MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

"Šiptarka"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6591
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: "Šiptarka"   Pon 2 Feb 2009 - 11:55

Ovu muvu sam prvi put video od Ranka Jokića, a pre nekoliko dana sam od Gorana koji se dugo godina zna sa Rankom saznao da je ovu muvu Ranko izmislio.
Pravi se na udivci za suvu muvu rep je od par isperaka crnog petlovog pera. Do repa ide malo crvenog, pa malo crnog dabinga u sredinu i pre nogica ide opet crveni dabing. Nogice se vezuju od ridjeg petlovog pera.
ŠIPTARKA

Voleo bih ako Ranko može da napiše malo o ovoj muvi, kako je nastala, u kom delu godine lovi, i na kojim veličinam udice se vezuje.

Elk hair caddis

Broj poruka : 426
Godina : 52
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: Re: "Šiptarka"   Pon 17 Avg 2009 - 14:20

Ovo je prava izvorna verzija koju je napravio autor Jokic Ranko i on bi mogao da da najbolje objasnjenje same muve.Inace sam se uverio u njenu efikasnost na Crnici.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: "Šiptarka"   Uto 18 Avg 2009 - 6:59

Pa šta se čiča Ranko folira, neće da se javi Wink Question
Moraćemo da ga podpivimo (podmitimo pivom) da nam pojasni malo neke stvari vezane za ovu muvu.

Mudra starina

Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

PočaljiNaslov: Re: "Šiptarka"   Uto 18 Avg 2009 - 13:16

Poštovane kolege mušičari evo malo da pojasnim stvari oko ove mušice koju sam davnih godina nazvao ŠIPTARKA po asociranju Albanske Zastave, i izradi u najvećem jeku Albanskih Demonstracija koje su se tada događale na Kosovu i Metohiji. Ova muva se radi od farbane vune crvene i crne za isperke Repa se koristi brkovi od divljeg zeca porebrava se guljenom badrljicom petla crne boje i par namotaja crnog pera sa vrata petla muva je u mojim krajevima bila muva ubica na svim Kosovskim vodama za pastrmku a isprobao sam jei na Rzavu i pokazala se kao šokantna muva i na toj vodi.- Ona je i danas postala kao moje nasleđe na Kosovo gde lokalni mušičari i danas najradije koriste mušicu njima dragim imenom ŠIPTARKA ova muva mi zauzima mjesto u svakoj kutiji , ovo je prava istina zatakvu muvu, Bistro, Ranko
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: "Šiptarka"   Uto 18 Avg 2009 - 17:56

HVALA RANKO cheers

PočaljiNaslov: Re: "Šiptarka"   

Nazad na vrh Ići dole

"Šiptarka"