, naravno, ima čega da se seća sa Mlave...

U delu gde smo pecali Mlava teče relativno brza i hladna kroz dolinu, usečena u korito meandrira između njiva i bašti. Zatičemo je malo povišenog vodostaja i nešto mutniju nego što priziva mušičarski pozdrav BISTRO. Poučeni iskustvom sasvim otkačenog početka sezone 2010. nama je ovo zamućenje sasvim prihvatljivo. Glavna nedoumica je otklonjena, na prvi pogled može da se peca. Krećemo; Goran, Oholi i Zoki uzvodno od Suvodolskog mosta, Laki i ja nizvodno:

Oholi na početnom položaju:

Evo i mene u 'ladnoj Mlavi...

...dok iz vode to izgleda ovako:

Mlava je zdravo zarasla, divlja voda. Mlava nije divlja u smislu "zaboravljenih" rečica iza sto gora i sto mora, već je prepuštena da se sama snalazi o sebi. Smeće je tek povremeno prisutno u i oko reke. Obale najčešće prate staze zemljoradnika, ali same prilaze vodi diktira priroda. Mlava je hladna, umereno brza rečica, koja u toku od Suvog Dola do Trške crkve teče smenjujući brzake i virove, kroz podlokane obale i čkalje korenja i isprepletanog granja. Prelivi su retki, dok je površina vode najčešće glatka (za razliku od Gradca, koji nije mnogo brži ali razbijenog toka, sa dosta titravaca). Obrasla je bujnom vegetacijom i većim delom u hladu starih vrba. Odmah se prepoznaje kraški tip reke, sa dosta hrane i sa pretežno šljunkovitim dnom, mestimično obraslim vodenom vegetacijom. Stena gotovo da nema, dok su nanosi peska česti. Obale su odronjene i zemljane, ali dno nije zemljano. Za divno čudo, ima i komaraca. Smile

Ukusi su različiti; meni je Mlava od prvog pogleda delovala izazovno i obećavajuće...

Lako je Lakiju; jeste da mu je 2010. bila prva sezona u mušičarenju i jeste da na Mlavi u donjem toku pecka klenove, ali ovo mu je ipak prvi izlazak na peckanje pastrmki. Evo ga na desnoj obali:

...pogled na isto mesto iz suprotnog smera (a baš sam se pitao, odakle sve Paniću&Grubiću onolike slike po knjigama...):

Prvo što mi je bilo neobično je obilje gamarusa:

Dok ja preturam za bubama... i psihički se spremam da zabacim iz bokeDu diceVo... Smile

...neko tamo uzvodno peca...

Prva Goranova:

...pa još jedna:

...pa još jedna:

...pa Zokijeva:

Oholi se tu negde upis'o; sliku je okačio na prethodnim stranama i bez kašnjenja od preko pola godine. Smile
Evo i moje:

...pa još jedne Zokijeve:

Lakijeve fotke nemam, ali znam da je i Laki odma' uskočio u nimfarošče čizme i krenuo da peca pajke na nimfe... (Da ne bude zabune, ovo je divlja, nečuvana voda. Poređenje ulova sa Gradcem nema mnogo smisla.) Ukratko, nekako smo se snašli...

Mlava traži da se potrudiš, utoliko je slađe kad se neka riba prevari. Pastrmke su bile solidne veličine (sve koje su se prevarile na moje nimfe su bile preko 20tak cm), što je bio slučaj i sa većinom našeg ulova.

Do podneva se još uvek nije izbistrila, a već treba krenuti nazad, treba ručkati...

Dok Laki ja stigosmo, Goran i Oholi roštiljaju sve u šesnaes':

U stvari, Goran roštilja, Oholi se izvrndupečio:

Vrat plemenite životinje cvrči na žaru, julski je dan od podne, sređuju se utisci... a ima JOŠ TOLIKO DA SE PECA KASNIJE! I-haj...

Pilo se pivce, 'ladno... znojilo se, na znojavoj se majici sekao 'lebac... mada je Dži-Dži sve to dezinfikaovao žarom&ognjem:

...a onda smo klopali:

...pa lecka prilegli, da varimo...

...mada nam neke bubice nisu dale mira:

...dok nismo okrepili telo&dušu čašicom razgovora, te krenuli na rezervni položaj. Ovde je bio početak&kraj naše prepodnevne avanture:

Još jedna slika sa Suvodolskog mosta, dok ekipa ljutih muHikara pakuje štapove; u pozadini ih, na vrelom julskom podnevu čeka verni VW Pacer, pasmine flymobilske:

OK - pravac Trška crkva! Kad se prođe crkvica, pa levo ima most - e, tu... Ovako izgleda Mlava nekoliko kilometara nizvodno:

Očigledno se radi o kud i kamo posećenijem toku Mlave:

...mada ona i dalje teče sijera:

Jedan od retkih, plitkih preliva-titravaca:

Istim tempom kao i prepodne, na sličnim mestima pronalazimo po neku ribu. Goran u akciji:

...na slične muve:

...mada Oholi voli da ih menja:

...i tako do sumraka. Komarci nisi bilo mnogo strašni, mereno navikama dobrovoljnih davaoca krvi sa Dunava. Bilo je tragova plovkaroša, kao i susreta sa varaličarima. Ne bih izvodio zaključke, tek varaličar sa kojim sam kratko porazgovarao, me obradaovao vraćanjem dve ribe ispod mere.

Nekih sat-i-kusur pred mrak, sam proveo u traženju PACERa?!? Ko mi je kriv, kad su se oni ugodno smestili u kafanče u montaži, dok se ja lomatam po koprivama i kao, pecam...

Stižemo, prljavi&umorni, ali zato znojavi...

U sam sumrak, navigiran Dži-Džijem, ponovo sklapam štap i uspevam da prevarim još jednu pastrmku, jedinu tog dana na plivajuću muvu:

Nas petorica PACERa, smo u toku dana ulovili&vratili 26 pastrmki. Sve su zdrave, jake i drčne... a takve su ostale i posle nas. 27. pastrmku (i najveću, daleko iznad mere!!!) je Oholi žrtvovao u akciji
"ribom sa krljušti... do ribe bez krljušti... Wink".

Pivo je bilo 'ladno i dobro. Kafana je bila tek u najavi, krov je tek bio postavljan, kablovi svuda jer tek što je počela da radi... Ne mari. Uskoro stiže Oholi, koji je u napadu strasti pozvao pomoć prijatelja, lokalnog duha-koji-gazi-Mlavu, vodiča Pikija (vidi: fly daddy). Tu nas krene priča i tako do iza ponoći...

Pozdravismo se, dobismo i srnu i još neko krzno ili perje, krenusmo kućama. Pošto gazda-Zoki ne' da izuje čizmice posle peckanja, a voli i pivo... po običaju, u povratku krmani bata-Oholi. Oholi zato, po običaju, ne pije od podneva ništa osim H2O. Tako je bilo i ovog puta, osim što je sam put bio drugačiji. Lakija smo ostavili u Malom Crniću, pozdravismo se i krenusmo put Požarevca...

Kad tamo... BOMBA:

Baja koji nas je potkačio ne da nas nije video, nego nije znao šta ga je snašlo. Dok smo jaukali i vadili se zgužvani i pocepani iz kola, tip je došao da prebroji mrtve; bar mu je takav bio izraz lica. Doduše, kažu da je susret sa air bag-om obično čudan, mada ga mi nismo upražnjavali. Ali je zato pokojni VW Pacer flymobil imao zdravu karoseriju...

Policajci su stigli izuzetno brzo i na vreme. Kažu da im je ta raskrsnica vrlo poznata. Samo još da neko upali svetlo, mada... radnja sa pogrebnom opremom je baš preko puta - loše bi bilo za jedini siguran posao.

Laki je došao da nas prebroji. Smile Ali zato auto-šleper nije 'teo da se budi...

...tek ujutru smo se spakovali za Beograd. Vožnja je bila čudna, mada nezaboravna. Ipak je bolje voziti se onako kako je predviđeno, što svima želim....

Hm.
Posle bitke je lako biti pametnjaković. Živi smo, a u poslednje vreme uglavnom zdravi. Sve ostalo je... sve ostalo. Jedino je Mlava, mistična i ćutljiva, za mene (i još bar nekoliko PACERa) postala izazov zauvek.

Poslednji put izmenio bokac dana Uto 4 Jan 2011 - 3:06, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mlava...   

Nazad na vrh Ići dole

Mlava...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: