MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Ibrine fore i fazoni

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 8:13

Evo ga razbu.Opleti,pa nek crknu dušmani... Twisted Evil

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 14:52

Evo Jedna fora za pochetak
Ako radite sa krznom i zelite da napravite dobar dubbing od tog onda kad uzmete krzno zechiju masku napr operete krzno polako sa mlakom vodom i sapunom.Zatim kad se krzno osushi isjechete makazama dlake od koze stavite dlake u el.mlin za kafu(kupite neki na buvljaku i chuvajte ga za samo ove namjere)startajte mlin i trestie ga gore dole da rastresete dlake.Nakon 20 tak sekundi,,mljevenja,, otvorite poklopac i vidite da ste dobili masu laganu kao paperje rastresenog krzna skojim je lako motati dubbing.Osim tog ovu foru koristite i kad pravite dubbing brush
Zivi bili
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2400
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 16:14

Ibro,
šta misliš - što se kod mene ne pije kafa? Wink

...i samo da dodam, PACERsko-Bežanijsku varijantu: osim zeca (Hvala Željko!), mi mešamo i lisicu (Hvala Vukmane!), sintetiku koju neki zovu antron, flashabu, crystal flash, Gicinu sintetičku travu, dlaku, poddlaku, zaštitne dlake... šta dohvatimo... Smile Još samo dilindare nismo smućkali.
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 21:39

ok ovu si znao ali znash nastavak kad pravish dubing brush kako da zaustavish da ti dlake ne klize niz zicu?
Inache taj dubing brush je zarazio skorom cjelu ex jugu i svi odu na youtube i svi gledaju pogreshan video.Da bi pravio ispravno dubbing brush dno mora da pada ili ti da dizesh sve u zrak naime ako rotirash brush u zlijebu dlake se smotaju unutra ponovo pa dobijesh bulkast izgled
A kad je slobodno tj kad dno padne ili dignesh zice u zrak dobijesh chetkast oblik.Josh kad radish sa prirodnim dlakama onda preklapajucu zicu tanko namazesh lakom za nokte i to zaustavi klizanje dobijesh ravnomjernu chetku
Zivi bili
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 22:30

Ne znam da li se kod vas u Srbiji peca na mushicu zvana riblje jaje ali ako se to radi i ako motate istu onda cete sigurno biti zadovoljni sa sledecim fazonom
Naime normalno kad motash jaje onda otkinesh komad vunice itd.Medjutim novost dolazi iz amerike oni su chak napravili alat prodaju ga po 10 us dollara,radi se o cjevchici mozete da upotrijebite bilo koju slamku sa velikim dimetrom.
Kad pravite riblje jaje izvucite 5-8 mm vunice napolje uhvatite vunicu koncem na sredini udice povucite slamchicu unazad za oko 8mm i odsjecite vunicu frizirajte vunicu makazama i jaje je gotovo vrlo ubitachna muha za sve uslove ja sa zutom ponekad pecam deveriku i sharana
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 23:34

Ibro, majstore...

za riblje jaje moram da pročitam još jednom kad se istreznim, a što se dubing brush-a tiče, pokaz'o mi oholi spravu za to, mnooooooooogo dobra stvar!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Čet 25 Sep 2008 - 23:40

Aha... sad sam skapir'o. To za cevčicu je super, samo što sam još početnik pa nikad nisam video to riblje jaje. Znam da Ameri pod obavezno imaju tu muvu za losose. Ne zanm ko to ovde koristi, mada ako je uspešno, i to će se primiti.

Fora sa cevčicom je zgodna kad si trapav k'o ja, pa onda cevčica drži dlaku da se ne razleti oko udice, dok je motam za Elk Hair Caddis-a. A to mi jer pokaz'o vlajkoni.

Kao što vidiš, ovde mnogi znaju po nešto, niko ne zna sve (ČAST IZUZECIMA!) a ja sam kvaran pa od svih skidam fore - znaš ono, jednim uvetom slušam jednog, drugim trač preko puta a gledam kako mota onaj pored mene. A oni svi skromni, pa samo ćute, ne hvale se... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3987
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pet 26 Sep 2008 - 1:05

vidis, ja nisam znao da je ono moje dabing brush Smile))
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pet 26 Sep 2008 - 7:35

Oholi paket ti je krenuo
Javi mi kad dodje malo imam sumlji posto mi je raja iz nisa rekla da kod njih nekad otvaraju postu. Uglavnom to je kod tebe za par dana
Sto se tice tog Bokac tako svi rade slusas i kontas ono sto ti treba zadrzis ostalo zaboravis,Evo kad smo vec kod dubbing brush,ako ste kad pravili mudler ili streaking caddis musice sigurno ste culi za izraz pakovanje jelene dlake.To dosta vezaca mrzi jer je proces onako pomalo hha hha.Jednom sam probao a od tad uvjek i radim te musice sa jelenovim dubbing brush(naravno ja ovdje imam elka ili moosa)I stvarno proces je hiljadu puta lakshi,josh kad budete savladali da dubbing brush pravish na fire line(ona je laksha od vode)onda to sve poprima vecu dimenziju
Zivi bili
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pet 26 Sep 2008 - 11:16

Vozdra
evo jedan link sa jako popularnim ,,jajetom,,
http://hatches.tv/play.php?vid=314
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3987
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pet 26 Sep 2008 - 13:27

hvala ibro, a ovo sa fireline cu da probam
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pet 26 Sep 2008 - 20:48

Radi sto posto fora je u tom da ti dno mashine mora otici od dubbing brush,tako da dobijesh superfin brush a lak za nokte ga zalijepi da se ne razmota
Za sve vrste muha koje koriste te pakovane sisteme sa jelenovom dlakom ovo ti je fora i pol
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 1:15

ibro realistic flies ::
...Jednom sam probao a od tad uvjek i radim te musice sa jelenovim dubbing brush(naravno ja ovdje imam elka ili moosa)I stvarno proces je hiljadu puta lakshi,josh kad budete savladali da dubbing brush pravish na fire line(ona je laksha od vode)onda to sve poprima vecu dimenziju
Zivi bili

Hvala, dobra fora. Fire line + izlakiraš...
Zanimljivo, ide zima, za jedno veče smotaš 100 dabing četki, sledećih deset samo njih motaš.

@oholi
Pozvan si na tematsko veče: dabing četka + pivo = sve to samo iz početka, (pa tako jedno 100 puta...)

Ulaz slobodan za svakog ko dođe sa kopijom Simanove motalice Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 8:51

Simanov twister nije za tog posla evo jednog koji jeste
http://www.hatches.tv/play.php?vid=233
Probajte sebi napraviti ovakav model sa pomjerajucim dnom garantujem vam totalni uspjeh
I ostavite makar jedno pivo za mene drugari
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 21:19

Simanov twister nije za tog posla evo jednog koji jeste
http://www.hatches.tv/play.php?vid=233
Probajte sebi napraviti ovakav model sa pomjerajucim dnom garantujem vam totalni uspjeh
I ostavite makar jedno pivo za mene drugari

Ako te put nanese u BG, samo najavi i ako budeš raspoložen možemo da organizujemo flytying seminar očas posla. Iako ima vrlo iskusnih u našoj sekciji, mi početnici smo najbrojniji i opasno kvarimo prosek! Smile Pretpostavljam da bi bilo nekoliko desetina zainteresovanih, ako ne i dva puta više...

A za pivo ne brini... cheers drunken king
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 21:50

Svakako da cu da navratim naime iduce godine cemo snimati film o BiH nimfanju.To je jedan novi nachin nimfanja vrlo slichan cheskom samo se u BiH nimfanju sve odvija na par koraka od tebe i ne koristi se nikakav indikator.Taj metod sam ja usavrsio i nazvao ga BiH nimfanjem mada mi moji prijatelji svedjani zamjere uvjek kazu ti zivis ovdje u svedskoj a nisi mogao da ga nazoves Svensk Nimfning Do sad sam cutio ali poslije filma cu da im kazem da sam ga nazvao sensk nimfning sigurno bi ga pripisali nekom u Sims obleki sto samo odjeca na njemu kosta vise nego godisnja plata u ex yugi
Vrlo velika prednost ovog tipa nimfanja je to sto osobe sa slabijom mogucnosti mahanja musice mogu participirati,
Dovoljno da mozesh baciti za jednu duzinu stapa uzvodno i vec mozes krenuti pecati
Pokusacu vam ovdje otkriti kako se priprema leader za BiH nimfanje neko to zove i MesI nimfanje zbog mojih inicijala
U svakom slucaju predjimo na pripremu leadera,ovdje uvjek koristite mono taperad leader 9' i zavrsetkom od 0,15-0,20 ne debljim
Kad imate leader pre nego ga navezete na konac(citaj u daljnem tekstu kao spaga)
uradite mali trik naime na razdaljini oko 0,5 metara od kraja(debljeg)ce te napraviti indikacioni feder
To radite tako sto ce te leader omotati oko obicne drvene olovke otprilike 10 puta
Zatim drzeci oba kraja stavite u kljucalu vodu drzite oko 1minute nakon tog direkt pod hladnu vodu dok se ne ohladi
Dobili ste feder koji ce indikovati griz ribe
Naime kod BiH nimfanja stap se drzi nisko-visoko-nisko
Ali uvjek tako da gledate u feder ne u vodu ili podvez na svaki nenaturalni pokret federa(vidjecete kako se feder razvlaci)kontra kratka ne previshe silna i nemojte pri tom izbacivati musicu iz vode jer ako ,,promasite,,ribu nastavite ,,plovljenje,,nimfe
Ovaj metod zahtjeva cizmice jer se uvjek krecete i to uvjek uzvodno ako zelite da se vratite na mjesto skog ste poceli izidjite iz vode i obalom se vratite nazad
Toliko za sad u iducem javljanju kako bacati i kontrolisati dubinu u BiH nimfanje
Zivi bili
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 21:56

Jedan fazon za danas.Chesto kad lovite suhom muhom zelite da tippet tone dok lider pliva.Postoji proizvod koji se zove river mud i dobar je i skup je Isti efekt dobijate ako od kuce u maloj flasici ponesete malo tekuceg sapuna za pranje sudja
Kad pripremate leader prvo ga nauljite to tippeta zatim izmedju dva prsta Operite tipet sa tekucinom za pranje sudja dobicete savrsenu kombinaciju tone pliva sistema
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 22:30

Pretpostavljam da je lipljen glavni "pacijent"BiH nimfarenja?

Feder služi da vidiš udarac pre nego riba oseti zategnut predvez (leader)?
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Sub 27 Sep 2008 - 23:06

Ne samo lipen lovio sam i potochnu pastrmku.Feder ima dvije uloge prva da elinishesh klasichni indikator jer on chesto pravi probleme i dva kad lovish dugo u noc onda jasno vidish feder kad ti je nebo pozadina.Chesto ako ne i uvjek kad shvatish rad federa uhvatish 3-4 puta vishe ribe chak i mali ugrizi koje prije nisi ni znao da imsh mogu se jasno vidjeti na federu
Zivi bili
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1411
Godina : 59
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Ned 28 Sep 2008 - 12:59

Ibro, živ ti nama bio i piši brate što više.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6579
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Ned 28 Sep 2008 - 23:28

Svaka čast Ibro i dobrodošao na forum! cheers
Odlični saveti Exclamation

Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pon 19 Jan 2009 - 14:34

Evo Jedna fora za pochetak
Ako radite sa krznom i zelite da napravite dobar dubbing od tog onda kad uzmete krzno zechiju masku napr operete krzno polako sa mlakom vodom i sapunom.Zatim kad se krzno osushi isjechete makazama dlake od koze stavite dlake u el.mlin za kafu(kupite neki na buvljaku i chuvajte ga za samo ove namjere)startajte mlin i trestie ga gore dole da rastresete dlake.Nakon 20 tak sekundi,,mljevenja,, otvorite poklopac i vidite da ste dobili masu laganu kao paperje rastresenog krzna skojim je lako motati dubbing.Osim tog ovu foru koristite i kad pravite dubbing brush
Zivi bili

NEMOJTE NIKADA (ovako, a ni drugacije) ISPIRATI PRIRODNE MATERIJALE..., osim u slucaju da zelite da proverite lovnost imitacija od ispranih i neispranih materijala (dlaka, perje i sl.); neisprani love, a isprani slaaaabbboooo!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Pon 19 Jan 2009 - 23:43

dusan.momcilovic ::
NEMOJTE NIKADA (ovako, a ni drugacije) ISPIRATI PRIRODNE MATERIJALE..., osim u slucaju da zelite da proverite lovnost imitacija od ispranih i neispranih materijala (dlaka, perje i sl.); neisprani love, a isprani slaaaabbboooo!

Е, ово се тражи - искуство је на цени!
Хвала на савету, пишемо, памтимо!

PS: оно пар одраних зечијих фаца је било малко крваво. Питам се, питам - да ли то побољшава укус..? Smile
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Uto 20 Jan 2009 - 0:11

bokac ::

Е, ово се тражи - искуство је на цени!
Хвала на савету, пишемо, памтимо!

PS: оно пар одраних зечијих фаца је било малко крваво. Питам се, питам - да ли то побољшава укус..? Smile

Mozes slobodno da isperes samo vodom, rezonski i divljac kisne na kisi...Ali najbolje je da nadjes neku cetku ili cesalj i odstanis zgrusanu krv jednostavnim cesljanjem i kasnije istresanjem ustavljenog krzna
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   Uto 20 Jan 2009 - 0:22

simpson H ::

Mozes slobodno da isperes samo vodom, rezonski i divljac kisne na kisi...Ali najbolje je da nadjes neku cetku ili cesalj i odstanis zgrusanu krv jednostavnim cesljanjem i kasnije istresanjem ustavljenog krzna

Нешто се морало опрати, али колико се сећам - све се прало само хладном водом. Ако није било много умазано, нисмо ни прали. Детерџент било које врсте нисмо ни пипнули... Изгледа да се нисмо много зезнули.

Хвала!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ibrine fore i fazoni   

Nazad na vrh Ići dole

Ibrine fore i fazoni
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: