MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Share | 

Proizvodjaci i musicarski modeli

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Uzevsi u obzir sve modele, najvise koristim udice proizvodjaca:
Mustad
18%
 18% [ 10 ]
Tiemco
21%
 21% [ 12 ]
VMC
5%
 5% [ 3 ]
Gamakatsu
33%
 33% [ 19 ]
Kamatsu
7%
 7% [ 4 ]
Eagle Claw
2%
 2% [ 1 ]
Owner
4%
 4% [ 2 ]
Daiichi
4%
 4% [ 2 ]
Partridge of Redditch
0%
 0% [ 0 ]
Neke druge
6%
 6% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 57

AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 644
Godina: 51
Datum upisa: 10.01.2008

PočaljiNaslov: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 11:55

Pre nekoliko dana sam pravio tabelu za nabavke musicarskih udica za jednog maloprodavca. Naravno da je lista nepotpuna i treba je dopunjavati, pa hajde da probamo da je kompletiramo sto je moguce vise, a eventualno i da nekim dodatnim elementima (u pogledu kvaliteta, cene, ili drugih relevantnih odrednica) ovu tabelu probamo da napravimo koliko-toliko referentnom. Jer udice su zaista bitan deo musicarskog pribora, i na stegi, i na vodi.

Proizvodjac (#) Mustad Tiemco Kamatsu Daiichi Eage Claw Gamakatsu
Dry (10-18) 9840 TMC 100 K-9004 1180 L059
Cabela's TS-31-0450 TS-31-0498 TS-31-0481 TS-31-0522
Stonefly (10-14) 94831 TMC 5212
Cabela's TS-31-0462 TS-31-0505
Nymph (10-14) 9671 TMC 5262 K-9003 1710 L063 F14
Cabela's TS-31-0451 TS-31-0502 TS-31-0489 TS-31-0524
Streamer (2-10) 70580 TMC 300 K-9007 2220 L058
Cabela's TS-31-0445 TS-31-0519 TS-31-0487 TS-31-0528
Wet (10-16) 3906 K-9003 F15
Cabela's TS-31-0444
Scud (12-18) 80250 TMC 2487 L055 612U/B
Cabela's TS-31-0503 TS-31-0527

Tek sad vidim da je tesko izformatirati ovo cudo, a i odrzati ga otvorenim za unos novih podataka, pa bi svaka ideja kako da se nastavi sa popunjavanjem ovoga vise nego dobrodosla, jerja mogu da je editujem i menjam kao onaj ko je postovao, a ostali ne mogu i za njih je zatvorena. Admine, molim savet, unapred (da ne bude: od napred) hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin

Broj poruka: 91
Datum upisa: 08.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 12:55

Jedini način da ukapiramo kako bi tabela trebalo da izgleda je da je napraviš u wordu, SNIMIŠ u nekom capture manageru, zapamtiš kao sliku i staviš je ovde ili pošalješ porukom, da bismo stekli ideju kako zamišljaš da tabela treba da izgleda. A onda ćemo videti šta može da se uradi, obzirom da je tvoja želja da tabelu menjaš povremeno.

Admin
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 15:14

Evo, ovako izgleda ta tabela kao slika, pa razmotrimo, naravno - ako ima interesa - kako se moze dalje nadogradjivati.

alien
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka: 5969
Godina: 30

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 17:57

Predlažem da se tabela postavi kao atačment u xml. (ako se tako zove format za MS Exel) uz post. Onda svako može da je skine i doda nešto što misli da treba dodati. Ovaj fajl ne bi trebao da bude veliki pa ni oni sa dial-up linijama neće imati problema.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 18:05

100ka ::
Predlažem da se tabela postavi kao atačment u xml. (ako se tako zove format za MS Exel) uz post. Onda svako može da je skine i doda nešto što misli da treba dodati. Ovaj fajl ne bi trebao da bude veliki pa ni oni sa dial-up linijama neće imati problema.

Ne vidim da se uz post moze staviti attachment, a ne secam se da je i kad je to moglo .xls (Excel) format bio podrzan, ni po jada onda...
Ali za trud, vrlo dobar (4).
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 2205

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 22:21

Hm.

Kako bi bilo da svako od nas napravi koji red u .xls formatu, pa da pošalje pm-om moderatoru teme ili administratoru sajta pa da on lepo sjedini sve "unose" u jedan, finalni dokumet. Sa svakim ažuriranjem potrebno je da isti nad-korisnik objavi snapshot postojećeg stanja... I tako posle svakog ažuriranja...

@pedjabg
Da li se mora uneti i kod Cabela's-ovog kataloga ili je dovoljan model udice i opseg veličina?
Da li se zna približna cena udica u maloprodaji? Bilio bi glupo da naručujem nešto, od čije bih kupovine odustao zbog cene. Ili se radi o prostom "sondiranju" tržišta?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 22:38

bokac ::
Hm.

Kako bi bilo da svako od nas napravi koji red u .xls formatu, pa da pošalje pm-om moderatoru teme ili administratoru sajta pa da on lepo sjedini sve "unose" u jedan, finalni dokumet. Sa svakim ažuriranjem potrebno je da isti nad-korisnik objavi snapshot postojećeg stanja... I tako posle svakog ažuriranja...

@pedjabg
Da li se mora uneti i kod Cabela's-ovog kataloga ili je dovoljan model udice i opseg veličina?
Da li se zna približna cena udica u maloprodaji? Bilio bi glupo da naručujem nešto, od čije bih kupovine odustao zbog cene. Ili se radi o prostom "sondiranju" tržišta?

Ne razumem bas sasvim prvi deo sa xls formatom i to sa snapshot tehnikom. Medjutim, video sam da se i ovde mogu praviti tabele preko ikonice gore, ali mi je bilo dosta dugotrajno da se igram time na poslu. Da li bi, ako se to uradi u formatu foruma, moglo da se da svakome na editovanje u okviru sopstvenog posta, a da prethodna verzija i dalje ostaje? Tme bi se pocetna tabela gojila i izduzivala, razvijala kao pubertetlija, a slike od malena bi ostale ne da se divimo, vec da neku prethodnu verziju imamo kao siguricu u slucaju bilo kakve greske ili havarije aktuelne verzije.
Smisao ovog nije sondiranje kao komercijalni postupak (inace bi mozda admin vec zatrazio i sponzorstva proizvodjaca, distributera, maloprodavaca, administratora i ponosnih vlasnika drugih foruma, itd.), vec pregled i dobronamerna preporuka korisnika musicarskih udica drugim korisnicima. Zato ne bi bilo lose i da se ugradi za svaki model svakog proizvodjaca element ocene (cene-kvalitetana vodi-kvaliteta u stegi). Time bi se imao dobar i manje-vise nezavisno dobijen, dakle AMAP (koliko god je moguce, as much as possible) objektivan pregled udica. A to bi mozda onda podstaklo i trzisnu utakmicu, ko zna gde su krajnji dometi ovoga...
Naravno da su kodovi nepotrebni. A cena? Pa bolje da je nema, vec da se ocenom korisnika izrazeno i ona uzme u obzir...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin

Broj poruka: 91
Datum upisa: 08.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 14 Jan 2008 - 22:47

Ideja o izradi tabele koju će moći da apdejtuje svaki član je interesantna, no izgleda da je veoma teška za realizaciju. U svakom slučaju, radi se o sagledavanju rešenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.forum3.biz
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 977
Datum upisa: 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Uto 15 Jan 2008 - 12:24

Mustad je mustad. Jebiga, i rols rojs se proizvodi sto godina, pa sta mu fali?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 2205

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Uto 15 Jan 2008 - 18:34

@pedjabg

OK, kapiram.
Tabela u nastajanju, o kojoj je ovde reč je jako korisna stavrčica, bar meni. Kako god, moj doprinos istoj će izostati jer ja još ne motam muve. Baš zbog toga sam prvo pomislio da se radi o nabavci dobrog a potrošnog materijala... Što je babi milo, to joj se i snilo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Uto 15 Jan 2008 - 19:20

Pa ne o direktnoj nabavci, to je vec privredjivanje, ali razmena misljenja korisnika - konsultacije, recimo ne bi niko mogao da poistovecuje s time, a svakome pomaze.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 1411
Godina: 55
Datum upisa: 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Čet 24 Jan 2008 - 11:12

Pošto je diskusija krenula u pravcu programiranja i tehničkih mogućnosti da je malo vratim na osnovu ideju Sleep
Ja na prvo mesto stavljam TMC i kao odlićnu zamenu (zbog cene) Hayabusa u svim veličinama od 10-18 mada je danas puno dobrih modela raznih proizvođača. Ali ako sam već rekao koje su po po meni IN da pomenem i one OFF. To je na prvom mestu MUSTAD. Možda će zvučati čudno nekome ali mi je ovaj proizvođač preseo zbog neujednačenog kvaliteta udica i jednom pakovanju a probao sam ih 4-5. desi se da je polovina udica ODLIČNA a druga polovina KATASTROFA. Pucale su još u stegi. Da nezaboravim tu je još i Climax čije udice su bile kao da su napravljene od spajalica.Malo jače zategnem konac (8/0) a one se saviju...
Ovo su moja iskustva a verujem de se neki i neće složiti sa tim Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 977
Datum upisa: 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pet 25 Jan 2008 - 0:42

Iskreno, ja nabavljam (u stvari, donose mi) MUSTAD iz Engleske... znaci, ne sumnjam da je original, i nikad mi se nije desilo to sto se desilo tebi. Ali... jednom sam dobio od nekih drugih ljudi kutijicu sa 25 komada od kojih je 5 bilo dobrih a ostalo skart. Za ovo pakovanje sam bio siguran da nisu originali cim sam ih vidio, tako da...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka: 1411
Godina: 55
Datum upisa: 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pet 25 Jan 2008 - 0:46

Potpuno shvatam ša si hteo da kažeš i MUSTAD mi je pored WMC-a bila omiljena udica u varaličarenju ali ovo što sam nabavljao OVDE je bilo potpuno razočarenje...
Nazad na vrh Ići dole
MURSKI
Gola udica
Gola udica

Broj poruka: 1
Datum upisa: 04.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Proizvodjaci i musicarski modeli   Pon 4 Feb 2008 - 14:05

Pozdrav Zox, ni moja malenkost se nebi složila sa tobom; Naime Mustad je jedna od mojih omiljenijih firmi koje izrađuju udice za mušice, Svakako imaš i kod njih škart robu, kao kod svih ostalih, sa time bih se složio. Mislim pak da bi trebalo razlog toga što se tebi dogodilo potražiti drugde; Posve je moguče da si naleteo na kopije /falsifikat tih istih udica koji se prodaju pod imenom Mustada a izrađuju se u nekim zemljama dalekog istoka . Svi znamo kako to onda izgleda Mad !! Udice su kaljene ili premalo ili previše. Otvaraju se ili pucaju u najnezgodnijem momentu (jasno - kad je največja pasrmka na drugoj strani )..........Ali to moramo uzeti u obzir, kad plačamo u pola manju cenu nego je to u proverenim trgovinama ili kod njihovih zastupnika Twisted Evil
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole

Proizvodjaci i musicarski modeli

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Udice-