MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Pestan II

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Pestan II   Sub 13 Sep 2008 - 23:25

Lastom preko Vranica do Drazevca,pesaka desetak minuta i stize se na ovog puta preterano zamucen i gotovo CRNI Pestan....ribe ima,ali strasno sitni komadi su udarali i po najvecem dosadnom pljusku netako hladne kise koja nas vrlo nespremne uvodi u izgleda ranu i dugu zimu...
Sitan klen,beovice.....mada su primeceni i povrsinski signali jurnjave predatora sitnog kedera po plicaku.Lokalni klinci koji su standardni pecarosi na ovom delu toka pominju i stuke...... scratch
13.09.2008 Ljuba,Ranko i Goran......plus moja malenkost iza kamere telefonskog aparata NOKIA 6120 classic Wink Very Happy

Ovako je pocelo....obecavajuce......40-tak minuta prigradskim saobracajem,tacan red voznje,mada se stoji u odlasku na svakoj banderi i na svako mahanje rukom....140din cena karte u jednom pravcu ...
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Sub 13 Sep 2008 - 23:40

Brzo presvlacenje,oblaci koji nam nista lepo nisu obecavali ali ono najgore nas je tek cekalo.......kisa nam nemoze nista ....voda da..u stvari ugljenokopi Kolubare....ispiranje uglja/voda crno-crveno-braon boje...
Ranko...

Ljuba...

Goran...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Sub 13 Sep 2008 - 23:50

Kamo neke ribe?

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Sub 13 Sep 2008 - 23:54

Divlja eksploatacija sljunka,zar to nesrecemo po celoj Srbiji....ovde traktorska prikolica 3000din....Bar da se malo vraca u reku i daje njoj nego samo uzimati,krasti od nje...

Ulova je bilo iako nam nista nije islo po volji....sitno da nije moglo biti sitnije...Ljubin rekord tesko da ce ko ikad oboriti...namerno nije slikani ovekovecen nebi li svi pustili masti na volju Evil or Very Mad

Crvena guza svakako.....

Kisa,kisa,kisaaaaaaaaaaaa...........

Presvlacenje...

Malo prave neimarske lepote u modernom 21-vom veku......vracamo li se korenima??????
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 269
Godina : 54
Datum upisa : 11.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Ned 14 Sep 2008 - 0:12

Svaka cast momci. Brat ljuba bre kao maneken na prvoj fotografiji. Jedino mu nesto tesna ona kosulja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2408
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Ned 14 Sep 2008 - 1:37

Прото, буразере...

СВАКА ЧАСТ ЗА ПУТОПИС!!! cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Ned 14 Sep 2008 - 6:03

Uaaa za lopove i zagadjivače.

Bravo za momčine cheers

Elk hair caddis

Broj poruka : 426
Godina : 51
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: PESTAN   Ned 14 Sep 2008 - 7:57

Ocigledno je da nemar i nebriga nase drzave uslovljena dobrim,marketingom za ekologijom ovo je ocigledan primer,onoga sto nas okruzuje.U cemu i mi pomazemou velikoj meri. TERENI SU PRELEPI,KAO I PRIRODA.Zar da nam ovako propada ono sto nas okruzuje,ima li neko odgovoran da zaustavi ovo ubijanjeekologije...PESTAN je na umoru.Kakva steta,nasa najbliza musicarska destinacija, cudime kako i uopste ima u njoj zivog sveta.naravno ovo je moje misljenje i zao mi je.Pitam se ako se ovako nastavi gde ce nasa deca da love. Evil or Very Mad POSTENO NA VODI.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Ned 14 Sep 2008 - 16:18

Gorane, baš zbog ovakvih stvari smo mi i napravili mušičarsku sekciju u Galovici. Pošto je Peštan blizu, mogli bismo da se organizujemo, i da napravimo akciju oko dovodjenja ove reke u red. Koliko sam shvatio, tamo nije (glavni) problem krivolov, kao na većini domaćih voda već zagadjenje od ispiranja uglja i vadjenje peska.
Bistro!
Joca

P.S. Nadam se da da ću sledeći put kada budete išli na Peštan moći i ja da podjem.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Ned 14 Sep 2008 - 22:22

U par navrata smo se slozili da je tok Pestana u delu koji smo posetili prosto IDEALAN ZA MAHANJE.....a tako blizu Beograda,idila....klena na sve strane........a nas cenjeni clan sekcije gdin Ranko Jokic je imao prelepi primerak tezak mnogo preko kg-a u predjasnjim posetama cheers Stvarno vrlo lak pristup vodi,vreme koliko se potrosi do Opova u saobracaju je jednak poseti Pestanu kod Drazevca.......Sirina,voda,riblja populacija..jedino nedostatak pravne drzave i nenamensko prljanje vode mada po Rankovim recima prosli njegov izlazak na vodu je bio kudikamo bogatiji lepotom i cistocom vodotoka a i kvantitetom ulova...
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina

Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 10:29

Dragi prijatelu Proto evo i ja konačno da se upišem na našem sajtu i ujedno da ti se zahvalim za ove slike i tekst koji si postavijo sa rijeke Peštan pa se nadam sledeći put biće i lepih slika sa ribama.bistro Ranko
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: SOOS SOOS SOOS   Pon 15 Sep 2008 - 11:01

Joco poziv je upucen svima sat vremena busvarijanta,uzivanje u lepoj prirodi pod uslovom da je voda bistra. :evil:KLENA IMA I TERENI ZA MUSICARENJE SU LEPI affraid
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 12:18

Ovakve dase plivaju Pestanom.... Very Happy

Gospoda klenovi uhvaceni proslog vikenda po mnogo cistijoj i izdasnijoj vodi...Ranko,hvala na fotografijama i DOBRODOSAO NA FORUM.....BISTRO!!!

cheers lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 15:15

Drage kolege Mušičari od Beograda do Draževca busom vožnja je 45min tereni su izmišljeni za mahanje ko nije bio može otići da se uveri i da snimi situaciju ali?najveća šteta na toj Rijeci je ispiranje uglja koje vrše rudnici kolubara ili kopovi Lazarevca nisam dovoljno upućen možda lupam!kada bi bilo sloge i sreće mi mušičari da napravimo revir mušičarski za klena na toj vodi pa povremeno apelovanjem na nadležne organe i preko ribolovačkog saveza da nešto uradimo da bude bolje moramo biti aktivni. Kada je voda bistra na Peštanu čovek nemože dapoveruje kakva to lepota a klena stvarno ima i to krupnih primeraka samo kada bi bilo reda i čuvanja da se rijeka Peštandovede u red jer nama mušičarima iz Beograda i okoline to bi bila najbliža destinacija za mušičarenje klena pogotovo što je velika komocija za mahanje. klen je riba budućnosti koja može da se prilagogi i hladnijoj vod i toplijoj.Podržavam svaku pametnu i dobronamjernu akciju.bistro Ranko
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1411
Godina : 59
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 21:15

Momci bravo Razz
Ja sam do sada 2 puta pokušao da se organizujemo i provedemo dan na Peštanu ali, nažalost, nije bilo odziva Shocked
Reka je na 70m od moje kuće i na njoj sam od '81 godine. Tereni koju su bolji za mušičarenje se nalaze uzvodno od mosta kod Poljana.
Najveći problem ove reke su površinski kopovi "Kolubare". Ova reka je "pojačana" vodom iz Kolubare kako bi imala potencijala za ispiranje jalovine na površinskim kopovima a da bi se vratila čista napravljeno je 9 (devet) bazena koji služe kao taložnici. Bar jednom godišnje se desi da rukovodioci EPS (u čijem vlašništvu je "Kolubara-površinski kop") vrate vodi iz 4 i 5-tog bazena. Tada Peštan postaje potpuno crn. Kako je u pitanju ugalj nema trovanja ribe ali ima GUŠENJA. Svi primerci ribe čija je dužina između 10 i 25cm se uguši jer joj ćestice uglja zapuše škrge.
Nekoliko puta je intervenisano sa viših instanci ali svaki put su "gospoda energetičari" zapretili obustavom proizvodnje čime je direktno u pitanju rad "TE: NIKOLA TESLA" u Obrenovcu...Pa pojeo vuk magarca Mad
Koliko je ova reka ozbiljna navešću podatke velikih ulova mojih prijatelja, i moje u proteklih 10-tak god:
Som 52kg
Štuka 4,2kg
Šaran 4,5kg
Smuđ 1,7kg
Klen 1,8 kg[b]
Za par sati je moguće uloviti i po 3-4 kg bele ribe
Preporuka za one koji misle da posete ovu reku je da treba obratiti pažnju da kiša nije padala u poslednjih 12 sati jer u suprotnom
voda JAKO zamućena
Do Peštana je najlakše stići iz Obrenovca lokalnim
autobusom do Poljana a onda loviti od mosta koji se nalazi 200m od poslednje stanice, pa uzvodno... Wink
Ovde se treba spremiti za prelazak preko divljih deponija koje stvaraju meštani jer je tradicija da se sve baca u vodu a gde će to završiti nikoga nije briga...
Puno sreće svima koji posete ovu reku a za bliže i sveže informacije na PM...Wink
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: PESTAN   Pon 15 Sep 2008 - 22:31

Zoxi hvala na informacijama,to se ocekivalo od tebe jer ti najbojle poznajes reku,kao i RANKO, mogli bi da se organizujemo u pogledu FLAYFISHINGA.da to bude jedna mala poseta PESTANU.Da napravimo u neku ruku jedno druzenje van GALOVICE,mislim da je ideja dobra i da ce se nasi,drugari odazvati i doci da zajedno provedemo jedan dan musicareci klena. Very Happy POSTENO NA VODI... Laughing king
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 22:57

Na Žalost Peštan nije lep kao neke salmonidne vode ali ja ga volim Cool
Ima jako puno lepih mesta gde se čovek može "razmahati" ali i zavučenih delova gde se krije prava riba.
Sve u svemu zahtevna ali i izdašna reka ali je treba poznavati jer se tu ne peca "na viđeno" već ribu treba tražiti....(ko traži, daće mu se Wink )...
Kako sam već rekao 2 puta sam pokušao da organizujem ljude (čak i ugovorio janje Crying or Very sad ali sada je i ono naraslo) a zainteresovanih nije bilo...
Dolazi vreme kiša i u ovom periodu mogu pecati samo pravi zaljubljenici i poznavaoci ribolova... Cool mada tek sada dolazi pravi ribolov "ozbiljnog" klena na Peštanu....
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 23:13

Još malo slika Peštana Wink

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 23:48

Ranko dobrodošli!
Mislim da je možda prevelika ambicija da pravimo revir na Peštanu. Ali bi bilo dobro da pokrenemo akciju kojom bi alarmirali i druge ribolovce sa Peštana i širu javnost. To bi nam taman bilo za zagrevanje pred možda neku jaču akciju. Predpostavljam da bi nam i MFS možda pomogao logistički.
Dogovorićemo se detaljnije u petak u Galovici!
Pozdrav svima!

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Pon 15 Sep 2008 - 23:51

Bata Joco,Pestan je superiska da sve svoje ideje sprovedes u delo....mada se nama mahom sve javljalo na crvenu guzu sa paunovim perom Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Uto 16 Sep 2008 - 0:07

Joco, Peštan je dug 47 km, sa puno onih koji "polažu pravo" na njega a ostao im je kao dedovina pa se bojim da je preveliki zalogaj mada sam za svaku akciju koja bi bila u interesu lepših i čistijih voda...
Sada mi pade na pamet da bi u ovom kišovitom periodu bilo lepo posetiti jezero Cvetovac do koga je moguće doći busom iz Obrenovce ili Ibarskom magistralom od koje je udaljen samo par km..... Rolling Eyes
Ima dosta mesta za mahanje, naravno i klena a oni koji još uvek nisu načisto pecaju li i varalicom, tu je i štuka Wink
Prilaz je lak a kolima se može do same vode, kafanče za ribolovce namerno ne pominjem cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Uto 16 Sep 2008 - 0:24

Vi'š to možda nije loša ideja! scratch

Mudra starina

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Uto 16 Sep 2008 - 8:54

Jezero Cvetovac koje Zoks spominje ovoga leta su premeštali i vraćali u jedno drugo jezero koje prima stari tok kolubare to sam video kada su radili dali je komplet završeno to neznam vredi se raspitati.bistro Ranko
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Sre 17 Sep 2008 - 9:49

Zokse druže: Hvala na ovim informacijama koje si naveo u nadi da će jdnog dana biti bolje i za nas i za Peštan. Javi nam kada se voda izbistri da napravimo još koju turneju na Peštan ko voli nek izvoli da nam se pridruži sve u svemu 1 sat vožnje bus varijanta.bistro Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   Čet 2 Sep 2010 - 8:43

Zna li neko kakava je situacija na Pestanu-da lije zamucen i da li je neko uopste bio na ovoj reci.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pestan II   

Nazad na vrh Ići dole

Pestan II
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: