MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Klenovske nimfe

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
!ogi!
Green drake
Green drake

Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

PočaljiNaslov: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 17:13

Cudi me da niko nije otvorio ovu temu
Pa da pocnemo...
Udica no. 10
konac zuti
rep zuckasto crveni petao
pod telo deblja zlatna zica(na slici se nevidi bas dobro)
telo J.O. dabing narandzaste boje
pokriv bordo pp

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 3998
Godina : 35
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 17:24

jel lovis na ove drecave muve klenove i gde?,neka mutnija voda ili ?
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 22:26

Dobro si pogodio, mutnija voda...
Na malim rekama pecam...
Klen je obicno na prelivu ili u viru blizu obale...
A krupniji klen obicno traai hranu na obodu brzaka, treba ga posmatrati i u trenutku kad ga uocimo na ivici brzaka serviramo muvu, nije lose ago je vise puta ignorise da je malo cimnes kad mu dodje blizu, tada obicno uzme muvu
Ova boja je tek od ove godine, kad se namokri nije bas drecava.
A lovio sam na crvene i bas narandzaste tako da resih i ovu da probam...
Pokusacu i na Timoku da ulovim neku mrenu na ovakvu muvu samo cu je dobro otezati...
I da, drecave muve najvise koristim kada riba odbija standardne muve poput zeca, fazana, tulara...
Ovu vise napada ja baram mislim iz radoznalosti a ova boja svetlo narandzasta podseca malo i na gamarusa, moze biti i kamenjarka, univerzalna muva, preporucujem.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 22:44

Jes vala, voli klen jarke boje na imitacijama kopnenih insekata (stvarno jarko obojenih "buba", ima ih kol'ko volis!) i na fantasticnim, pa sto ne i na " fantasticnim nimfama" - klenovskim nimfama. Sad me podseti na jednu takvu klenovsku nimfu, jednom drugaru ribolovcu ju je dao na vodi u slucajnom susretu i razmeni utisaka i musica neki kolega ribolovac, pre skoro dve decenije... Dosta smo pecali klenove na takvu 'muvu' ranije, ali je odavno nisam pravio, 'ajde ovih dana da napravim jednu pa cu je okaciti, al' je "grozna" - hromatski kontrast - zeleno i crveno... Ali pecala je ludo i u bistrom...
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 23:11

Evo jos jedne
odlicna za pastrmke a obozava je i klen
Rep rdjavi petao
rebra zlatna lameta
telo narandzasti dabing
noge jarebica i perla
Izradio moj prijatelj Rista
udica no. 10

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Pon 7 Jun 2010 - 23:39

ovo kao neka martovka, a klen bas volinarandzasto
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2408
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 8 Jun 2010 - 0:36

Нимфа (и) по мом укусу!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6590
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 8 Jun 2010 - 1:20

Za klena je drečavo zakon!
Prvog klena na Timoku sam ulovio na narandžastu pupu sa kragnom od ice dub-a Very Happy

Mali mrav

Broj poruka : 40
Godina : 31
Datum upisa : 10.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 7 Maj 2013 - 16:05

zanima me nacin na koj se musicari na nimfu,isprobavam sebe na nimfu i do sad sam imao par lepih klenova,ali nisam siguran da mozda lepo bacam i odrzavam nimfu u vodu.mala pomoc,plizzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 7 Maj 2013 - 19:34

Nenade ako je na vodi na kojoj pecas dozvoljeno koristiti 2 muve za pocetak probaja da pecas na sistem sa jednom suvom muvom i jednom nimfom, takozvani hopper-dropper. Suva muva ovde treba da bude neka dobro plivajuca, nesto tipa imitacije tulara od jelenske dlake ili imitacija tvrdokrilca (papucarka, kafena buba, bambula...). Ovde ti je suva visea kao indikator, ali se i na nju poneka riba zaleti.
Mozes koristiti razne indikatore kada nimfaris od onih sintetickih vunica do onih koji izgledaju kao neki mini plovak.
Riba nekad zna da se plasi indikatora, pa tada treba koristit samo nimfu na kraju predveza.
U zavisnosti od jacine i dubine toka, treba ti predvez od 1,5-3 puta duzi nego sto je voda duboka. Kada nimfaris ovako bez indikatora prednost imaju duzi stapovi od 10 stopa (3m), mada ni sa klasicnim stapom od 9ft (2,7m) mozes sasvim dobro da nimfaris. Ako nimfaris bez indikatora, budi spreman na manje ulova nego sa indikatorom u pocetku. Kada nimfairis bez inidikatora bitno je da ceo sistem bude zategnut. To se najlakse postize time sto koristis tesku nimfu (ako nemas dovoljno tesku dodaj olovnu sacmicu na predvez). Trudi se da sto cesce imas kontakt nimfe sa dnom i povremeno pusti da voda krene da je izdize (posebno ako si video ribu u sloju iznad dna). Izdizanje nimfe je neprevazidjen okidac za napad ribe.
Bistro i okaci sliku nekog klena na nimfu.

P.S. Klen je trenutno u lovostaju pa se trudi da im ne smetas dok ne zavrse bracne duznosti, a ako se neki i upeca ti ga vrni nazad.

Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 7 Maj 2013 - 22:21

hvala,znas kako na toplici je sve dozvoljeno,trenutno se trudim da nimfarim sa jednom nimfom da bi osetio udarac,jer opet indikator pomaze ali je lepse kad osetis,meni je najveci problem u nimfi,jer ona sporije tone a voda je jos uvek brza i ne stize da padne do dna,pa me je bas i zanimalo olovo,koju gramazu.za sad cu sa jednom a kad krene klen da bas radi,krenucu sa sistemom,juce sam lepo proso,ali imam greske koje bi hteo da otklonim i da resim tu dilemu oo vodjenja nimfe kroz vodu.

Poslednji izmenio nenadbumbar dana Sre 8 Maj 2013 - 22:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
nenadbumbar
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 7 Maj 2013 - 22:23

a da,reko si mi da stavim olovce na predvez,jesi li mislio na strunu izmedju nimfe i predveza
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 7 Maj 2013 - 22:47

Kada si napravio ovu fotku?

Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 1:01

juce ok 11 ujutru
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 9:54

nenade, pita te zbog lovostaja....
Nazad na vrh Ići dole
nenadbumbar
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 12:02

koliko sam upucen u gradskom delu dozvoljeno je hvatati klena,bar kod nas i ako je lovostaj,.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 13:37

Није дозвољено, осим ако се нисте отцепили од Србије или ако вас заболе курчић за исту, за закон који важи за све једнако, за дозволу коју си обавезан да купиш и за све остале риболовце који пецају у твом окружењу.

'Ај сад сликај твоју дозволу и то ону страну са ловостајима, пошто ме твоји подаци не занимају?
Nazad na vrh Ići dole
nenadbumbar
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 15:48

ma ne moj,a sto se ne napravis pametan pa da djes da juris one prave ribokradice i da im trazis dozvolu za mreze.to sto sam ulovio par komada tebe je sad zabrinulo i pravis se pametan.klen je na toplici masovna riba,samim tim smo pitali ribo cuvare dali smemo po neki primerak da odnesemo kuci ako vec uhvatimo,sto nam je i dozvoljeno.a sto se tice ocepljenja od beograda se cela srbija odcepila
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake

Broj poruka : 197
Godina : 20
Datum upisa : 19.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 16:01

Nenade polako...
1.Bokac je upravu...klen je trenutno u lovostaju i koliko god da ga ima ne treba ni da se peca, a pogotovo da se nosi...u periodu od 15. aprila do 31. maja (toliko traje lovostaj!!!)
2.Ne moze ribocuvar da ti kaze da mozes da nosis ribu za vreme zabrane jer se on tu nista ne pita, on treba da se pridrzava onoga sto pise u zakonu...
3.Sta je za tebe PRAVI ribokradica?( posto ja ne pravim veliku razliku izmedju nekog ko peca, nosi i jos se hvali ulovima koje je ostvario u lovostaju i nekog ko mrezom radi!)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 16:26

Ненаде,

то што ти мислиш да ја теби завидим на уловима се у психологији зове ауто пројекција (пошто ти немаш појма ко сам ја, ти мени приписујеш своје понашање). На основу ове твоје тужне реакције могу да закључим једино да си ти један завидан и заједљив момак.

То што ти мене зовеш да чистим за тобом показује колико си дете а колико зрео човек, као и колико си способан да се бринеш о себи, својој реци...

То што се "отцепљујеш" јер не смеш да чистиш испред свога прага, личи на обични кукавичлук (праћен гомилом изговора које људине користе у недостатку храбрости да исправе сопствену грешку).

Уплео си се к'о пиле у кучину... и ја те више нећу испетљавати. Мораћеш без мене.
Nazad na vrh Ići dole
nenadbumbar
Mali mrav
Mali mrav

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 16:31

slazem se sa tim da je upravu,ali ne slazem se sa tim da ja koj platim 7000 dozvolu moram da budem uslovljen sa necim,a onaj ko ide sa mrezom cim ogreje sunce.a ja moram da secem kanap njegove mreza a ribo cuvar mene proverava a ne njega.kad bi ovde bili ribocuvari kao kod vas mozda bi to i bilo tako,a ovde kod nas a cuo sam i u zajecaru i pirotu da je isto tako dozvoljeno u naseljenom mestu da ne vazi lovostaj za klena.razlika izmedju mene i ribokradice je u tome sto ja necu klena manjeg od 20 cm da uzmem vec vratim u vodu a krupniji komad sto da ne.
Nazad na vrh Ići dole
vlade79
Woolly Bugger
Woolly Bugger

Broj poruka : 70
Datum upisa : 25.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Sre 8 Maj 2013 - 19:03

Nevalja ti ta rabota rodjeni,tj,takvo razmisljanje o ribolovu.To sto tamo neko mreze razvlaci,to ti ne daje za pravo da tako pecas,jos gore,musicaris.Bar smo ,,mi" prefinjeni ribolovci.To bi ti bilo isto kao kad bi neki pandur uhapsio klinca dok on obija trafiku,a on ga pita sta me diras,sto ne juris one sto obijaju banku.Malo je bezveze poredjenje,ali lakse mi je da ti tako docaram.Ajo sad malo vedrije teme.Sto se muva tice,za klena na Z.Moravi uglavnom koristim mokre verzije,zulu,vestice,bombera,topljenih (to cu ti naknadno objasniti),od suvih u ovom periodu padavac,maslinasti sedz,zuta sa crvenom guzom,a od jula bambola,osa i drugi kopneni insekti.Moras znati da vodjenje muve za klena se razlikuje od vodjenja za salmonide,zabacis ispred sebe pustis par metara i blago zategnes kanap da ti muva paravodu,u tom paranju ocekuj udarac.To ti je to.Pamet u glavu i bistro
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Čet 9 Maj 2013 - 8:46

Nenade tvoje postupke nista ne opravdava, tvojom logikom ako neko pljacka banku zasto i ti to ne uradis.
Ako si vec toliko opasan klenolovac i lovis ribu u lovostaju napisi ime prezime i stavi svoju sliku da znamo kada te vdimo na vodi ko si i sta si. Evo imas deo foruma namenjen predstavljanju clanova pa to mozes ovde da stavis.
http://musicarenje.forum3.biz/f24-dobar-dan-ja-sam-novi-elan

Za tvoju informaciju dnevni ulov klenova je ogranicen na 10 komada dnevno. Prekrsio si sigurno dve stavke, a to je lov u lovostaju i dnevno ogranicenje ulovljenih riba. Tesko je proceniti na osnovu slike, posto nema neke reference na osnovu koje je moguce utvrditi velicinu ulova, da li su neki od klenova ispod mere.

Ovde imas izvod zakona o ribolovu o merema za ocuvanje i zastitu ribljeg fonda. Tu je i deo koji se tice lovostaja, minimalne mere i dozvoljene kolicine ulova.
http://www.ribolov.co.rs/vazeci-zakoni-i-pravilnici-o-ribolovu/naredba-o-merama-za-ocuvanje-i-zastitu-ribljeg-fonda/

Royal coachman

Broj poruka : 1091
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 13 Jan 2015 - 21:32

Zdravko krupne,debele i dobro otežane nimfe za glavato mitsko biće zvano klen!

Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
tommylee
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1091
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Klenovske nimfe   Uto 13 Jan 2015 - 21:33

Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content