MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Share | 

Lisina

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Lisina   Ned 19 Apr 2009 - 18:15

Subota, 18. april.
Lisinska reka je desna i najveca pritoka Bozicke reke. Nastaje od tri jaka potoka na masivu Vardenik, od kojih je najveci Viljokosnica. Duga je tek 10-ak km i uliva se kod sela G. Lisina u Lisinsko jezero - deo hidro sistema Vlasinskih HE. Nekada je bila veoma bogata ribom i jedna je od reka u ovom kraju koje su najpogodnije za razvoj ribljeg fonda i, naravno, za musicarenje - obale su uglavnom vrlo prisupacne. Dugo nisam pecao na ovoj reci, otkada su je poharali strujom, a bilo je i par trovanja. Sada ima malo, uglavnom sitnije ribe.

Na Lisinsku reku se ide odvajanjem sa regionalnog puta kod Lisinskog jezera, prema selu G. Lisina.

Prolazi se kroz s. G. Lisina, odatle je rodom Igor Stancev. Ovde zivi jedan drugi Igor, super-ribolovac!

Uz reku se ide veoma solidnim zemljanim putem, moze i bilo kojim putnickim autom.

Dolina reke je vrlo lepa.

U srednjem toku, to je "ozbiljna reka", uglavnom vrlo pristupacna. Ovde sam, ranije, dobio moju najvecu "makedonku" na musicu...

Na 6. km od regionalnog puta, pred selom D. Ržana, je seoska osnovna skola, koja vec dugo nema djaka... Kako bi bilo dobro, a i mnoga deca sirom zemlje bi volela da pecaju i idu tokom raspusta u "skolu u prirodi"; ili neki ribolovacki klub, npr. Galovica...; tako malo napora treba da se u celoj zemlji puno toga uradi pametno..., ali, nazalost, treba i mnoooogooo razuma!

U gornjem toku, na 3-4km, reka je potpuno pristupacna, a predeo je predivan.

Selo D. Ržana, sa nekoliko starackih domacinstva.

Zaustavio sam se na 9. km i krenuo uz reku...

Poslednji put izmenio dusan.momcilovic dana Ned 19 Apr 2009 - 19:33, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Ned 19 Apr 2009 - 18:49

Kako se ranije ovde pecalo...! Tragovi protekle zime ...

Taman dok sam spremio stap, primecujem dolazi mutna voda, mora da je negde na Vardeniku drusnuo prolecni pljusak, nesto se naoblacilo...

Otiso uzvodno jos neku stotinu metara, gde od nekoliko potoka nastaje reka, i jedan je donosio mut...

Resio sam da sacekam "razvoj situacije", pre podne je, videcemo...; dok se dosadjujem, malo igre...

Dosadilo, idem na drugi, najveci potok, Viljokosnicu, nije mutan, ali na "lovnoj deonici", u donjem delu, za 15-tak minuta, riba se nije javljala...

Sisao sam na Lisinsku reku, a tad poce i tu kisa...

Dosao je i taj trenutak! U Egejskom slivu, Creta Natura!

Dva sata sam presedeo na panju, pod najlonskim dzakom, a cim je malo kisa popustila, resio sam da pecam... Od cobana u bosilgradskom kraju sam naucio da se ne moze pokisnuti samo ispod ovako skrojenog dzaka...

Ceo sat sam probao da dobijem neku ribu za foto... Zbog pomucene vode sam prvo birao crni WB No8 - samo dva "cvoka" sitne ribe...; posle nimfe jednodnevki..., od 3-6 samo "cvokovi" i lose kontre; mislim da je 5. bila krupnija, ostalo sitne...; odavno se nisam tako namucio i nervirao... kad god je trebalo da napravim "pravi" zabacaj, nesto se spetljavalo... Vratio sam se do kola i resio da sidjem u srednji tok.

Poslednji izmenio dusan.momcilovic dana Čet 23 Apr 2009 - 12:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Ned 19 Apr 2009 - 19:05

U srednjem toku su obale delimicno obrasle sumom,

ali su tek ponegde teze pristupacne;

ima dosta dobrih mesta i za krupniju ribu.

Ovog puta su bile samo sitnije, uz puno mlakih napada i dosta otkacinjanja, ali sam uspeo da fotkam poneku lisinsku "makedonku".

Mnogo sam promenio imitacija, i ne znam da li je to bilo u pitanju ili bistrenje vode, kasnije popodne; za mene, ipak, iznenadjenje za ovu situaciju, larve tulara u razlivenim, mirnijim brzacima ...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6564
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Ned 19 Apr 2009 - 22:44

Dušane za reportažu 5+ cheers
Šteta što nisi imao malo više ulova.

Da li si možda za odbranu od kiše probao one zelene "kabanice" što budu spakovane uz gas masku u torbici? Svojevremeno su mogle da se kupe po vojnim otpadima za male pare, a prilično su tanke i zauzimaju malo mesta.

Elk hair caddis

Broj poruka : 299
Godina : 38
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Pon 20 Apr 2009 - 0:05

Kakav divan uskršnji poklon za sve forumaše! Very Happy

Hvala Dušane Veliki!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3970
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Pon 20 Apr 2009 - 13:58

Ekstra reportaza. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 45
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Pon 20 Apr 2009 - 21:21

Dusaneeeeeeee,samo tako"Silna"reportaza.....prelep vodotok i okolina cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Uto 21 Apr 2009 - 10:31

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2394
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Lisina   Uto 21 Apr 2009 - 12:04

Душане,
ХВАЛА за овако леп путопис! ..на ово се треба претплатити!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Lisina   

Nazad na vrh Ići dole

Lisina
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: