MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Musicarenje totalno nebitnih riba....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3998
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Mahanje u Serendi - neko sasvim drugačije mušičarenje...   Pon 12 Apr 2010 - 20:59

Ne bih da me neko pogresno razume, musicarenje suncice, babuske, beovice.... je za mene samo nuzno zlo. Mada ume da bude zabavno ko nije iskljuciv po nekim pitanjima...

u nedelju krenusmo da masemo i varalicarimo stuke, Zoki tigar, hrabro je poneo samo mahac, ja takodje, dok je bokac uzeo neki stapic i varalicario... Obzirom da smo zoki i ja u musicarenju stuke totalni pocetnici, da je vreme bilo lose i veoma hladno u pocetku je boki imao nekoliko pracenja i par promasaja.
Kako je dan odmicao meni je bilo sve vise dosadno da mlatim a ne vidim ni repa....kidam predvez za stuku i stavljam tanani predvez od najlona, mali fazanov rep na kraju i pocinjem da se zezam. Bokac mi pokazuje gde je video babuske..... zabacujem okolo i primetim malu ribicu kako juri nimfu koju sam krenuo da izvadim iz vode.... nasmesim se i u par zabacaja ulovim malu uncicu Smile, prelep korov od ribe zaista, malo kasnije izvadim jos jednu i to je bilo to uz nekoliko spadanja. Krenemo nazad, naberemo kopriva i pecuraka, posle toga je palo i malo okrepljenja u ,iznenadjujuce za selendru, lepoj kafani.
sve u svemu lep dan sa drustvom a stuka ce nas sacekati za sledeci put Smile

"mali" indikator Smile

Kad nema ribe dobre su i koprive i pecurke za pitu Smile, Bokac i Zoki Tigar

eL Grande Bokac Smile, morala se svariti corba i jos koje sta uz nju

Poslednji izmenio Oholiver dana Uto 13 Apr 2010 - 0:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6587
Godina : 34
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Pon 12 Apr 2010 - 22:11

Bokac s pljugom hahahahhhhaahahahahahahhahahahhhahahaahah
lol! lol! lol! lol! lol!

Odavno se nisam ovoliko nasmejao!
Šteta što vas nije poslužilo vreme. Nadam se da sledeći put idem i ja, pošto sam se otkočio Very Happy

Royal coachman

Broj poruka : 2406

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Pon 12 Apr 2010 - 22:22

100ka ::
Bokac s pljugom hahahahhhhaahahahahahahhahahahhhahahaahah
lol! lol! lol! lol! lol!

Odavno se nisam ovoliko nasmejao!
Šteta što vas nije poslužilo vreme. Nadam se da sledeći put idem i ja, pošto sam se otkočio Very Happy

Da, da... Posle onakve klope, malo otrova pomaže varenju. Pošto su ova dvojica štukomahača dobrano navučeni na nikotin, njima akutno trovanje istim ič nije pomoglo. Zato je Oholi morao da Zokiju drži glavu uspravno, ne bi li nas drugopomenuti budan došofirao kući...

A sad malo voajerizma na delu:

...cim, koprc, strip, strip...

...gomil', gomil', mrs', zamrs'...

...fijuuu - puććć!!!

...jednom babuškar, uvek babuškar...

...vraćamo se prljavi&smrznuti, ali ne i bez ulova...

Poslednji izmenio bokac dana Pon 12 Apr 2010 - 22:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Pon 12 Apr 2010 - 22:39

primeticete da su obale iznenadjujuce ciste. nisu skroz ciste ali velikim delom je to bas zadovoljavajuce
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Pon 12 Apr 2010 - 22:51

Apsolutno romantično:

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Pon 12 Apr 2010 - 22:52

evo sta sam namenio za sitninu na ovakvim vodama udica #14, bice i manjih, minimum minimuma na #18, ispod toga nimfe ne volim da koristim

Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Uto 13 Apr 2010 - 12:58

Totalni provod!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Uto 13 Apr 2010 - 15:07

Mašala momci, to je pravi duh, svaka riba je plen i uspeh, vidi da se kod vas vec javljaju gnojštrake a kod mene tek prolaze smrčci. Vlado, kad navežeš ovakve larvice, uzmi crn lak za nokte i nekima zafarbaj samo leđa u prvoj četvrtini. I ovde vladaju nenormalni uslovi za pecanje, u nedelju smo gazili Jermu kao Orinoko.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Uto 13 Apr 2010 - 18:29

Probacu i to sa lakom, Hvala Aco Smile. A da je provod jeste, bitno je drustvo a ono je vrhunsko Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Uto 13 Apr 2010 - 23:38

Imam jednu muvicu u vidu za sledeću ekspediciju Very Happy

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 0:18

bambulu na #30 ahahhaahaa
samo vezuj, ali neotezane, ili sa vrrrrrrrlo malo olovceta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 0:52

Može ako ti izdelješ tela ja ću da navežem te bambule Wink

Ali nisi daleko od onog što sam imao na umu. Ovo na šta sam ja mislio je mokra verzija kopnenog insekta. Čika Dule će odma da pogodi pošto je ovo njegov adut Very Happy
A tebi evo materijal za razmišljanje od čega ću da pravim muve Question Exclamation

P.S. Postoji ova čokoladica i u metalik roze omotu ali to je ipak suviše degutantno Embarassed

Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 10:53

Bata Dule, Joco... bata Dule... ccc,ccccccccc...
Ali, tacno je ovo gore, suncanice najvise vole nekakve ''crviЋe''!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 12:01

Šala mala Wink
Kaže se црвиТЈе Very Happy Ovaj kanalčić je dosta bogat belom ribom veličine dlana i većom pa bih probao one barske varijante. Nažalost sunčanica ne raste veća Sad

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 20:47

ne mogu se setiti imena muve ali znam o kojoj je rec, secam se i tvog i bokcevog odusevljenja istom Smile
mozda za vikend da palimo na pec? ako ja ne zapalim u soko banju, obecavam drugarima vec duuuuuugo, ali izgleda da ce kisetina da nas zezne
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 14 Apr 2010 - 23:58

Ako odemo u rit posle kiše (a izgled da će nastaviti da pada do nedelje) trebaće nam helikopter da nas izvuče No
Strpi se još malo Wink

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 15 Apr 2010 - 0:09

ocu bas, negde moram da idem
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 15 Apr 2010 - 0:27

Ada je prepuna bele ribe voda je bistra svaki ugriz se vidi, a možemo da probamo i štuku?

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 15 Apr 2010 - 0:29

moze, samo mislim da je sad zabranjeno pecanje na celoj adi, bar sam tako cuo, mada taloznik nije daleko...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 15 Apr 2010 - 0:32

Na onom ograđenom delu jezera je dozvoljeno pecanje sa dozvolom. Sem ako sad trenutno nisu zabranili pošto su njihovi glupi šarani u mrestu No

Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sub 24 Mar 2012 - 7:17

Ipak je crvenperka zasluzila svoju temu. Ostatak teme je premesten ovde:
http://musicarenje.forum3.biz/t1267-musicarenje-crvenperke#28204

Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 64
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 19 Mar 2014 - 14:18

evo kod mene po blagom vetricu, uz crvenperke, i dva, bar za mene, kapitalca, babuske od 40 i 35 cm/mereno sa sve repom/, na polulaki gamarus, ili bar tako da ga nazovem, zut dabing prednji deo a  zadak neka otvoreno roza boja/dabinzi sa nekadasnjih narukvica, godinama sam razmisljao kako da ih iskoristim/
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1090
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Sre 19 Mar 2014 - 22:52

Jel' može fotka tog gamarusa?
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Green drake
Green drake

Broj poruka : 177
Godina : 64
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 20 Mar 2014 - 10:20

обећавам првом приликом кад ми ћерка донесе дигитални, тај или сличан пошто намеравам и даље да га користим, а сигурно ће остати на неком грању. занимљиво кад сам јуче бициклом се враћао са риболова мислим како ћу да објавим улов и управо у том тренутку ми се слабо закачена удица забије у панталоне, па је супруга имала непредвиђен посао код куће!!!. силуета  гамаруса је као задњи део миксове прве муве у овој теми, вуна треба да је са доста одсјаја, што јој омогућава држање у сирћету при бојењу вуне анилинским бојава, и што рашчупавија, баршунаста, уједно лака као перце, али да тоне.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   Čet 20 Mar 2014 - 11:48

Znači, neotežana mokra muva, retko a čupavo dabirana, svetlijih boja?
Veličina udice (za crvenperke)?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Musicarenje totalno nebitnih riba....   

Nazad na vrh Ići dole

Musicarenje totalno nebitnih riba....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: