MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3970
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Sub 11 Okt 2008 - 23:28

naravno u ovom topicu netreba da se pise samo o mom prvom lipcu, samim tim sto je jedino posebno kod njega sto mi je prvi u zivotu Smile .

danas se skupila mala ekipica u sastavu brace ljube i nese, prote branka i mene, kasnije se prikljucio i ranko, na vodu i nismo nesto poranili, krenulo se sa pecanjem ko 9h, riba se nije javljala pa smo poceli malo da setkamo po prelivu.
ljuba nesa i ja smo prvi put pecali na drini pa nam je sve to bilo pomalo i neobicno a pritom je nesa prvi put musicario na vodi, do sada je imao samo pokazne vezbe na livadi, i ekstra se pokazao.

prva desavanja su pocela neposredno pre razilaska magle, prota je valjda ovekovecio moja prva dva lipca,ali zamalo Smile oba si mi spala pred nogama, koliko je moje odusevljenje bili prilikom ulova toliko sam ludeo kad spadnu.

lud je borac taj lipljen,neobicno se bori, bezi na sve strane, uvija telo.... valjda zato i spada.

ceo dan nije bilo znacajnijeg rojenja kao ni aktivnosti ribe,ali se na svakih pola sata lipac javljao na imitacije u nekim cugovima.

evo malo atmosvere.

[img][/img]

jutro na drini...................

[img][/img]
ljuba (levo) i nesa

[img][/img]

i naravno,pokretac svega njegovo visocanstvo Smile omladinac Smile

[img][/img]

ljuba i milance u akciji.

zahvaljujem se svima iz galovice koji su nam objasnili kako se prezentuje muva lipljenu i koje muve da se prave i kako.

o tome sto sam bio maler i 20ak muva zaboravio u galovici nekom drugom prilikom Smile.

za manje iskusne,a i kao dopuna teme i osnova za njen nastavak, lipljen nije toliko tezak za pecanje ako se vodi racuna o par stvari:

1)prezentacija: muva MORA da ide prva pa predvez kanap...
2) drag free prezentacija je takodje imperativ
3)izbor muve, konkretno danas nije bio odlucujuc faktor, radio je zeleni CDC cadis, crvena guza, poneka jednodnevka, mrav...
4) dugi izbacaji, mislim da su neophodni za kapitalce, ove manje komade do 30ak cm mozemo loviti i na 5+m od nas, desava se da se lipljen postavi nizvodno, u otisku koji pravimo telom i da tu kupi muvu, danas sam 2kom tako bocnuo.
jos jedna prednost kracih zabacaja je sto lakse kontrolisemo kanap i muvu.

najlakse je muvu prezentovati lipcu blago nizvodnim zabacajem uz uzvodni,sto duzi reach cast i nekoliko mendinga, kada je muva na kraju putanje mozemo jos jednom ceo kanap prebaciti uzvodno od muve uz jos koji mending i dobiti jos koji metar lepog plivanja muve a mozdai udarac.

jos jedna napomena, kao sto mnogi majstori kazu, bolje je jedan dobar nego 1000 losih zabacaja. znaci, ako vidimo lipljena da se javlja, znamo koja je muva na meniju, netreba zuriti, vec stati o polakopreracunati kako je najbolje da izvedemo zabacaj i nece biti cudno da nam tako svaki zabacaj donese i udarac, uz ceste promasaje, jer kako mi milance danas rece, 50% realizovanih udaraca je uspeh.

poz i dajte savete u lovu lipljena

PS: nakon pecanja je pala mala klopica u vidu savrsenog pasulja, piva, ljute papricice....

[img][/img][img][/img]

nakon 4 puna tanjira pasulja koje sam pojeo, a prota me pratio u stopu, malo smo zabagovali i komirali se u povratku Smile

ekstra je bilo hvala drugari Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Sub 11 Okt 2008 - 23:31

da dodam, moj rezime, prota ce dopuniti sebe i ostale, imao sam jednok malo preko 25cm jednog cca 6cm i 4 spadanja nakon borbe pod nogama i dosta promasaja, meni je to za prvi put na drini bez imalo iskustva sa lipljenom uspeh
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6564
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Ned 12 Okt 2008 - 0:02

Bravo b'ate Oholi, sad si skinuo mrak i sa lipljenom Wink cheers
A dogodine da bocneš i jednog od +40cm

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Ned 12 Okt 2008 - 0:36

ce da bude, valjda Smile
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Pon 13 Okt 2008 - 0:54

Mala greskica se potkrala.......Slavko je bio a ne Branko nas 5 clan druzbe Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Pon 13 Okt 2008 - 1:14

jbga, slab sam sa imenima Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 426
Godina : 51
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: moj prvi lipljen   Pon 13 Okt 2008 - 17:45

WELKOM TO GREYLING CLUB..... drunken
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Pon 13 Okt 2008 - 23:44

ne odvajam ti ja ribe,dok god musicarim na lepoj reci, a drina to jeste, meni je nebitno, lipac, razne pastrmke.....klen, bucov
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Pon 13 Okt 2008 - 23:52

Pasulj,kolenica...papricica,domaci lebac,pivo.... Very Happy Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Uto 14 Okt 2008 - 0:23

Prota71 ::
Pasulj,kolenica...papricica,domaci lebac,pivo.... Very Happy Laughing Laughing Laughing

Te najviše volim.Siguran i zagarantovan ulov. Rolling Eyes

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Uto 14 Okt 2008 - 0:38

Kod nas je uvek meso na stolu Very Happy Very Happy Very Happy
Al ne iz reke.za to nam je C&R 100%...Drina je to......buducnost!!!

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Uto 14 Okt 2008 - 1:33

pa sad, ja volim da uzmem neku ribu,osim ako nije zabranjeno Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Uto 14 Okt 2008 - 8:14

oholi ::
pa sad, ja volim da uzmem neku ribu,osim ako nije zabranjeno Embarassed

Ma Vlado,volim i ja,ali pecam stalno tamo gdje je C&R.A da kradem,ne ide...JEdino onaj lipljen u foliji na licu mjesta,to moram da probam.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   Uto 14 Okt 2008 - 10:36

Pastrmka je lepsa,barem meni..285din kilo,u foliji???Smudj,deverika,recna stuka.....svi su lepseg ukusa garantujem.......dete sam davno bio ali ugostiteljskog radnika zauvek ostao...30godina rada vecinom u ribljem restoranu/previse iskustva i mene od malih nogu u revnosnom koriscenju resurska riblje kuhinje Wink Wink Wink .....Uf da i somovinaaaaaaaa.......lipljan nista posebno Rolling Eyes desetak puta sam fa jeo i to mahom ribu koja je dosla na tanjir iz cistih Vrbasa,Sane,Plive.....

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom   

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi lipljen i prvi susret sa drinom
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: