MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Temstica

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Pon 5 Mar 2012 - 21:36

Razgovaram sa Goranom o svemu pa i otvaranju, ovim terenima ... pijavicama. Donekle sam vas lose informisao, pijavice se zakace ribama po visokoj i mutnoj vodi kad jedino i mogu da im pridju jer ove tada najcesce miruju... pa sad medju kamenjem ili u potkapinama, sve jedno je. To sto smo ih u Temstici i Visocici nalazili redje nije posledica razlike boravka u potkapinama ili na kamenju vec sto tamo mutnice prilicno kratko traju dok u Jermi one mogu da potraju danima pa i nedeljama.
Nazad na vrh Ići dole
rodja57
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 1
Godina : 60
Datum upisa : 06.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 18 Apr 2012 - 16:15

Ajde,da kazem i ja nesto,oko ovih pijavica!Godinama sam pecao na Temskoj u prolecnom periodu,kada su vode vece i snezne.Uglavnom je uvek bilo pijavica na pastrmkama,ponekad i vise komada na jednoj ribi.Tacno je da se ovo desava uglavnom pri mutnijoj i povecanoj vodi.Riba je uglavnom oko kamenja sa potkapinama gde uglavnom miruju i odakle vrebaju i napadaju plen,a tu su u blizini i pijavice sa kamenja koje se lako prikace za ribu.Nisam biolog,ali sam primetio da su ove pijavice manje i drugacije od pijavica koje se srecu u barama i u mirnijoj vodi.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 771
Godina : 54
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:22

Poslao sa časopisu "Ribolov" (verovatno jedinom aktivnom glasilu u Srbiji, ako znate još neko, prosledite) najnoviju vest sa Temštice:
Poštovana redakcijo,
Evo primera kako se čuva ribolovna voda:

Preko reke Temštice, oko 250 m uzvodno od manastira Sv. Đorđe, raširena su tri reda bodljikave žice celom širinom korita reke, od visine od oko 1.70 m do povšine vode. Ovo predstavlja novi način čuvanja pastrmskih voda poribljenih mlađi proverenog porekla, potpuno odgovarajućem fondu potočne pastrmke koja u ovoj reci obitava. Očekuje se da se ovaj ingeniozni metod čuvanja pastrmskog fonda Temštice, bez obzira ko ga je primenio, a upravljač ribarskim područjem po svemu sudeći usvojio, pokaže posebnio efikasnim u cik zore i u sam smiraj dana, kad je vidljivost slabija i čovekovo oko slabije detektuje likove i objekte u ultraljubičastom delu spektra, a ribi to ne smeta i ona se tad intenzivno hrani, pa je i ribolov u to vreme najuspešniji. Pretpostavljam da upravljač ribolovnom vodom JP “Srbijašume" očekuje i da zakačeni krivolovci budu nađeni od strane ribočuvarske službe Parka prirode “Stara planina” ili njihovih saradnika (deluje takođe iz nekog javnog preduzeća) koji su bodjikavu žicu postavili, verovatno putem daljinske detekcije “hvatanja” krivolovaca za ovu zamku, pre iskrvavljenja istih u ribolovnu vodu. Da li se radi o monitoringu žice putem Google Earth-a ili direktnim elektronskim nadzorom, nije mi poznato. Takođe, verujem da su stručne službe upravljača ili njihovih saradnika stavile kao sredstvo nadzora i hvatanja tzv. “selektivnu” bodljikavu žicu koja neće delovati na one ribolovce koji imaju urednu dozvolu za rekreativni ribolov na ovom ribarskom području, a nisu dodatno platili i uživanje na bodljikavoj žici (nov artikal u ponudi naših upravljača ribolovnim vodama). Na kraju, pozdravljam i čistoću i novinu te bodljikave žice, čime se smanjuje mogućnost infekcija nastalih povreda tetanusom ili gangrenom.
Jedino nisam siguran da li je ova promena pristupa odnosa prema ribljem fondu samo sporadičan slučaj ili će se omasoviti širom ribolovnih voda Srbije, gde postoji saradnja ovog upravljača voda sa kolegama iz drugih javnih preduzeća.
Srdačan pozdrav, Prof. dr Predrag Simonović
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3970
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:30

Koja smo mi kara od drzave
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:33

Kara je nešto artiljerijsko, neki deo topa.
Ali takvi smo mi, uvek veliki i dobri, u svemu!
Zamisli takmičenje na ovoj reci!
Istina, samo bi se možda prvi upecao, onda se vidi.
Humano je to sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6564
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:36

Hahahaha
Trebalo je da nasloviš članak "da se vlasi ne sete".

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:38

Jes, pa da me jure zbog uvrede nacionalne manjine, širenja rasne, verske i seksualne netrpeljivosti!
Ovako-igrajte, ribolovci-mušičari!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:42

Ovde se pod vlasi misli na seljake/čobane, "v" je malo. Da sam napisao Vlasi to bi već bila druga priča ;-)

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:47

Bože, Joco (ili "Vaše božanstvo", i mene tako često oslovljavaju), ko u ovoj Srbiji razlikuje mala i velika slova?!
Kude smem da si se igram s tija opasni raboti?!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Temstica   Sre 15 Jun 2016 - 9:50

Hahahah, nisam ja Boža. A jes ta sitna i krupna slova ko može s tim da se zeza

PočaljiNaslov: Re: Temstica   

Nazad na vrh Ići dole

Temstica