MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Neretva

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Neretva
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 12
Godina : 39
Datum upisa : 12.04.2009

PočaljiNaslov: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 5:08

Dobar dan...
ja sam novi član, evo registrovao sam se kod Vas, ovih dana obnavljam mušičarski pribor, pa da vidim šta ima lijepog ovdje na forumu.

Uskoro stavljam malo slika sa Neretve, imate pozdrave iz Hercegovine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flybh.tk
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2408
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 10:07

Dobrodošao!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 13:47

Dobrodošao! Daj što pre te slike cheers

Gola udica

PočaljiNaslov: Neretva - gornji tok   Ned 12 Apr 2009 - 14:21

Rijeka Neretva

Samo jedna rijeka Hercegovine je uspjela savladati poniranja i uz pomoć svojih pritoka stvoriti jednu od najljepših dolina. To je rijeka Neretva, "Nil" Hercegovine, "srčana arterija" i "vrelo života" ovog područja. Ona je svojom snagom uspjela savladati moćne planinske džinove i doći do vječnog cilja- mora.
Neretva izvire ispod planine Jabuke, na nadmorskoj visini od oko 1000 metara, ulijeva se u Jadran ispod Metkovića 10 km širokim ušćem. Sa dužinom toka od 228 km i površinom sliva od 11 840 kilometara kvadratnih je i najveća pritoka Jadrana.

Njene pritoke u tom gornjem toku su Repešnica, Rakitnica i Ljuta sa desne, te Ladanica, Župski Krupac, Bukovica i Bijela s lijeve strane. Čitav je niz obilnih vrela i rječica kratkog toka, a neke se, kao Šištica, visokim vodopadom sunovraćuju u svoju maticu.
Vrelo Krupac, ispod Uloga, tako je obilno da od njegovog utoka Neretva iz planinskog potoka prerasta u pravu rijeku. Sve su pritoke zbog kraškog sastava tla kratkog toka osim Dindolke i Rakitnice koje se na svom putu do Neretve probijaju kroz prelijepe, divlje kanjone. U tom pogledu rijeka Rakitnica predstavlja raritet kakav je teško naći u Evropi.

"Encyclopedia Britannica" daje ovakav opis Neretve:

"Rijeka Neretva izvire na planini Lebršnik i teče ka sjeverozapadu preko Konjica do Jablaničkog jezera, a nakon toga ka jugozapadu preko Mostara, prema Jadranskom moru. Njena ukupna dužina je 255 km. U svom gornjem toku, rijeka prolazi kroz kanjone i nenastanjena područja. U ovom području, voda iz rijeke je pitka i među najčistijim je vodama u svijetu."

Fotografije:

(Klikni za veću sliku)

(Klikni za veću sliku)

(Klikni za veću sliku)
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 14:56

Gde je slikana ova 4 slika.
Ako imaš neke slike Rakitnice okači i njih molim te Very Happy

Gola udica

PočaljiNaslov: Re: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 15:29

Ta četvrta slika je slikana u jesen 2007. u mjestu Konjicu, bilo državno prvenstvo u Flyfishingu.
Trajalo je petak, subotu, nedjelju, kiša je neprestano padala, predobro vrijeme za takmičare. Ubjedljivo su pobijedili momci sa Une, iz Bihaća i tog njihovog kraja.

Inače, ostale slike su profesionalne, od fotografa i snimatelja Dinne Kassala, jedino ta četvrta je amaterska.

Postavit ću slike Rakitnice! cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Neretva   Ned 12 Apr 2009 - 17:57

E super hvala ti cheers
Imam druga koji je iz Konjica i on i njegov ćale su mi pričali o Neretvi i Rakitnici, pa ti okači što više slika odatle Exclamation

PočaljiNaslov: Re: Neretva   

Nazad na vrh Ići dole

Neretva
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Dobar dan, ja sam novi član...-
Skoči na: