MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Kad porastem bicu instruktor....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2343
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Kad porastem bicu instruktor....   Sub 17 Okt 2009 - 23:33

Otvaram novu temu,da se ne bi prethodna ugusila postovima koji nemaju nikakve veze sa APEL-om...
Ajmo,vasa razmisljanja prenesite u ovu temu...
Da se ne misli da imam nesto protiv,da sam mozda kivan na pricu vezanu oko instruktora i cele te price-fame....
Ajmo sad,slobodno sve lepo....ali konkretno sa argumentima,jer se mahom znaju svi ljudi na nasem podneblju...ko,sta,kako...
Svi znamo za Acu Ivanovica,mastera....JEDINOG NASEG cheers cheers cheers cheers
Instruktora Ivana Dragojlovica i Veljka Andrica...ima,li neko sta protiv njih...mahom svi smo culi i videli momke u akciji...
Dali neko misli da oni ne zasluzuju da budu to sto jesu...JA NE MISLIM,NAPROTIV PRAVI MOMCI NA PRAVOMO MESTU I SA PRAVOM TITULOM!
Dali to znaci da su oni preko noci tako nesto zasluzili,naucili....jel titula instruktora obuhvata samo bazen???Rolove i sviceve????Engleski jezik??????
Sta se desava sa segmentom koji nije povezan sa castingom....sta je sa poznavanjem insekata,terminologijom vezanom za izradu vestackih musica i njihovom primenom??????Citanjem vode itd!!?????Mislim da tu ima dosta nauke....
Ili se sve vrti oko bazena,skupog stapa,samoproklamovane tendencije/zelje da se ima nalepnica EFFA???????
Koji je smisao????Da imamo vise instruktora a manje musicara(koliko se musicara skupi na Drini vikendom-nevezano od brojcanog stanja na svim forumima)???Koliko ima aktivnih musicara,ne i teoreticara????

Simsone,moje misljenje o Pekaru se podosta promenilo..imam razloga za to,licnih,argumentovanih,sta cu takav sam imam puno godina rada sa ljudima..inace Nesa je u drustvu trojice "Pacera" prvi put musicario na Drinu...pokazani mu prvi koraci na Plavom camcu....sve ostalo je na njemu-moje iskreno misljenje je da On ne zasluzuje kompletnu tu storiju okko sebe prvenstveno zbog nezrelosti,mladosti i neiskustva koji se nemogu nikako ispuniti bilo kakvim talentom za casting(svako to ima....garantovano)!!!!!!Ne kazem da momak tokom vremena mozda nece steci potrebno znanje i vestinu pa i ako mu je to zaista zelja...ma nek zasluzi znanjem i imanjem Very Happy Mala sala...Jedino ako se mozda jedino casting ne boduje za titulu inastruktora???Preterujem i Ja mozda sve ovo madaaaa!!!!???Zelim iskrenu debatu,razgovor,komunikaciju izmedju svih nas koji smo korisnici foruma...
Koliko je iskrena stvar,polaganje i sva ta prica oko EFFA????Uzmem instruktora,vezbam,treniram...koliko godinu-dve i polaganje?????Ja instruktor!!!!!!!!Mislim Grand produkcija...skupim kes i snimim plocu!!!!!!
Koliko se dobro secam...Miting na Ribniku 2008,bili smo obojica svedoci a ima jos svedoka na ovom forumu koji mogu da potvrde tu pricu....Sta Masteri rekose tada Aci Ivanovicu i Banetu Pancevcu!!???Jel su oni neozbiljni momci za polaganje????Naravno nije ista klasifikacijia bila u pitanju ali...da poredimo momke sa momcima koji su sada u toj ulozi,odnosno predigri????
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Sub 17 Okt 2009 - 23:58

EFFA Fly Casting Instructor

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Ned 18 Okt 2009 - 1:10

Stvarno ne zelim da ucestvujem u ovoj diskusiji, iznecu svoj stav o temi i kraj price sto se mene tice.

Ne vidim ama bas nista lose sto neko zeli da bude EFFA FCI! Ne vidim nista lose ni da neko hoce da bude member of Federation of Fly Fishers (FFF) ili cak Association of Advanced Professional Game Angling Instructors (AAPGAI). To je sve stvar licnog izbora i ja niti zelim niti hocu da se mesam u takve stvari. Samo ne vidim ni da sve to moze da odmogne razvoju musicarenja u Srbiji. A da moze da pomogne, moze brate.
Zao mi je sto sam umesao Nesu ni krivog ni duznog u celu pricu a naveo sam samo jedan svetao primer kada se neko posveti necemu, napredak je ozbiljan.

I na kraju, polaganje za EFFA instruktora ne znaci uopste ni citanje vode ni poznavanje insekata, ni terminologiju u izradi vestackih musica, ne znaci ni da si ribolovac uopste niti moras da budes. Tako je za sada a kako ce biti nemam pojma.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bane
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pon 19 Okt 2009 - 0:36

A šta su nam MASTERI rekli? (Izvini ali stvarno se ne sećam)
Nazad na vrh Ići dole
beba
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 14
Godina : 42
Datum upisa : 11.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pon 19 Okt 2009 - 7:06

Moze instruktor znati i bacati,pecati,vezati musice i sve ostalo, ali djabe sve to ako nezna preneti ,malo vise pedagogije
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina

Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pon 19 Okt 2009 - 12:25

Poštovane kolege"velika mi je čast i zadovoljstvo u mome najlepšem hobiju na svetu Flaj Fishingu spomenuti ime DR. Aca Ivanovića čoveka kome se mi obični mušičari nemožemo uporediti sa njime ni u jednom segmentu mušičarenja sa njime, svi znamo šta je taj danas Master uradio na znanju i edukaciji svih nas koliko je cenjen u svetu i kolia je njegova titula biti Master jako mi je veliko zadovoljstvo spomenuti instruktore Ivana Dragojlovića, i Veljka Andrića naše buduće nade i edukatore u ovom sportu nadam se da mi neće zamjeriti što ću reći vrlo javno i otvoreno Aco je jedan na ovim prostorima i drugi se takav teško može roditi da mu na crtu izađe vi ovo shvatili kako gog hteli i umeli a sada me psujte koliko god hoćete. Ja istini gledam u oči pa kome milo kome krivo?bistro, Ranko!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pon 19 Okt 2009 - 13:44

bane ::
A šta su nam MASTERI rekli? (Izvini ali stvarno se ne sećam)

Ja se sjećam.Rek'o ti Sepp da si spreman i da treba da polažeš.Samo da dođeš časom kod njega na doobuku. Laughing

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pon 19 Okt 2009 - 16:02

Ranko to da je Aca vrhunski majstor F.C.-a je istina i to niko ne može da ospori. O tome uostalom svedoči i njegova titula master instruktora, ali da je teško da će se roditi neko poput njega je po meni u najmanju ruku nepromišljno reći. Ivan i Veljko su momci koji su 15-20 godina mlađi od Ace i ne bi me čudilo da jednog dana postignu i veći uspeh od njega. Mislim da je najbolja satisfakicja svakom učitelju kada ga njegovi učenici nadmaše, a mislim da bi se Aca isto tako osećao da jedan od njih dvojce ili obojca postanu jednog dana master instruktori poput njega. Ivana i Veljka sam uzeo za primer pošto su trenutno jedina dva instruktora kod nas, ali ko ne garantuje da neki klinac od 15 godina koji negde sad čini svoje pve mušičarske korake ne nadmaši sve njih.
P.S. Ranko niko ne sme vas da dira Paceri vam čuvaju leđa Wink

Mudra starina

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Uto 20 Okt 2009 - 9:25

hvala Joco ! to bih i ja voleo ali na žalost danas su sve teži kriterijumi i zahtevniji masteri traže znanje ne 100%nego 500% u ostalom tusmo gdesmo videćemo budućnost je pred njima pa neka zasuku rukave study bistro, Ranko!
Nazad na vrh Ići dole
baker on the fly
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 13
Godina : 36
Datum upisa : 15.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Čet 22 Okt 2009 - 18:34

Prota71 ::
Grand produkcija...skupim kes i snimim plocu!!!!!!
Onda mu Aca I. dodje "ko" Sasa Popovic lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3999
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Čet 22 Okt 2009 - 20:09

nisi shvatio metaforu
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Čet 22 Okt 2009 - 23:21

baker on the fly ::
Prota71 ::
Grand produkcija...skupim kes i snimim plocu!!!!!!
Onda mu Aca I. dodje "ko" Sasa Popovic lol! lol! lol!

Bolje i to nego k'o Lepa Brena farao

Mudra starina

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   Pet 23 Okt 2009 - 9:41

Ma kakv Saša Popović on im dođe ka Tito : affraid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kad porastem bicu instruktor....   

Nazad na vrh Ići dole

Kad porastem bicu instruktor....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Predlozi, želje, čestitke, kritike...-
Skoči na: